ВГО «АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ» СПІЛЬНО З ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ВІДДІЛЕННЯ ВГО АППУ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ В М. УЖГОРОД

26 червня цього року, в конференц-залі «Влтава» готелю «Praha» (м. Ужгород) Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ у Закарпатській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепції єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:
Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ,
Катерина Гривнак — начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ,
Ірина Білотіл — начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,
Юлія Щитнік — начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ,
а також Олег Гетман — координатор Групи з питань податкової політики РПР.

Участь у Круглому столі взяли представники Територіального відділення ВГО АППУ у Закарпатській області:

Марта Волощук — Голова Ради ТВ ВГО АППУ у Закарпатській області,
Мирослав Гісем — Перший заступник Голови Ради ТВ ВГО АППУ у Закарпатській області,

а також запрошені гості:

— від органів влади:
Віктор Мікулін — заступник голови Закарпатської ОДА;
Олексій Петріченко — начальник Головного управління ДФС у Закарпатській області;
Юрій Сакалош — заступник начальник Головного управління ДФС у Закарпатській області,

від громадських організацій:

Михайло Гриньо — голова Громадської ради при Закарпатській ОДА,

Олексій Кіндрат — голова спілки промисловців і підприємців,

Юлія Кілару — голова Закарпатського територіального відділення Спілки аудиторів України, голова Мукачівського місцевого осередку ВГО АППУ,

Ярослав Голубка — голова Обласного відділення Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України,

Ростислав Пазина — голова Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області;

— від науковців:
Віра Варцаба — завідувач кафедри фінанси і банківська діяльність ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор економічних наук,

Ярослав Греца — кандидат юридичних наук, доцент юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет»,

Вікторія Слюсаренко — кандидат економічних наук, доцент економічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет»,

а також керівники підприємств ПрАТ «Ужгородська швейна фабрика «Парада», ТОВ «Ортекс-ЛТД», ОП «Ужгородський коньячний завод», ТОВ «Д’юті Фрі», ТОВ «Світ Оптики», ПП АФ «Стандарт-Проф», ДП «Санаторій Шаян» АТ «Укрпрофоздоровниця», ТОВ «Ньюко Берегово», ТОВ «Прогрес-С» та інші.

Засідання Круглого столу розпочалось із приємного. Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе на підставі рішення Правління Асоціації вручив Голові Ради ТВ АППУ у Закарпатській області Волощук Марті Гнатівні «Відзнаку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» з нагоди 20-річчя створення обласного ТВ та привітав з ювілеєм.

Далі Грігол Катамадзе презентував Концепцію єдиного системного документу — Податкового кодексу Розвитку. Зокрема, зупинився на ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу, розробленими Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями.
Серед ТОП-10 пріоритетів виділив найважливіші інституційні зміни — зокрема, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби з розслідування економічних злочинів, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.
Він наголосив, що Концепція єдиного системного документу – Податкового кодексу Розвитку напрацьована 75 бізнес-асоціаціями малого і середнього бізнесу та аналітичними центрами, що прагнуть створення сприятливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для поліпшення економічного стану нашої держави, і думка бізнесу є дуже важливою.

Також Президент АППУ Грігол Катамадзе представив Доктрину економічної безпеки України, яка містить пропозиції з реагування на основні економічні загрози — від викривлення конкуренції до світової економічної кризи.

Він зауважив, що концепція Доктрини економічної безпеки України розроблена авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інститутом соціально-економічної трансформації, Українським інститутом майбутнього та Центром соціально-економічних досліджень CASE України. Складовою частиною цієї Доктрини є проект нового Податкового кодексу Розвитку, новий Митний кодекс України, який буде синхронізований з європейським Митним кодексом, та ряд інституційних реформ – це не просто розділення ДФС, а системні зміни, які потрібні в податковій та митній сферах.

Олег Гетман у своєму виступі акцентував увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний. Його новації мають всі необхідні розрахунки щодо їх впливу на Державний бюджет держави.
Такі розрахунки напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.
Позитивні для бізнесу новації Податкового кодексу Розвитку, такі як запровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, компенсуються за рахунок заходів по офшоризації, детінізації економіки, покращення адміністрування податків та зборів, зміни моделі оподаткування плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також зниження неефективних видатків загальнодержавного бюджету.

У своєму виступі заступник Голови ОДА у Закарпатській області Віктор Мікулин відверто виразив стурбованість щодо ситуації, яка склалася в регіоні, зокрема, щодо надзвичайно низьких темпів проведення процесу децентралізації, що погіршувало протягом останніх декількох років розвиток регіону в цілому. Він висловив надію, що нове керівництво області зможе швидко покращити ситуацію.
Також він звернув увагу присутніх на низький рівень проведення інвентаризації земель, а для області, де 65 % населення проживає у селах, важливим питанням є надходження коштів до місцевих бюджетів. Тому він покладає великі надії на ДФС, яка має забезпечити наповнення місцевих бюджетів, допомагати територіальним громадам.

В свою чергу керівник ГУ ДФС у Закарпатській області Олексій Петриченко наголосив, що насправді в регіоні є проблеми у наповненні коштами місцевих бюджетів, зокрема, по оренді землі, однак їх потрібно спільно вирішувати з місцевими органами влади. Олексій Петриченко запропонував:
— повернути діючу норму з 01.01.2018 року щодо 5 % акцизного податку з реалізації пального до місцевого бюджету;
— передати функції по адмініструванню плати за землю, та податку на нерухоме майно місцевим органам влади.

Катерина Гривнак звернула увагу присутніх на важливості майнових податків у наповненні місцевих бюджетів, ролі органів місцевого самоврядування в цьому процесі, як розпорядників земель, які наділені широкими повноваженнями, зокрема, в частині запровадженні цих податків на відповідній території, встановленні їх ставок, впровадженні оцінки земель, наданні пільг тощо.

Вона наголосила на необхідності координації роботи всіх органів регіону, які мають відношення до справляння місцевих податків, з тим, щоб місцеві бюджети були забезпечені коштами для вирішення соціальних питань. а також на доцільності переходу до нової моделі – модифікації податку на майно шляхом об’єднання плати за землю та податку на нерухомість, взявши за базу оціночну вартість землі з урахуванням забудови.

Далі жвава дискусія була приділена питанням ліквідації податку на прибуток підприємств та запровадженню податку на виведений капітал, який передбачає відтермінування сплати податку на момент виплати дивідендів або прирівняних платежів, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, запровадження оптимальної моделі податкової амністії. Висловлювались різні позиції, однак переважна більшість підтримують введення податку на виведений капітал.

У своєму емоційному виступі директор ТОВ «Д’юті Фрі Трейдінг», заступник голови ТВ АППУ в Закарпатській області Володимир Суліма зазначив, що поки не прийде молодь на керівні посади, не буде порядку в державі. Він виразив великі надії на молодь, яка має бути успішно впроваджувати нові реформи. Завершив свій виступ словами: «в нашому Круглому столі приймають участь, керівники підприємств, представники громадських організацій, науковці, практики, ми підтримуємо необхідність змін, та обов’язково свої пропозиції обґрунтуємо, підготуємо та передамо до виконавчої директиви АППУ».
Заступник Голови ОДА Віктор Мікулин у відповідь Володимиру Сулімі зазначив, що не потрібно забувати, що все приходить з досвідом роботи на різних ланках, тому молодь також має бути професійною та компетентною.
Далі Вікторія Слюсаренко — директор ТОВ «МАЕСТРО КОНСАЛТИНГ», аудитор, судовий експерт, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «УжНУ» виступила з пропозицією відмінити ПДВ, ЄСВ, податок на нерухоме майно, компенсаторами вона вважає виведення економіки з тіні, яка складає майже 80 %, амністію виведення в офшори коштів, скорочення адміністративного апарату, адміністративні ради привести у відповідність «забрати дублювання функцій».
Ірина Білотіл зазначила, що модель поступового скасування ЄСВ, як пропонується у проекті Податкового кодексу Розвитку, доцільно доповнити наступними змінами: перше — це запровадження податкової соціальної пільги у розмірі 50 % від МЗП до доходів у вигляді заробітної плати у розмірі до двох мінімальних заробітних плат для осіб, які отримують низькі зарплати; друге — для осіб, які отримують високі зарплати — ставку ПДФО встановити у розмірі 30 % до доходу у вигляді заробітної плати, яка перевищує 50 МЗП.

Далі взяв слово Ярослав Греца — керуючий партнер адвокатського об’єднання «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ГРЕЦА І ПАРТНЕРИ», доцент юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університету, від якого приємно було почути слова подяки за роботу, яку проводить Асоціація платників податків України. Він також зауважив, що найбільш важливим є питання якісного поліпшення адміністрування податків і основним завданням має бути запровадження законодавчих механізмів адміністрування податків та зборів.

Він також виразив думку, що запровадження податку на виведений капітал є позитивним, але потрібно добре проаналізувати наслідки його запровадження, знайти компенсатори, які на жаль, складно прорахувати, але це мають бути заходи по деофшоризації та детінізації економіки. «Щодо запровадження прогресивної шкали з ПДФО, то багаті повинні платити більше» — сказав Ярослав Греца.

Наприкінці, підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати висловлені під час дискусії пропозиції для їх опрацювання фахівцями Асоціації та виловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Закарпатської області щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

Грігол Катамадзе зазначив: «Переконаний, що почалися великі зміни в країні. Всі ми повинні йти в ногу з часом і зараз є всі можливості об’єднати зусилля, щоб восени побачити нові за

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ