Платнику податків

Асоціація платників податків України працює як надійний партнер та захисник інтересів бізнесу підприємців, платників податків

Послуги для платників податків

Перелік послуг та заходів, що надаються членам Асоціації платників податків України, в межах статутної діяльності ВГО АППУ

Отримати оперативну консультативну допомогу, роз’яснення

На постійній основі ВГО АППУ надає загальну консультативну допомогу та письмові роз’яснення з питань податкового та митного законодавства, як у письмовій, так і в усній формах. Майже щодня поширює на особисті електронні скриньки платників податків – членів ВГО АППУ дайджест новин, аналітичні матеріали від експертів та аналітиків АППУ, актуальні роз’яснення ДПС України та інформацію про найближчі освітньо-просвітницькі заходи, які проводить Генеральна дирекція ВГО АППУ та її партнери.

Вирішити проблемні спірні питання з контролюючими органами

За зверненнями платників податків – членів ВГО АППУ, Асоціація оперативно сприяє вирішенню їх проблемних спірних питань з контролюючими органами, у відповідності до чинного законодавства. Одним із дієвим шляхів вирішення є проведення індивідуальних он-лайн Робочих зустрічей, в рамках роботи Комунікаційної податкової платформи з ГУ ДПС у регіонах та у місті Києві. Ряд спірних проблемних питань ВГО АППУ вирішує через подання Скарг Бізнес-омбудсмену в Україні Роману Ващуку. Асоціація платників податків України завжди були і є прихильниками конструктивного діалогу з податковими органами.

Отримати нові безкоштовні знання

ВГО АППУ надає можливість безкоштовно навчатись та підвищувати рівень своїх знань, приймаючи участь в освітніх, навчальних та масово-роз’яснювальних заходах на безоплатній основі, організатором яких є вона або її партнери (участь в форумах, семінарах, практикумах, вебінарах та інших заходах). Окрім вищезазначених заходів, ВГО АППУ щокварталу організовує та проводить засідання «Бухгалтерського клубу» для підприємств – членів АППУ, на яких актуальні питання бухгалтерського обліку та оподаткування обговорюються на високому професійному рівні. В даний час, з об’єктивних причин, освітньо-просвітницькі заходи проводяться он-лайн.

Стати експертом (спікером, лектором)

Як член Асоціації кожен бажаючий має можливість, в межах заходів ВГО АППУ поділитися досвідом, обмінятися думками та обговорити зміни податкового законодавства з експертами відповідної галузі. За підсумками дискусій Асоціацією готуються висновки, які після відповідного опрацювання зможуть стати підґрунтям для внесення необхідних змін до податкового законодавства. Асоціація надає можливість виступу в якості експерта (спікера, лектора) на заходах, що проводить ВГО АППУ та/або її партнерами, можливість публікації експертних статей на офіційному сайті, на сторінці ВГО АППУ в Facebook та в закритій групі ВГО АППУ на Facebook.

Приймати участь в підготовці нормативних-правових актів

Асоціація тісно співпрацює з органами законодавчої та виконавчої влади, бере активну участь у підготовці законопроєктів і пропозицій щодо податкового та митного законодавства. Фахівці ВГО АППУ входять до дорадчих органів при державних установах та приймають участь в Робочих групах по вдосконаленню податкового та митного законодавства, зокрема: до Громадської Ради при Міністерстві фінансів України, до Громадської Ради при ДПС України.

Поліпшити умови ведення свого бізнесу

Асоціація сприяє поліпшенню підприємницького клімату, впливає на процеси законотворення в Україні шляхом реформування податкового та митного законодавства. ВГО АППУ разом зі своїми членами працює над вдосконаленням бізнес-середовища в Україні, створює нові законодавчі та регуляторні акти, а також вносить відповідно до кращих світових практик корективи в існуючі. Так, наразі Асоціація разом з Українською Радою бізнесу виступає за ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП. Асоціація платників податків України вже не один рік поспіль, наголошує на прийнятті основних і надважливих моментах, а саме: - зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, шляхом об'єднання ЄСВ, ПДФО та військового збору зі ставкою 30%, а впродовж наступних трьох років знизити до рівня 20%; - мораторій на зміни до Податкового Кодексу України; - запровадження податку на виведений капітал, яке передбачає в подальшому зростання ВВП на 1,5%, не зважаючи на падіння надходжень перші два роки після його запровадження; - залучення іноземних інвестицій та інше.

Розширити бізнес-зв'язки

Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, бізнесу постійно необхідно шукати джерела достовірної інформації, безпечний майданчик для діалогу з усіма учасниками ринку. ВГО АППУ щорічно проводить велику кількість різних заходів, орієнтованих на сегментовану аудиторію, що дає можливість будь якій компанії заявити про себе та знайти бізнес-партнерів. Так, на постійній основі АППУ організовує ділові зустрічі, переговори, круглі столи для платників податків - членів АППУ та допомагає в пошуку і встановленні контактів з партнерами. Регулярно здійснює розсилку інформації та новин платників податків - членів АППУ. Крім того, АППУ проводить ряд заходів для популяризації платників податків - членів АППУ як добросовісних партнерів, зокрема, Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків», щорічно участь в якому беруть близько тисячі підприємств.

Участь в зустрічах з представниками влади

ВГО АППУ представляє економічні, соціальні та інші інтереси платників податків – членів Асоціації на місцевому, регіональному, галузевому, всеукраїнському та міжнародному рівнях. ВГО АППУ організовує та проводить громадські зустрічі з представниками органів державної та місцевої влади, конференції та громадські обговорення за участю міжнародних експертів та організацій.

Контакти з потенційними міжнародними інвесторами

ВГО АППУ створює майданчики для відкритого обговорення податкових та інвестиційних рішень між державою, бізнесом та потенційними міжнародними інвесторами. ВГО АППУ є членом Світової Асоціації платників податків та входить до Європейської Асоціації платників податків (Угода про партнерство та співробітництво від 27.06.2017 р.), що сприяє інтеграції України в загальноєвропейський економічний та правовий простір.

Стати членом АППУ

Підставою вступу до ВГО АППУ є особиста Заява фізичної особи або Заява уповноваженої особи підприємства, установи чи організації або їх трудових колективів адресована на ім’я Правління ВГО «Асоціація платників податків України» або керівного органу місцевого осередку Асоціації.
Прийом у члени Асоціації здійснюється Генеральною дирекцією ВГО АППУ або Територіальними відділеннями (місцевими осередками) Асоціації.
Розмір членського внеску АППУ залежить від категорії платника податків та становить
I Фізичні особи - 50 - 500 грн.;
II Фізичні особи - СПД 500 - 1000 грн.;
III Малі підприємства – від 1000 - 5000 грн.;
IV Середні підприємства – від 10000 - 20000грн.;
V Підприємства - великі платники податків (окрім банків) від 20000 - 50000 грн.;
VІ Банки - великі платники 50000 грн.
У такому ж розмірі одноразово сплачується вступний внесок.