ВГО АППУ РАЗОМ З ТВ АППУ У ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ

18 грудня цього року в приміщенні Головного управління ДПС у Чернівецькій області, за адресою: м. Чернівці, вулиця Героїв Майдану, 200-А, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ в Чернівецькій області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепції єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ,

Ірина Білотіл — Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,

Катерина Гривнак — Начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ,

Юлія Щитнік — Начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ.

Участь у Круглому столі взяв Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Чернівецькій області Ігор Мисевич, а також запрошені гості:

— від органів влади:

Ігор Богатирець – Заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації;

Олексій Каспрук – Чернівецький міський голова;

Борис Акіменко – Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області;

Віталій Шпак – Заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області;

Наталія Чернівчан –Заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області;

— представники підприємств Чернівецької області.

З вітальним словом виступив Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Чернівецькій області Ігор Мисевич та зауважив, що окрім обговорення проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України, відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців регіонального рівня Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків — 2018».

Ігор Мисевич запросив до вітального слова  Заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця, який у своєму виступі зазначив, що сплачені податки є фінансовою основою економічного розвитку будь-якої держави, але так сталося, що українське чинне податкове законодавство не задовольняє ні представників бізнесу, ні самих податківців. А також наголосив, що економічний розвиток держави залежить від злагодженої роботи влади, бізнесу та громадськості.

Ігор Богатирець вручив нагороди переможцям регіонального рівня Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків — 2018», а саме:

  1. ПАТ «ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ ХЛIБОКОМБIНАТ» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — виробництво харчових продуктів;
  2. ТОВ «IНТЕРМ» — Сумлінний платник податків у номінації «Інші види переробної промисловості»
  3. ДП «НЕПОЛОКОВЕЦЬКИЙ КХП» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — виробництво харчових продуктів;
  4. ТДВ «ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ ХIМЗАВОД» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — виробництво хімічних речовин і хімічної продукції;
  5. ТОВ «МЕБЛI «ТОКАБО» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння, поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації.

Далі Ігор Мисевич запросив до слова Чернівецького міського голову Олексія Каспрука, який презентував:

— бюджет міста Чернівці на 2020 рік;

— структуру доходів бюджету міста Чернівці;

— середній рівень заробітної плати у порівнянні з іншими містами України.

Чернівецький міський голова зауважив, що пріоритетне завдання для влади – це створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, щоб сумлінних платників ставало більше щороку.

Олексій Каспрук вручив нагороди переможцям Рейтингу, а саме:

  1. ТДВ «ТРЕМБIТА» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів;
  2. ТЗОВ БФ «ЧЕРНIВЦIЖИТЛОБУД» — «Сумлінний платник податків у галузі будівництва та девелопменту»;
  3. ПРАТ «НИЖНЬОДНIСТРОВСЬКА ГЕС» — Сумлінний платник податків у галузі «Добувна промисловість»;
  4. ТОВ «МРIЯ ФАРМIНГ БУКОВИНА» — «Сумлінний платник податків у аграрній галузі».

З вітальним словом виступив Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Борис Акіменко, який подякував сумлінним платникам податків за сплату податків, адже це прямо впливає на економічний розвиток держави вцілому. Також зазначив, що надходження податків і зборів по Чернівецькій області зросли на 700 млн грн в порівнянні з минулим роком.

Борис Акіменко вручив нагороди переможцям Рейтингу, а саме:

  1. ЦКБ «РИТМ» — «Сумлінний платник податків у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності»;
  2. ТОВ «РОМА» — «Сумлінний платник податків у сфері торгівлі»;
  3. ТОВ «ЕНГЕЛЬХОЛЬМ» — «Сумлінний платник податків у галузі охорони здоров’я та соціальної допомоги»;
  4. ПП «АРТОН» — Сумлінний платник податків у галузі «Машинобудування» — виробництво машин і устаткування, електронної та оптичної продукції;
  5. ТЗОВ «ЛАНГЕЙТ» — «Сумлінний платник податків у галузі інформації та телекомунікацій»

Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе привітав усіх присутніх та наголосив, що фундаментальні зміни мають розпочатися з прийняття нового Податкового кодексу Розвитку, нового Митного кодексу та створення Бюро фінансових розслідувань.

«Як казала велика Маргарет Тетчер: «Немає жодних державних коштів, є гроші платників податків», тобто, країна спирається на бізнес, якому в існуючих умовах працювати дуже не просто» — зазначив у своєму виступі Грігол Катамадзе вручив нагороди переможцям Рейтингу, а саме:

  1. ПП «ФАБРИКА ВIКОН ЛЮКС» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість» — виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції;
  2. ПРАТ «ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД № 3» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість»;
  3. ТОВ «КЛАС I К» — «Сумлінний платник податків у сфері торгівлі»;
  4. ПРАТ «ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ ЦЕГЕЛЬНИЙ ЗАВОД № 3» — Сумлінний платник податків у галузі «Переробна промисловість».

 

Грігол Катамадзе презентував ТОП-10 пріоритетів бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями. Основною метою є створення сприятливих умов для розвитку економіки: «Потрібні не точкові зміни, а системні», а також презентував учасникам Круглого столу Концепцію єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепцію Доктрини економічної безпеки України.

Грігол Катамадзе поінформував, що Українська Рада Бізнесу підписала Меморандуми про співпрацю з партією «Слуга народу», партією «Голос» та партією «Батьківщина».

Також, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе зазначив, що Бюро фінансових розслідувань має бути не лише аналітичним органом, а й виконувати поліцейські функції. На заміну купі «каральних» органів, починаючи з податкової міліції, закінчуючи економічними департаментами у правоохоронних відомствах, має прийти один — незалежний орган з фінансових розлідувань, що матиме відповідні функції.

Грігол Катамадзе особливу увагу акцентував на заміні податку на прибуток податком на виведений капітал, який передбачає відтермінування сплати податку на момент виведення коштів з обороту підприємства. Орієнтовно запровадження такої моделі призводить до втрат від 30 до 40 млрд. грн. у перший рік впровадження, в той же час розрахунками МЕРТ призводить до додаткового зростання ВВП на 1,5 – 1,8 %. Зазначив, що першочерговою ідеєю запровадження податку на виведений капітал є не зниження податкового навантаження, а зміна філософії та принципів адміністрування корпоративного податку. Масштаби схем ухилення від оподаткування та безоподаткованого витоку капіталу з країни уже є 100 % аргументом на користь впровадження податку на виведений капітал.

 

Начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ Ірина Білотіл презентувала учасникам Круглого столу обґрунтовані розрахунки можливих втрат бюджету від запровадження нового Податкового кодексу Розвитку та компенсатори до них, які напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації, та зазначила, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний.

Іншим ключовим моментом Податкового кодексу Розвитку, зазначила Ірина Білотіл, є зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, модель якої передбачає проведення комплексної реформи в три етапи:

1) зниження порогу зі сплати ЄСВ до розміру 5 мінімальних заробітних плат, що встановлює перекладання відповідальності за високі пенсії з держави на фізичну особу, закладає базисні підходи для переходу від солідарної системи пенсійного страхування до накопичувальної;

2) збільшення розміру податкової соціальної пільги максимум до 50 % від розміру однієї мінімальної заробітної плати для тих заробітних плат, що не перевищують двох мінімальних заробітних плат, що зменшує вартість легалізації заробітних плат та стимулює детінізацію;

3) зменшення ставки ПДФО орієнтовно до 12 % для заробітних плат в діапазоні 5 – 20 мінімальних заробітних плат, із встановленням обов’язкового відрахування орієнтовно 6 % за рішенням платника податку до недержавного або державного Пенсійних фондів.

Додатковим, так званим бонусним компенсатором слугуватиме Програма добровільного розкриття інформації – особливий порядок декларування майнового стану, активів (доходів) фізичними особами – амністія капіталів, з ціллю повернути мінімум 15 % виведених капіталів.

 

Начальник управління захисту прав платників податків ВГО АППУ Катерина Гривнак у своєму виступі наголосила, що перегляд у бік зменшення пільг з ПДВ, наданих окремим категоріям платників (у т. ч. перегляд переліку операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ) є одним з пріоритетних завдань. Також, поінформувала, що Асоціація виступає «за»:

1) збереження спрощеної системи оподаткування;

2) запровадження дієвих методів боротьби зі зловживаннями при продажу товарів, поширення сфери дії РРО на ризикові категорії;

3) заохочення добровільного використання РРО та отримання фіскальних чеків з перевіркою їх реєстрації – проект «Кешбек для покупця».

Щодо модифікації податку на майно, то Катерина Гривнак поінформувала, що в проекті Податкового кодексу Розвитку планується об’єднати плату за землю з податком на нерухомість, взявши за базу оціночну вартість землі з урахуванням забудови, створити автоматизовану систему для визначення оціночної вартості, визначити критерії якості до баз даних, які планується використовувати, прописати механізм переоцінки за бажанням платника, прописати механізм внесення до єдиної бази ФДМ України всіх оцінок для уникнення їх заниження, прописати механізм встановлення справжніх власників (бенефіціарів) кожної земельної ділянки та розташованих на ній об’єктів нерухомості, розробити методологію зарахування податку на житлову нерухомість до ПДФО, гармонізувати податок на житлову та нежитлову нерухомість, визначити перехідний період для проведення оцінки об’єктів оподаткування, протягом якого методика обчислення розрахункової вартості має набрати необхідну кількість даних для оцінки.

 

Заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак привітав переможців Рейтингу та усіх присутніх. У своєму виступні звернув увагу, що лібералізація сплати податків є необхідністю для подальшого розвитку бізнесу, а отже і прямо впливає на економічне зростання держави. Також, зазначив, що вважає, що заміна податку на прибуток податком на виведений капітал не на часі, але підтримує ідею такої заміни після виплати боргів МВФ.

Віталій Шпак підтримав позицію щодо об’єдання ПДФО та ЄСВ, відміну військового збору та зниження навантаження на фонд оплати працію, але зауважив, що необхідною є введення градації ставок ПДФО в залежності від суми доходу. Також, висловився проти тотальної фіскалізації.

 

Наприкінці, підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати Асоціації пропозиції/зауваження щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку для їх опрацювання та висловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Буковини щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

У підсумку учасники Круглого столу обговорили нагальні проблеми бізнесу та завдяки спільній роботі ухвалили Резолюцію «Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу через податкові та інституційні механізми».

Резолюцiя_Чернiвцi

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ