Президент АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у V Харківському Міжнародному юридичному Форумі

20 вересня 2021 року  розпочався V Харківський міжнародний юридичний форум.

Співорганізатором Форуму виступила ВГО  «Асоціація платників податків України».

Захід проводиться на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Тема першої з шести дискусійних панелей — «Захист економіки від впливу організованої злочинності».

З вітальним словом на першій панелі виступили:

Перший  віце-прем’єр України — Міністр економіки України   Олексій ЛЮБЧЕНКО

         Ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого  Анатолій ГЕТЬМАН

Президент Асоціації платників податків України Грігол КАТАМАДЗЕ

Першу панель  Форуму відкрив ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Анатолій ГЕТЬМАН, який привітав учасників Форуму, окреслив основні проблемні питання, які будуть предметом дискусії та обговорення вказаної панелі.

Перший віце-прем’єр України — Міністр економіки України Олексій ЛЮБЧЕНКО відзначив, що сьогодні надважливе зібрання учасників, які будуть обговорювати важливу тему — захист економіки країни від організованої злочинності. Також він зупинився на пріоритетних завданнях, які стоять перед Урядом країни — це подолання детенізації економіки та корупції, налагодження державного контролю, як основної протидії злочинності.

Наприкінці свого виступу  Перший віце-прем’єр України — Міністр економіки України запросив  науковців — учасників Форуму до участі в роботі Міжвідомчої робочої групи з питань детенізації економіки та розвитку, добросовісної конкуренції, яку він очолює, окресливши задачі, які стоять перед нею. Зокрема, Олексій Любченко наголосив, що мета зазначеної робочої групи — за три роки вийти на рівень менше 20% детенізації економіки. Запропонував Міжвідомчу робочу групи використовувати як майданчик, при цьому запевнив, що усі матеріали сьогоднішньої Форуму будуть враховані в практичних діях.

На початку свого виступу Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе зазначив, що багато років публічно говорить: «в Україні, де ухилення від сплати податків — не відхилення, а норма, чесні платники податків перебувають у невигідному становищі».

Він наголосив, що бізнес давно «дозрів» і готовий працювати в «білу», але для цього органам законодавчої та виконавчої влади дуже важливо організувати та створити умови для якісного економічного зростання реальному сектору економіки.

Окрім цього, Грігол Катамадзе закцентував увагу присутніх на двох ключових позиціях реформування податкової системи в цілому і податкового законодавства, які ініціюються та розробляються  Асоціацією платників податків України вже 6 років поспіль, а саме:

«По-перше, це прийняття нового Податкового кодексу Розвитку, складовою частиною якого є такі фундаментальні зміни, як заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, скорочення кількості та ставок податків, зниження навантаження на фонд оплати праці, особливе податкове регулювання вільних індустріальних зон.

По-друге, докорінні зміни в системі боротьби з економічними злочинами, створення в Україні нового єдиного правоохоронного органу боротьби з економічною злочинністю.

Бізнес хоче, щоб питання необґрунтованого та безпідставного тиску на нього з боку різних правоохоронних органів припинилося і структури, які роками «годуються» за рахунок українських бізнесменів, не мали невластивих їм функцій».

В продовження свого виступу Грігол Катамадзе відзначив: «Президент України Володимир Зеленський, виконуючи одну з ключових передвиборних обіцянок та не дивлячись на опір певного політичного спектра, зайняв принципову позицію — став на сторону українського бізнесу і   остаточно поставив крапку, підписавши 22 березня цього року Закон України «Про Бюро економічної безпеки України» № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року. На сьогодні такий правоохоронний орган по боротьбі з економічними злочинами – Бюро економічної безпеки України створений. Але, я глибоко переконаний: для того, щоб він дійсно був важливим органом у частині забезпечення фінансової безпеки держави, Бюро має об’єднати в своїй підслідності розслідування всіх економічних злочинів проти фінансових інтересів держави, запобігати їх вчиненню, розробляти нові методи розслідування саме таких злочинів,  мати дуже потужну аналітичну складову під час їх розслідування та бути політично незалежним органом».

Також, Президент АППУ зауважив, що своєчасний моніторинг рівня фіскальної безпеки держави дозволить відстежити можливі негативні фінансові явища та потенційні загрози, які сприяють посиленню депресивних економічних тенденцій, виявити джерела витоку існуючих загроз з метою оперативного та своєчасного реагування на них, реалізувати необхідні заходи щодо покращення функціонування фіскального сектору, що позитивно впливатиме на розвиток фінансової системи держави загалом.

«Зараз наступає дуже вiдповiдальний для держави перiод: призначений Директор БЕБУ, наразі ми стадiї формування персонального складу. Вiд прозоростi та ефективної роботи всiх задiяних у цьому процесi державних установ залежить не тiльки якiсть роботи майбутнього органу, а й довiра до влади вiд суспiльства та наших iноземних партнерiв», — наголосив Президент АППУ Грігол Катамадзе.

Окремо він  акцентував увагу на необхідності використання не традиційної моделі, а ризик-орієнтованого підходу у діяльності БЕБУ, який полягає у виявленні, оцінці та управлінні ризиками криміналізації економіки правоохоронними і контролюючими органами, в межах своїх повноважень та під час реалізації стратегії протидії кримінальним загрозам у сфері економіки.

Грігол Катамадзе наголосив, що Асоціації, яку він очолює, не байдужа ситуація, що склалася в економіці країни, в її фіскальній системі. «Вважаємо, що загрози, з точки зору фіскальної безпеки, носять критичний характер. Тому їх необхідно виносити в публічну площину обговорення, зокрема  на таких авторитетних Конференціях, як V Харківський міжнародний юридичний форум, співорганізатором якого є Асоціація платників податків України», —  зокрема зауважив він.

Президент АППУ нагадав учасникам заходу про ще  один масштабний захід, співорганізатором якого виступала  Асоціація платників податків України – Міжнародну науково-практичну Конференцію «Законодавче забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України», яка відбулася                        17 травня цього року за активного сприяння Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, під час якої було презентовано дослідження, проведене спільно з науковцями ще влітку 2020 року.                                  «Це стратегічний аналіз оцінки ризиків та загроз фіскальної безпеки України. Вперше в сучасній українській історії — масштабний та змістовний аналіз оцінки ризиків та загроз фіскальної безпеки України із залученням 7090 представників з ДПС, ДМС, ДФС України та бізнесу — великого, середнього та малого з усіх без виключення регіонів України. За результатами опитування було визначено 243 загрози у сфері фіскальної безпеки, до основних з яких належить: шахрайство з ПДВ, «схеми» мінімізації податкових платежів, лобіювання представниками влади окремих груп та компаній з просування для них вигідних податкових (митних) умов (преференцій), «тінізація» окремих видів бізнесу, інформаційні атаки щодо дискредитації фіскальної системи, прояви корупції у фіскальній сфері. Асоціацією вже видано двомовну версію Аналітичного Звіту (україно – англійська), яку направлено усім учасникам зазначеної Конференції.», — розповів учасникам заходу  Грігол Катамадзе.

Зі свого боку Президент АППУ пообіцяв, що Стратегічний аналіз оцінки ризиків та загроз фіскальної безпеки України буде надіслано також усім учасникам сьогоднішнього Форуму.

Наприкінці свого виступу Грігол Катамадзе виразив впевненість, що нинішній Форум стане прекрасною нагодою для обміну досвідом та ідеями, налагодження контактів, започаткування нових взаємовигідних проектів та  побажав учасникам Форуму плідної роботи, успішного втілення всіх задумів та планів.

В першій  сесії  дискусійної панелі Форуму також прийняли участь  Директор Національного антикорупційного бюро України Артем СИТНИК з  темою доповіді «Боротьба з топ-корупцією: як державі перемогти?», Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій КІНАХ з темою виступу «Виклики і загрози вітчизняному бізнесу з боку організованої злочинності та корумпованих правоохоронців» та інші.

Від Асоціації платників податків України приймали участь оф-лайн: Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та член Ради ВГО АППУ Олексій Немерюк.

Дискусія панелі «Захист економіки від впливу організованої злочинності» пройшла в конструктивному, позитивному руслі у форматі діалогу.

Поділитись новиною:
Останні новини
25.04.202413:19Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 24.04.202416:30Актуальні питання особливостей оподаткування акцизним податком, обігу та ліцензування підакцизних товарів у період дії воєнного стану 24.04.202415:28Останні зміни у формі Декларації з податку на прибуток підприємств та порядок її заповнення платниками податку за І квартал 2024 року ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. 12.04.202417:11 Віце-президент ВГО АППУ Олександр Саєнко взяв участь в Конференції на тему: «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка» ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ