ВГО АППУ РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ПРОЕКТУ «КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ КОШТІВ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ»

В 2016 році ВГО АППУ ініціювала процес підготовки та прийняття нового Податкового Кодексу і в даний час навколо цього проекту об’єдналися понад 75 всеукраїнських асоціацій — членів Української ради Бізнесу.

З липня цього року ВГО «Асоціація платників податків України» розпочинає підготовку проекту «Контроль за використанням коштів платників податків».

Уже понад 20 років нашою місією є сприяння впровадженню реформ з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання.

Так, в умовах бюджетної децентралізації питання раціонального використання коштів платників податків області, міста, села, селища, потребує особливого контролю та підзвітності перед громадами. Бізнес висловлює занепокоєння непрозорістю витрачання публічних коштів.

Використання суспільних фінансових ресурсів має будуватися на принципах прозорості та доброчесності.

Роботу розпочали з дослідження ступеня відкритості бюджетної інформації на Веб-сайтах обласних рад та місцевих рад шляхом здійснення моніторингу та аналізу дотримання вимог Закону України               від 11.02.2015 року  № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів».

Такий моніторинг та аналіз є невід’ємною складовою контрольної системи, мета якої полягає у виявленні відхилень та порушень принципів законності, ефективності, доцільності використання фінансових ресурсів та економності в управлінні ними. Наслідки такого аудиту повинні давати можливість вживати швидких коригуючих заходів, які б запобігали повторенню цих порушень.

Упевненні, кожен платник податків, в тому числі платник податків — громадянин повинен мати можливість у доступній усім формі та в повному обсязі отримувати інформацію про використання сплачених ними податків, повинен чітко побачити куди йдуть ці грошові потоки та упереджувати як «нечесні оборудки» в дитсадочку, школі, так і корупцію у вищих державних органах. Гроші залишають слід, особливо бюджетні кошти!

Критерії оцінки відкритості бюджетної інформації на Веб-сайтах органів місцевого самоврядування, що передбачені проектом Асоціації платників податків, в першу чергу, включають:

  • розміщення рішення про бюджет на сайті;
  • доступність рішення (легкість пошуку);
  • окрема рубрика про бюджет;
  • регіональні програми;
  • звіт про виконання місцевого бюджету за попередній рік;
  • інформація про поточне надходження та використання котів бюджету;
  • наявність інших форм спілкування та інформації.

Постійний моніторинг відкритості бюджетної інформації на веб-сайтах обласних рад та місцевих рад Асоціація платників податків України та її Територіальними відділеннями в регіонах дозволять визначити коло місцевих органів, що «маніпулюють» державними коштами, вдаються до «сумнівних» фінансово-майнових операцій та застосовують «тіньові» схеми для розкрадання коштів громад. Наша спільна робота стане потужним стимулом для розвитку місцевих громад.

Так, уже в термін до 22 липня цього року Асоціацією заплановано провести дослідження ступеня відкритості бюджетної інформації на веб-сайтах місцевих рад та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Територіальними відділеннями АППУ у відповідних регіонах та у місті Києві, в свою чергу, Генеральна дирекція АППУ дослідить обласні Веб-портали.

Твердо переконаний, що Асоціації платників податків України, головним завданням якої є захист законних прав та інтересів платників податків, вистачить професіоналізму та наполегливості для того, щоб встановити суровий контроль за використанням коштів платників податків, за достовірністю і повнотою такої бюджетної інформації, що повинна вчасно оприлюднюватися на Веб-сайтах обласних рад та місцевих рад, точно і реально відображати фактичні бюджетні дані станом на відповідну дату або за відповідний період часу, та щоб за розкраданням державних коштів врешті-решт  настало невідворотне законне покарання.

Впевнений, що громадськості необхідно вимагати від органів влади максимальної публічності та зрозумілості у наданні бюджетної інформації.

 

Президент ВГО АППУ

Надзвичайний і Повноважний Посол  Грігол Катамадзе

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ