Юридичним особам надано строк для щорічного підтвердження даних про своїх кінцевих бенефіціарних власників до 11.07.2022 року. Компанії, які не встигли це зробити минулого року, мали час до липня. Але війна внесла свої корективи.

Юридичним особам надано строк для щорічного підтвердження даних про своїх кінцевих бенефіціарних власників до 11.07.2022 року. Компанії, які не встигли це зробити минулого року, мали час до липня. Але війна внесла свої корективи.

Джерело: Trustme Law Firm

В умовах воєнного стану вимоги підтверджувати бенефіціара не застосовуються. Це визначено в  Постанові КМУ №  209 від 06.03.2022 р.

Є винятки, коли підтверджувати потрібно. Кого це стосується: 

  • банків, небанківських фінансових установ та осіб, які мають право надавати окремі фінансові послуги (крім операторів поштового зв’язку);
  • юридичних осіб, засновником (учасником) та/або кінцевим бенефіціарним власником яких є або буде внаслідок відповідних змін Російська Федерація, громадянин Російської Федерації, юридична особа, утворена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації.

Фактично строки підтвердження призупинені, проте обов’язок не зникає, а лише відкладається в часі.

Компанії, які зараз мають можливість підтвердити бенефіціарних власників, можуть звернутися до державного реєстратора та подати відповідні документи. Через керівника компанії, або з допомогою представника по довіреності.

Необхідні документи: 

  • заява про підтвердження відомостей;
  • структура власності;
  • витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо (у разі, якщо засновником української компанії є компанія-нерезидент);
  • нотаріально засвідчена копія паспорта бенефіціара (у формі книжечки), або копія паспорта ID-картки без засвідчення.

Юридичні особи, які підтвердили відомості про кінцевих бенефіціарних власників у 2021-2022 році, можуть не хвилюватися, чергове щорічне підтвердження – у 2023 році. 

Окрім щорічного підтвердження, компанії зобов’язані повідомляти про зміни у даних бенефіціарів (протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення).

Відповідальність:

За що: за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей.

Який штраф: від 17 000 грн. до 51 000 грн.

На кого накладається, на власників чи на керівника компанії: на керівника.

Висновок: 

Обов’язок підтверджувати кінцевих бенефіціарних власників є щорічним. Також, потрібно повідомляти про зміни у даних бенефіціарів (адреса, прізвище, паспортні дані тощо).

У період воєнного стану строки призупинені, але за можливості, рекомендуємо не відкладати візит до державного реєстратора. Оскільки обов’язок залишається, але з відстрочкою в часі.

Штрафи за порушення від 17 000 до 51 000 грн. та накладаються на директора компанії.

З радістю надамо консультацію, допоможемо з підготовкою та поданням документів державному реєстратору.

Автор матеріалу:

Ірина Сироїд, адвокат Trustme Law Firm

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ