ЗАЯВА ВГО «АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ»

ЗАЯВА
ВГО «Асоціація платників податків України» із занепокоєнням спостерігає як останнім часом деякі громадяни «незадоволені» роботою керівництва, а значить всього контролюючого органу, ДПС України, включаючи народних обранців, чим привертають цими дописами увагу суспільства, в першу чергу, до себе.
Зовсім незрозуміла позиція таких відомих політиків. Твердо переконані, що саме вони повинні перейматися економічними проблемами в країні у фракціях, на засіданнях відповідних комітетів ВРУ, а ніяк не публікаціями на своїх сторінках в фейсбуці. Ми так розуміємо, що отримавши переліки «ризикових» суб’єктів господарювання, із-за яких державний бюджет недоотримає колосальні кошти, будь-який громадянин України просто зобов’язаний їх здати негайно до правоохоронних органів, які ретельно вивчать діяльність зазначених суб’єктів, оцінять наявність податкових ризиків, збируть докази протиправної діяльності тощо.
Невже хтось не розуміє, що опублікувавши переліки так званих «ризикових» підприємств в соціальних мережах, можна заподіяти багато шкоди тим платникам податків, хто сумлінно їх платить, а ті хто дійсно не платять і створюють схемний кредит, якраз скажуть тихенько «дякую» за попередження, «кинуть» чергову фірмочку і відкриють іншу.
Шановні народні обранці, «кидайте» власні політичні ігри, «кришування», дайте фахівцям ДПС України професійно робити свою кропітку щоденну справу. Ми усі вже впевнились — нарешті ДПС України показує відкритість, прозорість, позитивні результати, вже забезпечила протягом 3-х останніх місяців більше 10 млрд. грн. додаткових бюджетних надходжень.
В котре наголошуємо, прийшла у світ біда, оголошена в усьому світі пандемія коронавірусу. Україна також на карантині, в країні фінансова криза. Сьогодні, як ніколи раніше, бізнес чекає від законодавчої та виконавчої влади узгодженої роботи, реальних реформ, а головне допомоги, а не навпаки, як приклад, законопроект №1210, прозваний бізнесом «законом про податковий терор». Президент України Володимир Зеленський, підписавши у травні цього року Закон 466, одразу надав доручення своєму Офісу негайно зібрати представників українського бізнесу та домовитись про поліпшення норм цього закону. Потім три тижні працює робоча група щодо його доопрацювання, в якій, в тому числі, працюють майже цілодобово висококласні експерти ВГО АППУ. Робоча група пропонує і знаходить шляхи поліпшення умов роботи бізнесу і головне, перенесення в часі найбільш обтяжливих положень закону. Потім результати зусиль потрапляють в профільний Комітет ВР України, де частина напрацювань «спотворюють» до протилежності і «вставляють» в проект 2524, що готується до другого читання. І в сесійній залі ВР України вже голосується зовсім іншій закон, далекий від послаблення тиску на бізнес. А бізнес знову залишився один на один з «драконівськими» нормами податкового законодавства, частина з яких вже діє з 23 травня поточного року.
В черговий раз, звертаємося до народних депутатів України з наполегливим проханням — перш ніж ухвалювати закони, робити заяви, проводьте фахові консультації, розраховуйте та оцінюйте ризики, проводьте попередні громадські обговорення тощо. Запам’ятайте, ви не маєте ніякого права на помилки. За неправильні рішення, які будуть мати «негативні» наслідки, треба буде відповідати.
ВГО «Асоціація платників податків України»

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ