З 1 СІЧНЯ 2021 РОКУ ЗАПРОВАДЖЕНО ЄДИНИЙ РАХУНОК ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ!

ВГО АППУ доводить до відома платників податків, що запровадження єдиного рахунку дозволить створити комфортні для платників податків умови та правила розрахунків з бюджетом та фондами цільового призначення.

Відтак, з 1 січня 2021 року в Україні Законом від 04.10.2019 р. № 190-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який доповнив ПКУ 01.01.2021 року, статтею 35-1 «Прикінцеві положення» «Єдиний рахунок»  впроваджено єдиний рахунок  для сплати податків, зборів та єдиного соціального внеску.  Даний закон набув чинності з 1 січня 2021 року.

Що ми називаємо «Єдиний рахунок»?

Єдиний рахунок —  це рахунок, який відкритий у Казначействі для ДПС, що може використовуватися платником податків для сплати  грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків, що  передбачені  податковим Кодексом України, а також  єдиного внеску, контроль за сплатою яких покладено на органи ДПС.

Коли та за яких умов можна буде скористатися Єдиним рахунком?

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати податкових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку  з реалізації пального та етилового спирту та для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними підприємствами , а також їх об’єднаннями.

Виходячи з вищезазначеного, скористатися єдиним рахунком можна при сплаті  податку на прибуток підприємств, ПДФО, ЄСВ та податкового боргу за даними видами податків.

Як чином повідомити ДПС про прийняте самостійне рішення щодо використання такого рахунку?

У разі, якщо платником податків прийнято рішення використовувати Єдиний рахунок з 1 січня 2021 року, повідомлення про використання єдиного рахунку подається платниками  податків виключно в електронній формі, скористувавшись послугою  «електронного  кабінету платника», обовязково використовуючи при цьому електронний цифровий підпис платника.

Якщо платником податків не прийнято рішення про використання Єдиного рахунку з 1 січня 2021 року, подавати повідомлення про відмову у використанні Єдиного рахунку до органів ДПС не потрібно.

Платники податків добровільно та самостійно приймають рішення щодо використання або не використання Єдиного рахунку.

У разі припинення використання Єдиного рахунку.

Якщо платник розпочав використовувати Єдиний рахунок, повідомивши про це орган ДПС, але з тих чи інших причин надалі відмовляється  від його використання, йому необхідно подати повідомлення про таку відмову до органу ДПС. Використання Єдиного рахунку припиняється, починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

Коли можна розпочинати  використання Єдиного рахунку?

ДПС не пізніше наступного робочого дня після подання платником Повідомлення про використання єдиного рахунку включає його до реєстру платників,  що  використовують єдиний рахунок.

Платник податків може використовувати  єдиний рахунок з дня, наступного за днем подання до органу ДПС повідомлення про використання єдиного рахунку.

Як поповнити Єдиний рахунок платнику податків?

Для зарахування коштів на Єдиний рахунок платнику податків достатньо заповнити розрахунковий документ на сплату податків, зборів, єдиного внеску відповідно до  Порядку заповнення документів, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015  № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» та подати його до установи банку, в якому платник обслуговується.

Як органи  ДПС будуть розподіляти кошти з Єдиного рахунку ?

Для перерахування коштів, що надходять на єдиний рахунок, орган ДПС щоденно, окрім вихідних та святкових днів формує, підписує та надсилає до казначейства зведений реєстр платежів з єдиного рахунку.

Яким платежам буде надаватися перевага у першочерговості сплати? 

Відповідно до ст.35-1 Кодексу «Прикінцеві положення», реєстр платежів формуватиметься по платниках податків в межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок з дотриманням такої черговості сплати:

ü у першу чергу — недоїмка з єдиного внеску;

ü у другу чергу — податковий борг у межах відповідного податку або збору, заборгованості з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, згідно з черговістю його виникнення;

ü у третю чергу — грошові зобов’язання, визначені на підставі податкових повідомлень-рішень;

ü у четверту чергу — визначені платником податку (податковим агентом) грошові зобов’язання із загальнодержавних податків та зборів, місцевих податків, єдиного внеску;

ü у п’яту чергу — грошові зобов’язання із загальнодержавних податків та зборів у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов’язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

ü у шосту чергу — грошові зобов’язання з місцевих податків у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов’язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

ü у сьому чергу — інші платежі, контроль за справлянням яких, покладено на контролюючі органи.

Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм                          ст. 35-1 ПКУ «Прикінцеві положення» центральними органами виконавчої влади, затверджений постановою Кабінету Міністрів України                                        від 29.04.2020 року за  № 321.

ВГО «Асоціація платників податків України»

 

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ