VI Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2020»

30 липня 2020 року в онлайн форматі відбувся VI Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та міжнародне оподаткування – 2020». За традицією провідні експерти у сферах ТЦУ, фінансів, бухгалтерії, банківської системи, юриспруденції, політики, представники Державної податкової служби, Міністерства фінансів та інші, зібралися на одному майданчику та обговорили останні законодавчі новації, проблеми, перспективи розвитку та практичні аспекти роботи в галузі трансфертного ціноутворення.

Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, член Наглядової Ради УРБ, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе взяв особисто участь у Форумі та виступив на першій панельній дискусії на тему: «Глобальна деофшоризація та світові податкові правила — як вони впливають та будуть впливати в подальшому на податкову систему України і трансфертне ціноутворення зокрема?», модератором, якої виступив керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук.

У своєму виступі Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе відзначив динаміку позитивних змін в роботі Державної податкової служби України на чолі з Олексієм Любченко, виділивши аспекти налагодження комунікації бізнесу та податкових органів, проте й не оминувши скарг бізнесу.

Також, Грігол Катамадзе підкреслив важливе значення останніх законодавчих змін, зокрема виділив питання створення Служби фінансових розслідувань як нагальної потреби у контексті реалій реформування податкової системи. Зокрема, він зауважив, що наразі найголовніше – це змінити модель, за якою працюють сьогодні правоохоронні органи з відповідними функціями в напрямку економіки і фінансів, адже якщо взяти сьогодні роботу податкової міліції, яка реагує на факт, який уже відбувся, то новий орган має займатись аналітичною роботою, надаючи висновки для влади, що відбувається в економіці.

Друга панельна дискусія була на тему: «Міжнародні податкові тренди – 2020. Нові правила гри для українського бізнесу в міжнародному контексті», якою модерувала член Ради ВГО АППУ, аудитор, партнер керівник практики ТЦУ Юридичної групи EUCON Лариса Врублевська.

Третя панельна дискусія була на тему: «Ефективні стратегії мінімізації податкових ризиків. практичні аспекти», а четверта на тему: «Контроль за трансфертним ціноутворенням – результати перевірки податкових органів. Судова практика», модератором якої виступила керівник Центру юридичної аналітики ЛІГА:ЗАКОН, кандидат політичних наук Шевченко Анастасія.

Ключові питання, які були розглянуті на Форумі:

— поточний стан процесів імплементації в Україні окремих положень плану BEPS;

— нові підходи держави в організації контролю у сфері трансфертного ціноутворення;

— огляд нововведень 2020 року та перспективи інших очікуваних змін;

— наслідки ратифікації Угоди між Україною та США щодо імплементації FATCA;

— деталі старту процесів обміну інформацією про фінансові рахунки нерезидентів за міжнародним стандартом CRS у межах імплементації плану BEPS в Україні;

— застосування правил трансфертного ціноутворення як інструменту планування бізнес-процесів;

— критерії якості підготовки документації через призму перевірок та зауважень контролюючих органів;

— кейси останніх перевірок з питань дотримання принципу “витягнутої руки”;

— остання судова практика в розрізі спорів по суті процедур обґрунтування відповідності умов операцій принципу «витягнутої руки»;

— міжнародний досвід застосування правил ТЦУ;

— практичні приклади вибору методів для різних типів господарських операцій.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ