Віце-президент ВГО АППУ Олександр Саєнко взяв участь в Конференції на тему: «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка»

12 квітня цього року відбулась Конференція на тему «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка».

Організаторами заходи виступили Українська рада бізнесу та німецька гуманітарна організація Help.

На заході були обговорені наступні питання:

1) Світовий досвід повернення мігрантів після воєнних конфліктів.

2) Особливості та специфіка України.

3) Поточна ситуація з українськими мігрантами. Оцінки кількості

українських тимчасових біженців за дизель межами України та їхніх потреб.

4) Проблеми характерні для України та шляхи їх вирішення — економічний, соціальний, податковий, трудовий аспекти.

5) Програма Е-відновлення, державна підтримка тимчасових біженців,

програма Е-робота, соціальні виплати, доступ мігрантів до вищої освіти.

 

Модерував Конференцію Олег Гетман, експерт з економіки, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

До участі в обговоренні були запрошені представники КМУ, посольств, міжнародних донорів, провідних аналітичних центрів.

Від ВГО АППУ участь в Конференції взяли офлайн Олександр Саєнко, Віце-президент  та онлайн Людмила Герасименко, Віце-президент, Генеральний директор і начальники управлінь Генеральної дирекції ВГО АППУ Вікторія Беспалова та Давид Алханішвілі.

Конференція почалась з обговорення дослідження «Воєнна міграція: Світовий досвід та українська специфіка» Володимира Дубровського, старшого економіста CASE Україна. Свої коментарі до дослідження надали представники Мінекономіки та Мінсоцполітики, Торгово-промислової палати України.

Під час свого виступу Олександр Саєнко, Віце-президент ВГО АППУ,  зазначив, що, безумовно, економічний фактор є безпеково важливим, але чим далі людина залишається за кордоном, факт отримання якісної освіти дітей збільшується в вазі. Олександр Саєнко зауважив, що почастішали випадки, коли людина або родина живе на дві країни, при цьому є європейські країни, які обмежують право виїзду, позбавляючи при цьому мігрантів певних соціальних виплат, статусу біженця, тим самим обмежуючи мобільність людського капіталу. Віце-президент ВГО АППУ підняв перед  учасниками заходу питання  інтеграції трудових мігрантів одночасно в двох середовищах, коли, наприклад людина має певну економічну активність і в Україні, і в європейських країнах без втрати при цьому набутих прав, наприклад статусу біженця. Світлана Калініна, доктор економічних наук, професор Маріупольського державного університету прокоментувала питання, відповідаючи Олександру Саєнко зазначила, що українські  фрілансери завжди були затребуваними в Європі, але, дійсно, в умовах воєнного часу, виникли проблеми, по яких  необхідно шукати шляхи для їх вирішення. З цією метою буде проведене дослідження на тему: «Особливості працевлаштування українців в Європі», мета якого буде надати відповіді на проблемні питання в зазначеному аспекті.

Зустріч відбулася в форматі конструктивного діалогу та  викликала велике зацікавлення усіх учасників Конференції.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ