Генеральна дирекція ВГО АППУ провела чергову он-лайн Робочу зустріч за участю представників відповідних Департаментів ДПС України, Генеральної дирекції ВГО АППУ, ТВ ВГО АППУ в областях та у м. Києві, платників податків-членів Асоціації, представників Комісій регіонального рівня ДПС в областях, у м. Києві та міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків.

23 травня цього року Генеральна дирекція ВГО «Асоціація платників податків України» провела чергову спільну он-лайн Робочу зустріч  за участю представників відповідних Департаментів ДПС України, Генеральної дирекції ВГО АППУ, ТВ ВГО АППУ в областях та  у м. Києві, платників податків-членів Асоціації, представників Комісій регіонального рівня  ДПС в областях,  у м. Києві та міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків.

Приємно відзначити, що в заході, проведення якого було ініційовано Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України»,  взяли участь близько 70 осіб, зокрема, керівники, головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів  ВГО АППУ майже з усіх областей України та міста Києва, а також Голови Рад та виконавчі директори ТВ ВГО АППУ в регіонах, зокрема у: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.

Захід містив виключно освітньо-просвітницьких характер.

Відкрила захід Генеральний директор Асоціації Людмила Герасименко, яка подякувала  керівництву ДПС, зокрема в.о. Голови ДПС Тетяні Кірієнко, директору Департаменту управління ризиками Марині Баряхтар за те, що підтримали ініціативу Генеральної дирекції Асоціації і погодили поновлення проведення он-лайн Робочої зустрічі в такому форматі —  за участю представників ДПС України та Голів Комісії територіальних органів ДПС.

Також Генеральний директор Асоціації подякувала членам Асоціації, які, незважаючи на складну ситуацію в державі, залишаються активними  членами АППУ.

Далі, Генеральний директор ВГО АППУ акцентувала увагу  на необхідності спільного обговорення актуальних та проблемних питань для платників податків, таких як: розгляд Таблиць даних платника, блокування ПН/РК, виведення платників із категорії «ризикових» Комісіями з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН регіонального рівня.

Звертаючись до учасників зустрічі —  представників органів ДПС, Людмила Герасименко, зокрема, зауважила: «Я впевнена, що саме зараз настав час зійти на шлях діалогу з бізнесом, і не втомлююсь повторювати, не слід за найменшої підозри розглядати платника податків, як «злочинця». Сьогодні Україна переживає непрості часи, і перемогти у війні без функціонування бізнесу неможливо, адже сплата податків та наповнення бюджетів – це на сьогодні надважливо. Відносячи до категорії «ризикових» платників,  Ви блокує всю діяльність платника, не кажучи про контрагентів, «руйнується» весь ланцюг. Якщо встановлені «ризики» в діяльності платника, які  стосуються якогось певного сегменту його господарської діяльності, по інших – в нього все гаразд, чому просто не заблокувати ці ПН?.   Варто прийняти до уваги той факт, що Асоціація не просто допомагає бізнесу, а й наставляє його на «шлях істини. Вивчивши кожну ситуацію, ми вказуємо на недоліки в роботі та необхідності сплати податків платникам – членам Асоціації. Де потрібно підняти відсоток сплати податків, ми на цьому наполягаємо і вони піднімають своє податкове навантаження. Адже здійснювати діяльність і не платити податки до бюджету, я, як колишній податківець, знаю, що це не можливо», — наголосила Людмила Герасименко.

Після цього,  Людмила Герасименко привела декілька прикладів з роботи Регіональних Комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема Львівської  та Одеської областей. При цьому, вона наголосила представникам регіональних Комісій, що такі приклади «дадуть змогу Вам зрозуміти і зробити правильні висновки. Якщо ми дійдете до якогось спільного знаменника – це зміцнить довіру платників податків до органів ДПС, створить більш сприятливі умови для ведення ними своєї діяльності», — зауважила Людмила Герасименко.

Далі, перед присутніми виступили спікери:

Анна Сибірцева, заступник Директора Департаменту — начальник управління моніторингу ризикових операцій Департаменту управління ризиками ДПС України. Анна Сибірцева у своєму виступі висвітлила наступні питання:

  • Віднесення платників податків до категорії ризикових;
  • Порядок дій платника податку у випадку включення його до переліку ризикових;
  • Безумовне виконання Комісіями з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС у регіонах та у м. Києві вимог щодо оформлення рішень про віднесення платника до категорії «ризикових».

Анна Сибірцева привела статистику основних причин віднесення платників податків до категорії «ризикових», серед яких є пункт № 4,5,6,7,8 Порядку, затвердженого Постановою КМУ  за № 1165/1428 та порадила кожному платнику надавати Пояснення та копії підтверджуючих, первинних документів до Повідомлення  про виведення з категорії «ризикових» якомога  за вичерпним переліком, з метою встановлення реальності здійснення господарських операцій.

Володимир Титюк, начальник відділу методології визначення податкових ризиків та удосконалення нормативних документів управління моніторингу ризикових операцій Департаменту управління ризиками ДПС України прокоментував напрацьовані та розроблені зміни до Порядку зупинення ПН/РК в ЄРПН, затвердженого  постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165/ 1428, та зауважив, що в цілому вони носять позитивні зміни, в частині реєстрації ПН/РК. Також він висловив надію, що зміни, які будуть з часом впроваджені, зменшать статистику блокувань ПН/РК. Володимир Титюк наголосив, що в новому проєкті Порядку передбачається зміна підходу до перевірки наявності врахованої Таблиці даних платника і у випадку віднесення платника до категорії «ризикових», враховані раніше Таблиці даних платника перестають «працювати». Така норма запроваджується з метою недопущення повторної подачі Таблиці даних платника для врахування, у разі виведення його з категорії «ризикових».

 Олександр Осаволюк – начальник управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками ДПС України, висвітлив питання:

  • Причини зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;
  • Порядок складання Таблиць даних платника податку;
  • Причини неврахування Таблиць даних платника податку;
  • Безумовне виконання комісіями регіонального рівня вимог щодо оформлення рішень про неврахування Таблиць даних платника податків.

Також Олександр Осаволюк зазначив, що на сьогодні органи ДПС, як ніколи відкриті до спілкування та зауважив про основну новацію сьогодення в роботі ДПС, а саме, що на офіційному сайті ДПС України розміщено слайди, де в розділі «навчання» можна переглянути всю інформацію, яка стосується питання блокування ПН/РК в ЄРПН та як діяти в разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Також він зазначив, що в даному розділі наявний блок, в якому розміщено інформацію стосовно відновлення реєстрації ПН/РК та підтвердження реальності здійснення операцій, а також інформація щодо аналізу причин не врахування Таблиць даних платника.

Олександр Осаволюк привів основні випадки, коли не враховується Таблиця даних платника, зокрема: неправильне заповнення Таблиці, неподання Пояснень та копій супровідних документів або підприємство не відповідає критеріям, згідно яких має подати Таблицю даних.

Тетяна Барабаш, начальник управління електронних сервісів та звітності Департаменту податкових сервісів ДПС України детально розповіла про роботу електронних сервісів  ДПС України, коротко зупиняючись на висвітленні питання електронного адміністрування акцизного податку та роботи системи електронного адміністрування підакцизних акцизного податку. Вона коротко зупинилась на окремих режимах та підрежимах роботи Електронного Кабінету, за допомогою яких платники можуть самостійно отримувати інформацію про реєстр транзакцій, суму обрахунку реєстраційного ліміту та списання коштів. Зазначила Тетяна Барабаш і про відображення інформації про акцизні склади в Електронному Кабінеті, результати співставлення залишків пального відповідно до реєстру витратомірів-лічильників.

Олена Красулiна, заступник Директора департаменту — начальник управління позапланових перевірок Департаменту податкового аудиту ДПС України. Вона зупинилась на питанні віднесення постачальника до переліку ризикових в результаті чого покупцю знято суму податкового кредиту під час проведення контрольно-перевірочних заходів.  Вона зазначила, що кожен окремий випадок потребує ретельного вивчення та чіткого розуміння, по якому критерію саме платник- постачальник послуг був віднесений до переліку «ризикових».

Антоніна Мостович, заступник начальника відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління адміністрування ПДВ Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України. Вона висвітлила питання експорту товару покупцем-нерезидентом та подальшi дії продавця- резидента, у випадку затримки вивезення товару (зерна) за межі території України. Спікер Олена Красулiна, як представник Департаменту аудиту доповнила, що у разі скасування тимчасової ВМД, операція оформлюється як товар, який реалізований на території України за ставкою 14%.

За результатами спільної он-лайн Робочої зустрічі було досягнуто домовленості про проведення аналогічного чергового заходу вже в III кварталі цього року.

Людмила Герасименко, подякувала спікерам заходу за змістовно та фахово викладений матеріал.

Також вона нагадала слова  великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків», «і заробітну плату, шановні колеги, Ви отримуєте саме з цього», підсумувала Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Завершуючи захід, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, запевнила всіх учасників заходу, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції, її особисту та побажала всім спокою, Миру, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та якнайшвидшої Перемоги!

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. 12.04.202417:11 Віце-президент ВГО АППУ Олександр Саєнко взяв участь в Конференції на тему: «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка» ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ