Варналій Захарій Степанович

ВАРНАЛІЙ Захарій Степанович

 

доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії економічних наук України, відмінник освіти України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, державний службовець 3 (третього) рангу, відомий український вчений-економіст.

З 2012 року працює професором кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Автор понад 53 наукових праць загальним об’ємом понад 650 д.а., у тому числі – 57 монографій, 28 підручників та навчальних посібників. Все це є вагомим підґрунтям для підготовки висококваліфікованих економістів-фінансистів на вітчизняних теренах. Водночас наукові праці професора Варналія З.С. публікуються в Німеччині, Польщі, Латвії, Румунії, Білорусі, Казахстані, Росії, ОАЕ.

Варналій З.С. сформував наукову школу України з актуальних проблем податкової політики, розвитку підприємництва, забезпечення економічної та фінансової безпеки держави: підготував 11 докторів та 20 кандидатів економічних наук.

За його участю розроблено ряд важливих для економіки України програм, стратегій та нормативно-правових актів, що стали вагомим внеском в розбудову Української держави. Він брав безпосередню участь у підготовці проекту Податкового кодексу України, розробці науково-практичного коментаря до Податкового кодексу України.  У 2019 році Варналій З.С. разом з доцентом Романюком М.В. видали фундаментальний підручник «Податкова система».

У вересні 2007 року Варналій З.С. очолив Науково-дослідний центр з проблем оподаткування Національного університету ДПС України. За п’ять років вдалося чимало запропонувати та зробити щодо подальшого реформування податкової системи та вдосконалення податкової політики України. Одне із головних досягнень як на науковому, так і на практичному рівні, так це те, що вдалося зламати суспільну думку щодо функцій податкової політики, податкової служби і податкової системи України в цілому, які повинні виконувати не лише одну-єдину фіскальну функцію, а й регулюючу, стимулюючу тощо.

 

Поділитись:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ