Платнику податків

Асоціація платників податків України працює як надійний партнер та захисник інтересів бізнесу підприємців, платників податків

Послуги для платників податків

Перелік послуг та заходів, що надаються членам Асоціації платників податків України, в межах статутної діяльності ВГО АППУ

Отримати оперативну консультативну допомогу, роз’яснення

На постійній основі АППУ надає загальну консультативну допомогу та письмові роз’яснень з питань податкового та митного законодавства як у письмовій, так і в усній формах. Регулярно поширює на особисті електронні скриньки платників податків – членів АППУ дайджест новин, аналітичні матеріали від експертів та аналітиків АППУ, актуальні роз’яснення ДФС України.

Вирішити проблемні спірні питання з контролюючими органами

За зверненнями платників податків – членів АППУ, Асоціація оперативно та дієво сприяє вирішенню їх проблемних спірних питань з контролюючими органами у відповідності до діючого законодавства. Ще у 2017 року Асоціацією підписано Меморандум про партнерство та співробітництво з ДФС України. Крім того, Асоціацією створено Узгоджувальну комісію щодо розгляду проблемних (спірних) питань у сфері оподаткування та митного оформлення з ДФС України. Ряд спірних проблемних питань АППУ вирішує через подання Скарг Бізнес-омбудсмену в Україні Альгірдасу Шеметі.

Отримати нові безкоштовні знання

АППУ надає можливість безкоштовно навчатись та підвищувати рівень своїх знань, приймати участь в освітніх, навчальних та масово-роз’яснювальних заходах на безоплатній основі, організатором яких є вона або її партнери (участь в форумах, семінарах, практикумах, вебінарах та інших заходах). Окрім вищезазначених заходів, АППУ щокварталу організовує та проводить засідання «Бухгалтерського клубу» для підприємств – членів АППУ, на яких актуальні питання бухгалтерського обліку та оподаткування обговорюються на високому професійному рівні. Освітні заходи відбуваються як у Києві, так і в усіх інших регіонах України.

Стати експертом (спікером, лектором)

Як член Асоціації кожен бажаючий має можливість у межах заходів АППУ зустрітися, поділитися досвідом, обмінятися думками та обговорити зміни законодавства з експертами відповідної галузі. За підсумками дискусій Асоціацією готуються висновки, які після відповідного опрацювання зможуть стати підґрунтям для внесення необхідних змін до законодавства. Асоціація надає можливість виступу в якості експерта (спікера, лектора) на заходах, що проводить АППУ та/або її партнерами, можливість публікації експертних статей на офіційному сайті АППУ, на сторінці та АППУ у Facebook, в закритій групі АППУ на Facebook.

Приймати участь в підготовці нормативних-правових актів

Асоціація тісно співпрацює з органами державної влади, бере активну участь у підготовці законопроектів і пропозицій щодо податкового та митного законодавства. Фахівці АППУ входять до дорадчих органів при державних установах та приймають участь у робочих групах по вдосконаленню податкового (митного) законодавства, зокрема: до Громадської Ради при Міністерстві фінансів України, до Громадської та Інвестиційної Ради при ДФС України. Крім того, представники АППУ входять до складу Міжвідомчої робочої групи (МРГ) щодо реформування Державної фіскальної служби України шляхом поділу на Державну податкову службу і Державну митну службу, створеної при Міністерстві фінансів України.

Поліпшити умови ведення свого бізнесу

Асоціація сприяє поліпшенню підприємницького клімату, впливає на процеси законотворення в Україні шляхом реформування податкового та митного законодавства. АППУ разом зі своїми членами працює над вдосконаленням бізнес-середовища в Україні, створює нові законодавчі та регуляторні акти, а також вносить відповідно до кращих світових практик корективи в існуючі. Так, наразі Асоціація разом з Українською радою бізнесу виступає за ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП. З текстом Проекту Податкового кодексу Розвитку можна буде ознайомитися на офіційному сайті АППУ, наразі Проект знаходиться на доопрацюванні.

Розширити бізнес-зв'язки

Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, бізнесу постійно необхідно шукати джерела достовірної інформації, безпечний майданчик для діалогу з усіма учасниками ринку. АППУ щорічно проводить велику кількість різних заходів, орієнтованих на сегментовану аудиторію, що дає можливість будь якій компанії заявити про себе та знайти бізнес-партнерів. Так, на постійній основі АППУ організовує ділові зустрічі, переговори, круглі столи для платників податків - членів АППУ та допомагає в пошуку і встановленні контактів з партнерами. Регулярно здійснює розсилку інформації та новин платників податків - членів АППУ. Крім того, АППУ проводить ряд заходів для популяризації платників податків - членів АППУ як добросовісних партнерів, зокрема, Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків», щорічно участь в якому беруть близько тисячі підприємств.

Участь в зустрічах з представниками влади

АППУ представляє економічні, соціальні, інші інтереси платників податків – членів Асоціації на місцевому, регіональному, галузевому, всеукраїнському та міжнародному рівнях. АППУ організовує та проводить громадські зустрічі з представниками органів державної та місцевої влади, конференції та громадські обговорення за участю міжнародних експертів та організацій.

Контакти з потенційними міжнародними інвесторами

АППУ створює майданчики для відкритого обговорення податкових та інвестиційних рішень між державою, бізнесом та потенційними міжнародними інвесторами. АППУ є членом Світової Асоціації платників податків та входить до Європейської Асоціації платників податків (Угода про партнерство та співробітництво від 27.06.2017 р.), що сприяє інтеграції України у загальноєвропейський економічний та правовий простір. Три роки поспіль Асоціація проводить Міжнародний бізнес-форум «LEVEL UP UKRAINE», на якому обговорюються загальносвітові і локальні економічні тенденції, які перебувають у фокусі уваги українського і міжнародного бізнесу. В 2018 році цей масштабний бізнес-форум був проведений в партнерстві з Компанією «Делойт» в Україні.

Стати членом АППУ

Підставою вступу до АППУ є особиста Заява фізичної особи або Заява уповноваженої особи підприємства, установи чи організації або їх трудових колективів адресована на ім’я Правління ВГО «Асоціація платників податків України» або керівного органу місцевого осередку Асоціації.
Прийом у члени Асоціації здійснюється Генеральною дирекцією АППУ або територіальними відділеннями (місцевими осередками) Асоціації.


Розмір членського внеску АППУ залежить від категорії платника податків та становить не менше:
I Фізичні особи - 50 грн.;
II Фізичні особи - СПД 500 грн.;
III Малі підприємства - 1000 грн.;
IV Середні підприємства - 10000 грн.;
V Підприємства - великі платники податків (окрім банків) 20000 грн.;
VІ Банки - великі платники 50000 грн.
У такому ж розмірі одноразово сплачується вступний внесок.