Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь у роботі Круглого столу з метою захисту прав та законних інтересів платників податків-членів Асоціації

19 березня цього року Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь у роботі Круглого столу з метою захисту прав та законних інтересів платників податків-членів Асоціації, який пройшов у місті Житомирі за ініціативи Галини Янченко, Голови Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів, Секретаря національної інвестиційної ради України, народного депутата України.

Метою таких зустрічей є  ідентифікація найбільш гострих проблем, з якими стикається бізнес у своїй діяльності, а також спільно з бізнесом знайти шляхи системного їх вирішення.

Під час заходу було обговорено  нагальні потреби бізнесу в регіоні.

До участі також були запрошені представники ключових бізнес-асоціацій EBA, ACC, ТПП, ФРУ, СЕО CLUB та USUBC.

У своєму виступі Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський детально проінформував учасників заходу щодо обставин кримінальних проваджень, які розслідувались і розслідуються в слідчому управлінні ГУ НП України в Житомирський області, стосовно платників податків — членів Асоціації платників податків, Віце-президентом якої він являється, ТОВ «ПІДЛУБИ АГРО+», ТОВ «Староолександрівка+» та ТОВ «СГП «ДНІПРО» за ст. 191, 366, 209 КК України.

Йосип Бучинський  озвучив позицію сторони захисту та звернув увагу, що Порядок, затверджений Постановою КМУ №107 від 07.08.2018 року, який регламентує отримання державних дотацій прямо передбачає їх одержання пов’язаними особами і містить тільки обмеження щодо максимального розміру такої дотації (не більше 60 млн. грн), у випадку пов’язаності осіб.

«Таким чином, на нормативному рівні встановлено право на отримання дотації  пов‘язаними особами, що спростовує, твердження сторони обвинувачення про незаконність дій Товариств, у зв‘язку з пов’язаністю осіб.

Стосовно Товарності операцій з придбання корів підтверджується, належним чином складеними первинними документами, переходом права власності від одного власника до іншого, що відображається в бухгалтерському обліку Товариств. Також зміна власника об’єктивно відображена в документах ветеринарного обліку, який ведуть державні органи»,- наголосив  Йосип Бучинський.

Також він звернув увагу на той факт, що експертиза вирішувала питання за  спеціальністю «Дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій», але експерт, яка проводила дослідження, не атестована за даною спеціальністю. Крім того, експерт була позбавлена ліцензії судового експерта, саме за порушення порядку проведення експертиз.

«Слід зауважити, що у випадку, як би сторона звинувачення об’єктивно вбачала наявність кримінального правопорушення в діях службових осіб Товариств, в період який охоплюється матеріалами виділеного кримінального провадження, то нічого не заважало слідству, скерувати до суду всі матеріали кримінального провадження одночасно. Натомість, поліція та прокуратура області, обрали інший шлях: Подальше розслідування виділених матеріалів за попередній період господарських операцій, як інструмент тиску на інвестора та його бізнес. Через три роки після розслідування провадження, поліція тисне на  Мінагрополітики, з метою «змусити» Міністерство звернутись з заявою про злочин щодо нібито події кримінального правопорушення. Проте, Мінагрополітики відмовляється від звернення до правоохоронного органу з заявою про злочин та цивільним позовом, оскільки видана субсидія відповідає всім нормативним вимогам та фактичним обставинам» — проінформував Йосип Бучинський.

В свою чергу, Галина Янченко, Голова Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів, Секретар національної інвестиційної ради України, народний депутат України, звернула увагу на ситуацію охарактеризованою стороною захисту Йосипом Бучинським та проінформувала присутніх, що дане питання буде взято під контроль та винесено на обговорення національної інвестиційної ради України.

ВГО АППУ дякує Галині Янченко за системну роботу, яку вона здійснює для вирішення проблем бізнесу, в межах чинного законодавства.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ