Врятувати ситуацію зможемо тільки разом

Врятувати ситуацію зможемо тільки разом
Хочу почати з того, що Асоціація платників податків України одна з перших
надала свої пропозиції у Звернення до Уряду від УРБ та стратегічних партнерів щодо термінових антикризових заходів у податковій та бюджетній політиці. На превеликий мій жаль, невелика частина пропозицій реалізована, залишилась ще низка важливих пропонованих Асоціацією заходів, які можуть мінімізувати збитки бізнесу від кризи. Таких як, зниження податкового навантаження для найбільш соціально незахищених верств населення та працівників, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, заміна моделі оподаткування майна, запровадження одночасно оптимальної моделі податкової амністії — особливого порядку декларування фізичними особами майнового стану, активів (доходів), які не задекларовано у минулих періодах, але зауважу, наша позиція, без застосування будь-яких штрафних санкцій, розширення переліку витрат дозволених для включення до податкової знижки з ПДФО, зокрема, витрати на лікування та проживання під наглядом лікарів пенсіонерів, батьків з дітьми на період карантину, тимчасове запровадження нульової ставки ПДВ на імпортоване медичне обладнання для допомоги під час пандемії та інші. При цьому, Асоціація чітко запропонувала одним із компенсаторів, і це очевидне, скорочення чисельності контролюючих органів, зменшення зарплат і премій посадових осіб, в тому числі міністрів, членів наглядових рад та інших чиновників. Але, маємо що маємо. І давайте будемо все ж таки вдячні владі за оперативну їх реакцію.
Наразі зупинюся на прийнятому деяких нормах Закону щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів по запобіганню виникнення і поширення COVID-19, який вже підписаний Президентом України Володимиром Зеленським.
Не будуть застосовуватися штрафні санкції та нараховуватиметься пеня за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року. Платникам податків слід звернути особливу увагу, окрім порушень нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку та рентної плати та інше. Також, встановлено мораторій на проведення документальних, фактичних перевірок та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 31 травня 2020 року. Перенесено строк подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік, до 1 липня 2020 року. Не нараховується та не сплачується плата за землю за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року.
Окрім цього, важливим стало звільнення від нарахування та сплати ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе таких платників: фізичних осіб – підприємців, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; членів фермерського господарства.
Хочу відмітити, що Асоціація весь час категорично виступає проти тотальної фіскалізації розрахункових операцій для платників єдиного податку ІІ-ІІІ груп спрощеної системи оподаткування. На жаль, Законом № 3220 передбачені зміни тільки в частині відтермінування на 3 місяці обов’язкового введення РРО для всіх категорій «спрощенців». Маю надію, що це початок скасуванню тотальної фіскалізації таки покладено. Бо я впевнений, що вже схвалену редакцію Закону про РРО доведеться аналізувати по-новому і в новому вимірі національних і світових трендів пост вірусного періоду.
Асоціація платників податків України продовжуватиме тримати руку на пульсі ситуації, що відбувається в країні з бізнес-середовищем.
Зайвий раз, дивуюся. Чому досі не перепрофільоване українське виробництво. Де маски, спирт, дезінфектори в аптеках? Компаній сьогодні пропонують засоби індивідуального захисту та дезінфекційні засоби за непомірно високими цінами. Мені здається це злочин.
Хочу закінчити на позитивній ноті, яку прочитав в інеті: «Може планета хоче відпочити? Вона втомилася від суєти людей, вона брикає штормами і зливами, вона температурить без морозу взимку, вона струшує себе землетрусами, як собака, яка втомилася або вийшла з води. Тепер у Землі аутоімунне захворювання, і планета вибрала спосіб лікування: зібрати всіх вдома. Кожного жителя — всередину своєї країни, всередину свого будинку, ближче до рідних стін. Щоб відпочили від роботи, суєти, вічної поспіху.
Планета заганяє нас по домівках, щоб ми навели в ньому порядок: починаючи зі своєї кімнати, продовжуючи своїми думками. Можливо тоді ми почнемо цінувати».
Так давайте допомагати один одному. Врятувати ситуацію зможемо тільки разом. Дуже сподобався вислів: «Оптимісти хворіють рідко. Радість — найкраща в світі таблетка!»
Щиро бажаю усім нам миру, міцного здоров’я. Живіть і насолоджуйтеся кожним моментом свого життя, дотримуйтесь спокою та не піддавайтеся паніці.
Президент ВГО АППУ
Віце-президент Європейської асоціації платників податків
Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ