Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі начальника Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з представниками провідних бізнес-асоціацій

Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі начальника Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з представниками провідних бізнес-асоціацій

21 лютого 2024 року за участю начальника Департаменту кримінально-правової політки та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка відбулось обговорення запропонованих змін до Наказу Генерального прокурора від 26 січня 2022 року «Про затвердження Стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування».

В обговоренні взяли участь представники багатьох бізнес асоціацій, у тому числі і ВГО «Асоціація платників податків України».

З метою удосконалення роботи органів прокуратури щодо захисту бізнесу та інвестицій, Олексієм Бонюком запропоновані зміни до Стандартів діяльності прокурорів. Зокрема визначення Стандартів обов’язковим для застосування прокурорами.

ВГО АППУ на пропозицію Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора, опрацьовано запропоновані для обговорення  зміни до Наказу Генерального прокурора від 26 січня 2022 року «Про затвердження Стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування», які в цілому були підтримані.

Водночас, Віце-Президентом ВГО АППУ Йосипом Бучинським, з урахуванням пропозицій, які висловили учасники обговорення, запропоновано низку пропозицій щодо удосконалення Стандартів діяльності прокурорів. Перш за все, на переконання ВГО АППУ, з метою однакового застосування норм законодавства України всіма прокурорами, Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування, мають мати обов’язковий характер.

Окрім того, запропоновано враховувати Стандарти діяльності прокурорів при проведенні службових розслідувань та при розгляді дисциплінарних скарг про вчинення прокурором (прокурорами) дисциплінарного проступку.

Враховуючи, що з боку правоохоронців є багато випадків  зловживання правом проведення обшуків, вилучення майна та арешт рахунків і активів платників податків, було запропоновано посилення ролі прокурорів  які здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях. Зокрема ВГО АППУ, запропоновано Стандарти діяльності прокурорів доповнити норму про не допущення проведення обшуку у суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки без попереднього проведення слідчих та процесуальних дій, що передбачені кримінально-процесуальним законодавством, які за своїм змістом та формою в меншій мірі обмежують конституційні права та свободи людини і громадянина, дозволяють досягти мети розслідування з мінімальним втручанням у господарську діяльність  суб’єкта господарювання.

В своєму заключному слові, за результатами обговорення, начальник Департаменту кримінально-правової політки та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк висловив вдячність учасникам обговорення за їх активну позицію та зазначив, що надані пропозиції будуть враховані у новій редакції Стандартів діяльності прокурорів. Окрім того, ним  анонсовано створення в Офісі Генерального прокурора двох Комісій, які будь розглядати звернення суб’єктів господарської діяльності, з метою належного захисту їх прав та у разі встановлення фактів порушень законодавчих норм,  притягнення до відповідальності працівників прокурати.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ