Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе взяв оф-лайн участь у Міжнародній Конференції «Міжнародний та український досвід реформування прямих податків»

Під час Конференції було  обговорено досвід різних країн по реформуванню податків на заробітну плату, рівень оподаткування у країнах Європи та Азії, а також вплив податків на заробітну плату на економіку країн.

Конференція організована Українською Радою Бізнесу та Економічною експертною платформою у партнерстві з Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE), Асоціацією платників податків України, членами Української кіноасоціації, Асоціацією Software Ukraine, а також Данською Радою у справах біженців в рамках “Програми економічного розвитку східної України”, що підтримується урядами Швейцарії та Великої Британії.

Он-лайн-трансляція відбулася на офіційних Фейсбук-сторінках Української Ради Бізнесу та Національної бізнес-коаліції.

Модератором заходу виступив  Олег Гетман — представник Української Ради Бізнесу.

Основними спікерами Конференції були:

  • Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
  • Галина Третьякова, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів;
  • Олег Устенко, економіст, радник Президента України;
  • Януш Ширмер (Janusz Szyrmer), Professor of the Harvard, Oxford University and University of Pennsylvania.

Оф-лайн участь у Конференції також взяли представники бізнесу:

  • Грігол Катамадзе, Президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу;
  • Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати України, член Української Ради Бізнесу;
  • Юрій Сивицький, засновник Intecracy group, голова ради Асоціації Software Ukraine, учасник платформи БІЗНЕС100;
  • Надія Бедричук, виконавчий директор «Української асоціації прямого продажу», член Наглядової ради Української Ради Бізнесу та інші.

Перед початком Конференції Президент Асоціації Грігол Катамадзе надав  інтерв’ю телеканалу «Четвертий», в якому прокоментував запровадження РРО з 01 січня 2022 року та зауважив: «Незважаючи на те, що Асоціація  пропонувала і вносила свої пропозиції, але є факт. Тому необхідно деякий час зачекати і вже через рік ми зможемо надавати більш розгорнуті коментарі з цього приводу»,  — сказав Президент Асоціації.

Далі Грігол Катамадзе привів статистику міжнародних досліджень та назвав скільки на сьогодні бізнесу в Україні знаходиться «в тіні».

«В різні часи ми спостерігаємо різний відсоток «в тіні»: це і 60% , потім 30%, але зараз це вже 45-50%», — сказав Президент Асоціації.

«В 2016 році на одному із форумів виступав третій Президент України, Віктор Ющенко і він на той момент привів цифру, що 45-50% української економіки знаходиться «в тіні. І якщо цей показник знизити на 10% — це додаткові надходження до бюджету 180 млрд. грн.,- наголосив Віктор Ющенко.

«Особисто я тоді пропонував ідею імплементації нового податкового Кодексу, який би передбачав знижені ставки податків. І якби тоді до мене дослухались — ми б сьогодні жили зовсім по-новому», — зауважив Грігол Катамадзе.

Також Президент Асоціації згадав часи правління Міністра фінансів України Олександра Данилюка та коли за часів його правління  було запроваджено СМКОР, яка передбачає блокування податкових накладних для суб’єктів господарювання — платників ПДВ. На одній із зустрічей Олександр Данилюк сказав: «Проблем ніяких у бізнесу бути не може, бо система працює в автоматичному режимі, а якщо і є така проблема, то це 0,01 %».  Я піднявся і сказав: «Шановний пане Міністре, за тиждень до Асоціації надійшло 500 скарг щодо блокування податкових накладних і це каже нам про зовсім іншу картину».

Наприкінці свого інтерв’ю Грігол Катамадзе зауважив, що: «Частина бізнесу не зможе налаштуватися на умови, які сьогодні створені з боку держави і буде вимушена припиняти вести бізнес в Україні та вимушено виїздитиме до країн, де Уряд створює набагато кращі умови ведення бізнесу».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ