ВГО АППУ спільно з ТВ АППУ у Рівненській області провели Форум

У м. Рівному 13 вересня цього року Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ у Рівненській області провели Форум «Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу через податкові та інституційні механізми» з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу в приміщенні Рівненської облдержадміністрації.

Основною метою проведення якого було визначення актуальних проблем розвитку бізнесу в Україні та напрацювання шляхів їх вирішення, у форматі тристороннього діалогу між владою, представниками громадських організацій та самих бізнесменів.

Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ;

Олег Гетман – Економіст, експерт Економічної експертної платформи, член Наглядової Ради УРБ;

Наталія Євченко — Радник Президента ВГО АППУ, член Наглядової Ради УРБ;

Ірина Білотіл — Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ;

Катерина Гривнак — Начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ;

Юлія Щитнік — Начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ.

Участь у Круглому столі взяв Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Рівненській області Маріян Года.

Модератором Форуму була Виконавчий директор Територіального відділення ВГО АППУ у Рівненській області Лариса Садова, а також запрошені гості:

— від органів влади та громадських організацій:

Віталій Коваль — Голова Рівненської обласної державної адміністрації;

Олексій Бучинський — Заступник голови обласної ради;

Володимир Хомко — Рівненський міський голова;

Надія Друзюк – В.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області;

Костянтин Мокляк — директор департаменту економічного розвитку Рівненської обласної державної адміністрації;

Віталій Самсон — завідувач сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області;

Іван Ткачук — директор Рівненського обласного центру зайнятості;

Микола Шершун — голова Федерації профспілок Рівненської області;

Михайло Кривко — голова РОООР «Роботодавці Рівненщини»;

Микола Ярощук — президент Рівненської торгово-промислової палати;

Світлана Левицька — доктор економічних наук, професор НУВГП;

Галина Міщук — доктор економічних наук, професор кафедри трудових ресурсів НУВГП

представники підприємств: ПАТ «Рівнеазот», ТОВ «Рівень ЛТД», ПРАТ «Костопільський завод скловиробів», ТОВ Кузнецовське налагоджувально-монтажне підприємство «Електропівденмонтаж», ПРАТ «Івано-Долинський спецкар’єр», ТОВ «Юрмія», ТЗОВ «Костопільський фанерний завод», ПМП НВФ «Продекологія», ТОВ «АЛЬТРА АВТО», ТОВ «Ефект Україна», ДП «Сарненське лісове господарство», ДП «Дубровицьке лісове господарство», ДП «Остківське лісове господарство», ДП «Зарічненське лісове господарство», ТОВ «Агрохолдинг «ЗОРЯ», Приватне сільськогосподарське підприємство «Шпанівське», ТОВ «Агроконцерн», ТОВ «АГРО-КОНСАЛТ АВ», Приватне сільськогосподарське підприємство «Злагода», ТОВ «ВЕРХІВСЬК-АГРО», ТОВ ФІРМА «АГРО-ТРАК», Фермерське господарство «Млинівська чайка», Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна», КП «Міськсвітло», ТОВ «Валері М», ПП «СТРОНГ-С», ПП «ІТЕЛ-СЕРВІС», ПП «РГ «Сарненські новини», ТОВ «С.П.А.С.», ПП «ДЕСТА».

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

Голова Рівненської ОДА наголосив, що керівництвом держави розпочато курс на відкритий діалог держави і бізнесу та повідомив, що Президент України Володимир Зеленський поставив завдання боротьби з нелегальними АЗС. Недобір від нелегальних АЗС – це 1,5 млрд. грн. (тільки по області – це 200 млн. грн.).

«В кого ми забираємо? В наших дітей і самі в себе? Завдання керівництва ОДА – побудувати область рівних можливостей в діалозі в бізнесом», – зазначив він.

Завершуючи свій виступ, Голова Рівненської ОДА привітав ТВ АППУ у Рівненській області з 20-річчям з Дня створення та звернувся особисто до Грігола Катамадзе відзначивши, що Асоціація платників податків України здійснює дуже важливу та кропітку роботу захищаючи інтереси бізнесу.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе розпочав свій виступ з вислову: «Не буде податків – не буде держави. У людей з’явилася велика надія на краще життя з обранням нової влади. Ця надія продовжується з призначенням нових керівників в регіонах. Впевнений, що все вийде».

Грігол Катамадзе проінформував учасників Форуму про надання Президентом України Володимиром Зеленським 5 вересня цього року йому громадянства України. Окремо зазначив, що все його життя пов’язане з Україною – починаючи із отримання досвіду і закінчуючи сім’єю.

«В державі розпочався великий рух відновлення економіки і я зможу тепер внести невеликий свій внесок в її розвиток щоденною наполегливою працею» – сказав Грігол Катамадзе.

Заступник голови обласної ради Олексій Бучинський зазначив: «Ми,  представники Рівненської обласної ради завжди відкриті до діалогу з бізнесом. Основне наше завдання – створити сприятливі умови для ведення бізнесу. Представники бізнесу не повинні остерігатися контролюючих структур».

В.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області                     Надія Друзюк наголосила, що саме сумлінні платники податків є джерелом наповнення місцевих та державних бюджетів. Вона зазначила, що податкова служба завжди буде сприяти роботі бізнесу.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, Заступник голови обласної ради Олексій Бучинський та в.о. начальника Головного управління                               ДПС у Рівненській області Надія Друзюк взяли участь у святковій церемонії нагородження  переможців регіонального туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків — 2018» Рівненщини. Нагороди від керівництва Асоціації платників податків України та представників влади області отримали 35 найбільш соціально відповідальні та успішні підприємці — платники податків на Рівненщині. Найсумлінніших платників податків визначали у галузях промисловості, лісовому господарстві, сільського господарства, будівництва та переробки. Також найкращих вибрали у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності, торгівлі, надання послуг.

Слід зазначити, що з-поміж усіх, шість переможців змагатимуться на Всеукраїнському рівні.

Далі Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе презентував учасникам Форуму Концепцію єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку, Концепцію Доктрини економічної безпеки України та ТОП–10 пріоритетів бізнесу щодо вдосконалення податкової та митної систем, які враховують міжнародний досвід та українські реалії та розроблені спільно із представниками реального сектору економіки.

Грігол Катамадзе поінформував присутніх, що ВГО АППУ надіслала лист Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву з приводу того, що Асоціація виступає проти норм щодо розширення з 2021 року фіскалізації розрахункових операцій для платників єдиного податку 2-3 груп спрощеної системи оподаткування, «оскільки зазначені нововведення без радикальних заходів масової експлуатації програмного РРО можуть зашкодити малому та мікро- бізнесу та мати від’ємний соціальний ефект». Президент ВГО АППУ зазначив: «16 вересня цього року Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики буде проводити Круглий стіл з питань обговорення законопроектів 1053 та 1073. Представники Асоціації приймуть активну участь у заході і доведуть свою принципову позицію».

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе далі зазначив: «як відомо Асоціація входить до УРБ, є одним із її фундаторів. УРБ вже об’єднує                    78 бізнес-асоціацій. Експерти УРБ уважно розглянули законопроекти                    № 1209 та № 1210 щодо вдосконалення адміністрування податків і зборів та зробили висновок щодо необхідності відкликання зазначених законопроектів для продовження роботи над ними».

Економіст, експерт Економічної експертної платформи, член Наглядової ради УРБ Олег Гетман довів учасникам Форуму обґрунтовані розрахунки можливих втрат бюджету від запровадження нового Податкового кодексу Розвитку та компенсатори до них.

В обговоренні актуальних проблем розвитку бізнесу прийняли активну участь:

  • Галина Міщук — доктор економічних наук, професор кафедри трудових ресурсів НУВГП з питань можливості покращення інвестиційного клімату в цілях стратегічного економічного розвитку при впровадженні податку на виведений капітал;
  • Іван Ткачук — директор Рівненського обласного центру зайнятості з підтримки поступового зниження навантаження на Фонд оплати праці з ПДФО і ЄСВ сукупно до 20%;
  • Богдан Гапяк — заступник директора ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів» довів позицію бізнесу та громадськості стосовно необхідності реформування податкового законодавства.

Підбив підсумки Форуму  Маріян Года — Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Рівненській області, запропонувавши проголосувати за Резолюцію Форуму, заздалегідь напрацьовану та погоджену бізнесом Рівненщини, Рівненською ОДА, ГУ ДПС у Рівненській області, Рівненським обласним центром зайнятості, сектором ДРС у Рівненській області, Рівненською ТПП, представниками ГО «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб у Рівненській області».

За результатами дискусій, вирішено Резолюцію доповнити наступним змістом:

«Вітаємо зусилля народних депутатів, по Резолюції частину позитивних пропозицій бізнесу.

Вже внесено низку законопроектів, які підтримує бізнес спільнота, зокрема:

1) Проект закону № 1053 – 1, який запроваджує цифрові РРО та Кешбек;

2) Проект закону № 1208 щодо бюро фінансових розслідувань;

3) Проект закону № 1073 у частині норм 2020 року. Норму щодо фіскалізації 2-ї та 3-ї груп платників ЄП бізнес не підтримує, необхідно внести зміни до ІІ читання».

Учасники Форуму одноголосно підтримали зазначену Резолюцію Форуму.

РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ1_compressed
2_compressed

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ