Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками ДПС України та ГУ ДПС у Львівській області

28 лютого цього року в рамках запровадженої роботи Комунікаційних податкових платформ ГУ ДПС у регіонах та столиці, МУ ДПС по роботі з ВПП, відбулась чергова, чотирнадцята, онлайн Робоча зустріч за участю представників Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України», ДПС України, ГУ ДПС у Львівській області, а також представників підприємств – членів Асоціації ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «ЛОПАТИН» та ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «СУХОДОЛИ», яка була присвячена обговоренню проблемного питання підприємств — членів Асоціації щодо віднесення їх до категорії «ризикових».

В онлайн Робочій  зустрічі взяли участь:

Від ВГО АППУ: Віце-президент, Генеральний директор Людмила Герасименко та начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ відповідальна за напрямок роботи проблем членів Асоціації — Леся Кашпур;

Від ГУ ДПС у Львівській області були присутні: Заступник начальника ГУ ДПС у Львівській області  — Руслан Ганюк, Начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків  —  Іван Мелинчук, Заступник начальника управління — начальник відділу моніторингу операцій та ризиків управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків — Наталія Жолудєва.

Приємно відзначити, що участь у заході взяли особисто представники Департаменту управління ризиками ДПС України, а саме: Директор Департаменту управління ризиками —  Марина Баряхтар, її заступниця — Анна Сибірцева, та Олександр Жученко – заступник начальника відділу управління ризиками.

Від ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «ЛОПАТИН» та ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «СУХОДОЛИ»: провідний юрисконсульт — Ширков Віктор та головні бухгалтери зазначених підприємств — Пастушок Анна та Багрій Віра.

Модератором заходу виступила, як завжди, Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Людмила Герасименко подякувала Директору Департаменту управління ризиками —  Марину Баряхтар за її особисту участь та участь представників ДПС України, очолюваного нею Департаменту, у даному заході та наголосила: «Саме за допомогою роботи запроваджених Вами Комунікаційних Податкових Платформ, представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами. Зауважу, що з моменту запровадження роботи Комунікаційних Податкових Платформ мною особисто вже проведено 13 таких онлайн Робочих зустрічей. Всі заходи відбулися у форматі конструктивних діалогів, з розумінням податківцями проблем підприємств наших членів, бо вони — є представниками реального сектору економіки і я не втомлююсь повторювати на всіх публічних заходах: «Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості часи, період змін та важких випробувань. Перемогти у війні просто неможливо без функціонування бізнесу.. І я впевнена, що саме зараз настав час, коли контролюючі органи мають проявляти максимальну довіру до бізнесу», — наголосила Віце-президент, Генеральний директор Людмила Герасименко.

Далі Модератор заходу, Людмила Герасименко звернула увагу присутніх, що в результаті проведених  таких відкритих онлайн Робочих зустрічей,  питання підприємств — членів Асоціації були позитивно вирішені, звісно,  в межах чинного законодавства, адже Комунікаційна податкова платформа – це швидко, зручно та мобільно, задача ДПС – надати платникам дієві інструменти задля вирішення тих чи інших питань стосовно оподаткування, кожен кейс повинен деталізовано розглядатися профільними фахівцями. Фактично –це покрокові рекомендації та практичні поради. Ефективний діалог – це шлях для знаходження консенсусу. Асоціація завжди була і є прихильником діалогу з податковими органами. Маю надію, що сьогоднішня зустріч пройде в такому ж форматі», — резюмувала  Людмила Герасименко.

Далі, Модератор заходу перейшла до суті справи та привела статистичну інформацію діяльності підприємств — членів Асоціації ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «ЛОПАТИН» та ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «СУХОДОЛИ», яка підтверджує, що дані підприємства є представниками реальним сектором економіки. Зокрема, Людмила Герасименко привела наступне: «Станом на сьогодні кількість працюючих на підприємстві ЛОПАТИН становить 92 працівники, СУХОДОЛИ — 96 осіб. Середня заробітна плата по ЛОПАТИНУ на одного працівника за 2023 рік складає: 20 900,00 гривень, по СУХОДОЛАХ — 20 658,00 гривень. Це при тому, що по регіону по відповідній галузі вона становить — 7802,84 гривень» — наголосила Модератор заходу.

Не оминула Людмила Герасименко і питання податкового навантаження. Так, ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «ЛОПАТИН» за 2023 рік сплачено податків за 2023 рік — 30 826 984,26 гривень податків і зборів. Податкове навантаження з ПДВ становить: 8,9%, при середньогалузевому – 5,07%, з податку на прибуток: майже 1%, при середньогалузевому – 0,39%.  ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД «СУХОДОЛИ» за 2023 рік сплачено за 2023 рік податків —  37 838 853,04 гривень. Податкове навантаження з ПДВ становить: 10,2 %, при середньогалузевому – 5,07%, з податку на прибуток — 0,2%.

Наступними слово взяли представники Департаменту управління ризиками ДПС України. Директор Департаменту управління ризиками —  Марина Баряхтар зазначила, що всі зауваження озвучені Модератором заходу будуть опрацьовані і у разі встановлення певних недоліків, будуть вжиті внутрішні управлінські рішення. «Стосовно даних двох спиртових заводів, хочу зазначити, що відбулося відпрацювання підприємств даної галузі, були проаналізовані та виявлені деякі ризики, які ми зараз озвучимо, а у представників підприємств буде можливість їх спростувати  або  зрозуміти, які підстави слугували віднесенню даних підприємств до категорії «ризикових», — зауважила Марина Баряхтар.

Далі слово взяли: Анна Сибірцева та Олександр Жученко, які озвучили представникам підприємств деякі ризики, зокрема, стосовно витратомірів (лічильників) спирту та використання води у виробництві.

Юрисконсульт — Віктор Ширков спростовував таку інформацію. Тому, представниками ДПС України було запропоновано підприємствам надати копії первинних документів, які підтвердять та спростують зазначені ризики податківцями, на що підприємства надали свою згоду.

Наприкінці своєї промови Модератор заходу зазначила: «Впевнена, що настав час змінювати правила гри та зійти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця». Сподіваюсь, шановні колеги, що за результатами сьогоднішньої зустрічі всі питання, які є в податківців до підприємств будуть з’ясовані, а представники підприємств зі свого боку невідкладно наддадуть всю необхідну інформацію, за необхідності, і копії первинних, підтверджуючих документів аби спростувати факти зауважень з боку податкових органів, на першу ж їхню вимогу», — резюмувала Людмила Герасименко.

Також вона висловила сподівання, що всі надані підприємствами документи, будуть розглянуті ретельно податківцями, а останні наддадуть платнику покрокові рекомендації та практичні поради стосовно виходу з категорії «ризикових». «Зі свого боку Асоціація робить все можливе аби посилити підтримку бізнесу. Я  впевнена, що в той час коли країна потерпає від агресії ворога, необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити суцільний на них тиск, якщо ще хочете зберегти довіру бізнесу до себе», — наголосила Людмила Герасименко.

Онлайн Робоча зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ