В Одесі відбувся круглий стіл з обговорення проекту нового Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України з представниками влади та бізнесу

25 липня цього року ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ в Одеській області було проведено Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та бізнесу Одещини з питань обговорення ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу необхідних для економічного зростання країни.

Очолив делегацію Катамадзе Грігол Шалвович — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Герасименко Людмила Михайлівна — Генеральний директор ВГО АППУ;

Гетман Олег Олександрович — координатор групи з питань податкової політики РПР, економіст;

Білотіл Ірина Вячеславівна — начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ;

Щитнік Юлія Олександрівна — начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ.

Участь у Круглому столі взяв Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Одеській області Мазарак Володимир Петрович, виконавчий директорьВГО АППУ в Одеській області Ковтун Тетяна Андріївна та запрошені гості:

Бондаренко Анатолій Борисович — заступник Начальника Головного управління ДФС в Одеській області разом з фахівці фіскальної служби області;

Муратов Олег Михайлович — Начальник Південного Офісу Держаудитслужби;

Емельдеш Борис Олександрович — Член Української Ради Бізнесу, президент ГО «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців»;

Максимович Володимир Ярославович — Голова Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації;

Работін Юрій Анатолійович — Голова Одеської обласної організації «Національна Спілка журналістів України»;

Букач Володимир Миколайович — Голова правління ГО «Антикорупційний рух Півдня»;

Радзинський Альберт Аронович — Аудитор, професійний бухгалтер з багаторічним стажем;

Квач Ярослав Петрович — Директор Одеського торгівельно-економічного інституту;

Герашенко Юрій Євгенійович — Член ГР при ДФС Одещини, професор;

Слатвінська Марина Олександрівна — доцент е.н. Одеського національного економічного університету та інші.

Представники бізнесу: ПТК «Шабо», ТОВ «Айзберг», ПрАТ «Одеський коньячний завод», ТОА «Інтертелеком», ПрАТ «Укрелеваторпром», ТОВ «Олівія», ТОВ ВКФ «Кріпром», СП «Біла акація»  та інші.

Всього участь в заході, який  відбувся в Санаторії «Біла акація» (Французький бульвар, 59, м. Одеса), взяло близько 80 осіб.

Учасникам заходу були представлені ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу напрацьованих в рамках Національної адвокасі кампанії для отримання зворотного зв’язку від представників влади та бізнесу.

Приємно відзначити, що до початку обговорення Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, на прохання Голови Одеської обласної організації «Національна Спілка журналістів України» Работіна Юрія Анатолійовича, вручив Голові Ради ВГО АППУ в Одеській області Мазараку Володимиру Петровичу членський квиток № 30472 щодо вступу до Національної спілки журналістів України.

Президент ВГО АППУ Катамадзе Грігол Шалвович, за ініціативи якого було проведено дане засідання, презентував присутнім ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями, ключовими серед яких є:

  • проект Концепції Доктрини економічної безпеки України, розробленої авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інституту соціально-економічної трансформації, Українського інституту майбутнього та Центру соціально-економічних досліджень CASE України;
  • проект єдиного системного документу — Податкового кодексу Розвитку, який підтримує 76 всеукраїнських асоціацій – членів Української Ради Бізнесу.

Так, бізнес-об’єднання консолідували зусилля та сформували ТОП-10 пріоритетів бізнесу, представивши їх до цього кандидатам у Президенти України напередодні президентських виборів у березні 2019 року.

Президент ВГО АППУ проінформував, що наразі ТОП-10 підтримані політичними  партіями «Голос» та «Слуга народу», з якими Українська Рада Бізнесу та Фонд економічної безпеки України підписали Меморандуми про співпрацю, якими зафіксували головні завдання для реформування України в інституційній, податковій та бюджетній сферах, економіці, адмініструванні, фінансовому секторі та енергетиці, прискорення е-демократії та е-урядування.

Протягом липня-вересня 2019 стартує новий етап Національної адвокасі-кампанії бізнесу, в рамках якого буде напрацьований пакет ініціатив для реалізації обраних пріоритетів і переданий депутатам Верховної Ради України.

Президент ВГО АППУ Катамадзе Грігол Шалвович закликав всіх присутніх прийняти активну участь в обговоренні та звернувся до учасників заходу з проханням висловити своє бачення щодо запропонованих змін, зокрема щодо: запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці сукупно до 20 %, запровадження оптимальної моделі податкової амністії — особливого порядку декларування фізичними особами майнового стану, активів (доходів), які не задекларовано у минулих періодах без застосування будь-яких штрафних санкцій та без нарахування пені, створення єдиного органу по розслідуванню економічних злочинів тощо.

Гетман  Олег Олександрович – координатор групи з питань податкової політики РПР, економіст, у своєму виступі акцентував увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний. Його новації мають всі необхідні розрахунки щодо їх впливу на Державний бюджет держави, які напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.

Наголосив, що позитивні для бізнесу новації Податкового кодексу Розвитку, такі як запровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, компенсуються за рахунок ініціатив із запобігання виведення капіталів за кордон, боротьби з контрабандою, запровадження оптимальної моделі податкової амністії, модифікації плати за землю та податку на нерухоме майно, а також покращення адміністрування податків та зборів і зниження неефективних видатків загальнодержавного бюджету.

Економіст зазначив, що у цілому, впровадження ініціатив проекту може призвести до втрат бюджету у розмірі 83 млрд. гривень. Спікер проаналізував компенсуючі фактори, запропоновані Податковим кодексом Розвитку, які дають додаткові надходження від 127,8 до 157,8 млрд. грн. до бюджету, прокоментував, що «бонусні компенсатори» можуть становити 77,4 млрд. грн. за рік.

Обговорення було жвавим дискусійним, пропозиції та зауваження від представників громадськості та бізнесу Одещини  – конструктивними.

Слід відзначити, що Член Української Ради Бізнесу Емельдеш Борис Олександрович у своєю виступі повідомив присутнім про те, що резолюція Всеукраїнського економічного форуму «Малий та середній бізнес Одеса 2019», який відбувся 12 липня цього року з метою  об’єднання організацій, які займаються захистом малого підприємництва в нашій країні задля створення коаліції для відстоювання інтересів малого бізнесу доопрацьована експертами, проголосована  учасниками в онлайн режимі та доступна до ознайомлення —  https://platforma-msb.org/wp-content/uploads/2019/07/Scan-proekt-Rezolyutsiyi-Forumu-MSB-Odesa.pdf

Заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Бондаренко Анатолій Борисович у своєю виступі подякував ВГО «Асоціації платників податків України», яка в своїй діяльності рівно віддалена і в той же час приближена до влади і бізнесу, за її ініціативи, які як ніколи раніше вчасні і доречні. Начальник штабу оперативного розшуку ГУ ДФС в Одеській області Івушкіна Наталія у своєму виступі навела звітні дані результатів діяльності податкової міліції та наголосила на тому, що не зважаючи на те, що чисельність працівників суттєво скорочена та на те, що  через технічну помилку (зміна номерів пунктів закону) податкова міліція де-юре працює поза законом, економічний ефект від діяльності податкової міліції є значимим. Аудитор, професійний бухгалтер з багаторічним стажем

Радзинський Альберт Аронович наголосив на необхідності проведення якісного реформування ДФС та впровадження нульового декларування. Зауважив, що  лише кардинальні зміни до Податкового кодексу України дадуть позитивний результат для розвитку економіки, як показує практика, «косметичні» зміни приносили тільки негативний результат для бізнесу. Завідуючий кафедрою Міжнародних економічних відносин Одеського національного інституту імені Мечнікова, доктор економічних наук Якубовський Сергій Олексійович акцентував увагу на необхідності кардинальних змін у спрощеній системі оподаткування, зокрема щодо збільшення порогу доходу, що дає право перебувати на такій системі оподаткування із одночасним застосуванням РРО. Активну участь в обговорення взяв член Ради ТВ АППУ в Одеській області, Голова Правління ТОВ ВКФ «Кріопром» Кириченко Ігор Вікторович.  Конструктивним був виступ директора Одеського торгівельно-економічного інституту Квача Ярослава Петровича, доцента е.н. Одеського національного економічного університету Слатвінської Марини Олександрівни тощо. Член ГР при ДФС Одещини, професор Герашенко Юрій Євгенійович зауважив, що контролюючі органи перш за все повинні бути помічниками бізнесу і допомагати йому розвиватися.

Голова Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Максимович Володимир Ярославович запропонував епіграфом обговорених в рамках зустрічі економічних змін зробити цитату: «Не може бути багатою держава, громадяни якої бідні».

За підсумками обговорення учасники підтримали ключові пріоритети ТОП-10, зокрема щодо необхідності прийняття оновленого Податкового кодексу, перехід до оподаткування виведеного капіталу, збереження спрощеної системи оподаткування та зменшення можливостей зловживань нею великим бізнесом, необхідність реформування податкової та митної служби і створення єдиного органу по розслідуванню економічних злочинів тощо.

Обговорення вищезазначених проекті відбулися уже на Вінниччині, Закарпатті, Івано-Франківщині, Київщині та Херсонщині.

Проведення аналогічних Круглих столів з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу ВГО АППУ вже заплановано в Житомирській області – 04 вересня 2019 р., в м. Києві – 06 вересня 2019 р., у Львівській області – 12 вересня 2019 р., у Рівненській області – 13 вересня 2019 р.

Наприкінці, підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати Асоціації висловлені під час дискусії пропозиції/зауваження для їх опрацювання та висловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Одеської області щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ