За ініціативи ВГО АППУ, за сприяння ФДМУ та UkraineInvest відбулася он-лайн Конференція на тему «Інвестиції в Україну через приватизацію. Державна підтримка інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями»

26 травня 2021 року за ініціативи Асоціації платників податків України в особі Президента Грігола Катамадзе та за сприяння ФДМУ,  UkraineInvest відбулася он-лайн Конференція на тему «Інвестиції в Україну через приватизацію. Державна підтримка інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями» за участю членів Європейського Економічного Сенату, Європейської асоціації платників податків – потенційних інвесторів та представників бізнесу з регіонів України та міста Києва.

Участь у Конференції прийняли:

  • Грігол Катамадзе — Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент Асоціації платників податків України, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Член Колегії ДПС України;
  • Людмила Герасименко – Генеральний директор Асоціації платників податків України;
  • Тарас Єлейко — Заступник Голови Фонду державного майна України;
  • Сергій Цівкач — Виконавчий директор UkraineInvest;
  • Фелікс Титаренко — Investor relations експерт Офісу сталих інвестицій;
  • Інго Фрідріх — Президент Європейського Економічного Сенату;
  • Рольф Барон фон Хохенхау — Президент Європейської асоціації платників податків;
  • Майкл Єгер — Генеральний секретар Європейської асоціації платників податків;
  • Голови Рад Територіальних відділень ВГО АППУ в областях та місті Києві;
  • Члени Європейського Економічного Сенату та Європейської асоціації платників податків – потенційні інвестори.

Модератором заходу виступив Заступник Директора Департаменту комунікацій та маркетингу Фонду державного майна України Микола Ганіч, який привітав усіх учасників Конференції та надав слово Президенту АППУ Гріголу Катамадзе.

 

На початку свого виступу Президент АППУ Грігол Катамадзе привітав учасників Конференції та подякував Президенту Європейського економічного сенату Інго Фрідріху, Президенту Європейської асоціації платників податків Рольфу Барону фон Хохенхау та Генеральному секретарю Європейської асоціації платників податків Майклу Єгеру за сприяння в організації спільного заходу з метою залучення інвестицій в Україну.

«21 лютого минулого року в Києві ми провели масштабний Міжнародний бізнес — Форум «Level Up Ukraine – 2020» за участю більше тисячі представників бізнесу з України, Європи, США, СНД та близького сходу, і так склалося, що за останні півтора року це була єдина оф-лайн Конференція. Ви пам’ятаєте, що в рамках Форуму відбулася дуже важлива церемонія, — підписання Меморандуму між Асоціацією платників податків України та Європейським Економічним Сенатом. Ми стали партнерами і домовилися, що наша Асоціація буде супроводжувати бізнес — членів Європейської асоціації платників податків і Європейського Економічного Сенату, у разі виявлення їх інвестиційної зацікавленості в Україні та навпаки. Незважаючи на те, що з березня минулого року, вся Європа, в тому числі і Україна були закриті через пандемію, але тим не менше ми підготували великий інвестиційний пакет з пропозиціями, які надали деякі обласні адміністрації, і направили їх до Європейської асоціації платників податків України влітку минулого року» — поінформував Грігол Катамадзе.

Президент АППУ зауважив, що за останній рік Україна стала більш привабливішою для ведення бізнесу та піднялася ще на сім сходинок у рейтингу Світового банку Doing business – до 64 місця з-поміж 190 країн, та виразив впевненість, що за результатами 2021 року, після підписання в грудні 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», ситуація покращиться в рази, адже завданням Закону є стимулювання та залучення в національну економіку стратегічних інвесторів, а також впровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів. «Раніше перспектива затяжного спілкування з українською «бюрократичною машиною» була одним з чинників, що поряд із незахищеністю прав власності та недосконалістю судової системи найбільше відлякувала іноземних інвесторів від капіталовкладень у нашу економіку. Тепер же їм допомагатиме «спеціально навчений» уповноважений державою представник. Та й сама держава, яка через механізми підтримки і преференцій забезпечуватиме до 30% фінансування проєкту, не зацікавлена вставляти «палиці у колеса» інвесторам» — відмітив Президент АППУ.

Грігол Катамадзе наголосив, що ухвалення такого важливого документу це позитивний сигнал для інвесторів, тому Асоціація виступила з ініціативою і звернулися з пропозицією до Фонду держмайна, до урядової структури UkraineInvest і до європейських колег провести разом он-лайн Конференцію, та виразив надію, що вона пройде конструктивно, в форматі діалогу і  буде корисною для всіх сторін та побажав плідного діалогу.

З вітальним словом виступив Заступник Голови ФДМУ Тараса Єлейка, який привітав усіх учасників Конференції та зазначив, що протягом останніх років Україна стає все більш інвестиційно привабливішою, а також зростає кількість об’єктів приватизації, якими цікавляться іноземні інвестори.

Investor relations експерт Офісу сталих інвестицій Фелікс Титаренко зазначив, що Україна робить важливі та впевнені кроки для підвищення рівня довіри іноземних інвесторів для інвестування в економіку України та покращення прозорості приватизації.

 

 

Далі, з вітальним словом виступив Президент Європейського Економічного Сенату Інго Фрідріх, який подякував Президенту АППУ Гріголу Катамадзе за ініціативу проведення Конференції, адже це свідчить про тісну співпрацю в рамках підписаного Меморандуму між Європейським Економічним Сенатом та Асоціацією платників податків України.

Інго Фрідріх зауважив, що очевидним стає намагання Уряду України покращити інвестиційний клімат в країні задля залучення інвесторів з різних країн, в тому числі з Європи, шляхом внесення важливих змін до законодавства.

Наостанок побажав учасникам Конференції провести час пізнавально.

 

Виступив Генеральний секретар Європейської асоціації платників податків Майкл Єгер, який зауважив, що проведення такого роду Конференцій має позитивний результат як для української, так і для європейської сторони. А також подякував Президенту АППУ Гріголу Катамадзе за запрошення прийняти участь в Міжнародній науково-практичній Конференції «Законодавче забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України», яка відбулася    17 травня цього року, та зазначив, що обмін досвідом є ключовим інструментом розвитку, а створення Бюро економічної безпеки України сприятиме зростанню довіри потенційних інвесторів до економіки України.

Далі Майкл Єгер наголосив, що важливим для зростання інвестиційної привабливості України є забезпечення прозорості проведення тендерів та аукціонів, вільний доступ до переліку об’єктів приватизації, стимулювання до інвестування шляхом введення податкових пільг, надання земельних ділянок та зниження орендної плати.

Генеральний секретар Європейської асоціації платників податків Майкл Єгер подякував організаторам заходу за ініціативу презентувати законодавчі зміни та об’єкти приватизації для членів Європейського економічного сенату та Європейської асоціації платників податків – потенційних інвесторів.

Далі з вітальним словом виступив Президент Європейської асоціації платників податків Рольф Барон фон Хохенхау, який подякував Асоціації платників податків України за тісну та плідну співпрацю з Європейською асоціацією платників податків України, та запевнив, що і надалі буде всіляко підтримувати Асоціацію та Україну в цілому.

«Україна – наш східний партнер, який стає все більш цікавішим і привабливішим з точки зору ведення бізнесу та інвестування» — зауважив Рольф Барон фон Хохенхау.

Президент Європейської асоціації платників податків висловив впевненість, що Конференція пройде плідно та результативно для всіх учасників.

 

Заступник Голови ФДМУ Тарас Єлейко під час своєї презентації на тему «Інвестиції в Україну через приватизацію» зауважив, що Фондом державного майна України створено новий сайт з об’єктами приватизації, метою якого є спрощення доступу до інформації та економії часу інвесторів, боротьба з можливою корупцією при отримання даних, покращення прозорості приватизації, збільшення конкуренції на аукціонах та надходжень до бюджету.

Тарас Єлейко презентував об’єкти малої приватизації, серед яких: спиртова галузь, комбінати хлібопродуктів (Івано-Франківський КХП, Радивилівський КХП, Ніжинський КХП, Полтавський КХП, Новопокровський КХП, Дунаєвецький КХП, Неполоковецький КХП), об’єкти пенітенціарної системи (Ірпінський виправний центр № 132, Львівська виправна колонія № 48, Південна виправна колонія № 51), порти (Усть-Дунайський порт, Білгород-Дністроський морський торговельний порт, Скадовський морський торговельний порт), торфодобувні підприємства (ДП «Житомирторф», ДП «Київторф», ДП «Рівнеторф», ДП «Сумиторф», ДП «Поділляторф» 4 філії, ДП «Чернігівторф» 4 філії, ДП «Волиньторф», ДП Коростишівський завод «Реммашторф»).

А також презентував об’єкти великої приватизації:

  • ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», запланована дата проведення аукціону – ІІІ квартал 2021 року;
  • АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик»), запланована дата проведення аукціону – ІІІ квартал 2021 року;
  • ПАТ «Одеський припортовий завод», запланована дата проведення аукціону –2022 рік;
  • Обленерго: АТ «Хмельницькобленерго», АТ «Тернопільобленерго», АТ «Черкасиобленерго», АТ «Миколаївобленерго», АТ «Запоріжжяобленерго», АТ «Харківобленерго».

Наприкінці своєї презентації Тарас Єлейко подякував учасникам Конференції за виявлення зацікавленості до процесу приватизації в Україні.

Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач представив Презентацію на тему: «Державна підтримка інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями» та розпочав з того, що 17 грудня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон  України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», згідно з яким спеціальні інвестиційні стимули будуть доступними для інвестиційних проектів, що відповідають певним критеріям.

Сергій Цівкач зупинився на вимогах до інвестиційних проектів із  значними інвестиціями (ІПЗІ), серед яких: інвестиційний проект повинен передбачати будівництво, модернізацію, технічне та/або технологічне переоснащення  об’єктів інвестування, придбання необхідного устаткування  (обладнання) та комплектуючих виробів до нього; не менше 80 нових робочих місць повинні бути створені  протягом строку реалізації інвестиційного проекту; розмір інвестицій в інвестиційний проект має  становити не менше 20 мільйонів євро; строк реалізації інвестиційного проекту не  повинен перевищувати 5 років.

Виконавчий директор UkraineInvest зауважив, що Державна підтримка ІПЗІ надається після підписання спеціального інвестиційного договору (СІД), який укладається на строк до 15 років і може передбачати надання державної підтримки у таких формах: звільнення від  сплати податків, звільнення від оподаткування  ввізним митом, будівництво  об’єктів суміжної інфраструктури, надання в  користування  (оренду) земельної ділянки державної або  комунальної власності  на пільгових умовах.

Далі, зазначив, що загальний обсяг державної підтримки для реалізації ІПЗІ не може перевищувати 30% запланованого обсягу інвестицій в ІПЗІ та складається з усіх коштів, вивільнених від оподаткування відповідно до умов СІД та сукупної вартості всіх об’єктів суміжної інфраструктури, побудованих  на виконання СІД.

Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач презентував процедуру відбору інвестиційних проектів із значними інвестиціями та зупинився на гарантіях, серед яких: 1) держава гарантує стабільність умов провадження господарської  діяльності під час реалізації ІПЗІ, 2) інвестор із значними інвестиціями (ІЗІ) має право на відшкодування збитків, що заподіяні йому  внаслідок ухвалення органами державної влади або  органами місцевого самоврядування рішень, що  порушують права.

Наприкінці свого виступу Сергій Цівкач окреслив основні функції UkraineInvest: залучення потенційних заявників, взаємодія з органами державної влади та  органами місцевого самоврядування щодо  супроводу підготовки та реалізації ІПЗІ, надання заявникам та ІЗІ організаційної, а також інформаційно-консультативної допомоги з питань підготовки та реалізації  ІПЗІ на безоплатній основі.

Підвела підсумки Конференції Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, яка, по-перше, подякувала Віце-президенту Баварської асоціації платників податків та Німеччини, Генеральному секретарю Європейської Асоціації платників податків Майклу Єгерю за тісну співпрацю, постійну підтримку, особливо в організації та проведенні спільних заходів, а також подякувала співорганізаторам Конференції — UkraineInvest та Фонду державного майна України.

Людмила Герасименко подякувала усім учасникам Конференції за те, що знайшли можливість прийняти участь у заході, який був корисний для всіх учасників та висловила сподівання, що на цьому спілкування не закінчиться, а знайде своє продовження в спільних проєктах, бо Україна має значний потенціал для національного економічного розвитку, а прийняття нового законодавства відкрило нові можливості для інвестування і стало інструментом залучення капіталу в Україну.

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко висловила вдячність партнерам з інших держав за їх зацікавленість в представлених об’єктах приватизації, як потенційним інвесторам, та наголосила, що Асоціація платників податків України залишається надійним партнером, на якого можна розраховувати.

 

Виступи Европейських партнерів

EUROPEAN COLLEGUES укр (1)

 

EUROPEAN COLLEGUES v2

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ