ПРЕЗИДЕНТ ВГО АППУ ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ПРИЙНЯВ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТОП-10 ПРІОРІТЕТІВ ДЛЯ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

7 лютого цього року в прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новин» Національна бізнес-коаліція, яка об’єднує понад 70 бізнес-асоціацій презентувала кандидатам на посаду Президента України ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання, спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, детінізації та зростання економіки, створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу:
1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній
2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці
3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів
4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних
5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги
6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади
7. Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП.

8. Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.
9. Збереження поточної спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, яке формує середній клас в Україні. Створення стимулюючої податкової системи для фізичних осіб-підприємців.
10. Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції.
Запровадження єдиного податкового документа для покращення контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів на території України, стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (кешбек, лотерея).
З кандидатів у Президенти України взяли участь:
Геннадій Балашов, Віталій Скоцик, Андрій Ніколаєнко (представник Сергія Тарути, голова його виборчого штабу), Тарас Боровський (уповноважений представник кандидата у Президенти України) Дмитра Добродомова), Євген Філіндаш (довірена особа кандидата у Президенти України) Євгена Мураєва; Клим Хоменко (представник кандидата у Президенти України Олега Ляшка), Олексій Кайда (керівник виборчого штабу Руслана Кошулинського), Семенуха Роман - народний депутат України (довірена особа кандидата у Президенти України) Андрія Садового; Олег Канівець (представник штабу Анатолія Гриценка), представники кандидатів у Президенти України Володимира Зеленського, Романа Безсмертного.
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе долучився до дискусії. На початку свого виступу він привітав усіх присутніх з успішним голосуванням у ВР України, що сталося сьогодні,. 334 голоси було віддано за внесення змін до Конституції, і тепер ми маємо остаточно закріплене законом рішення щодо руху України до ЄС і НАТО.

Грігол Катамадзе зазначив, що ТОП-10 пріоритетів кандидатам на посаду Президента України будуть обговорено конкретно по кожному пункту на зустрічі 4 березня цього року.
Він зауважив: «із 10 пріоритетів 7 – це складові частини Податкового та Митного кодексів. Сьогодні ми говоримо і про корупцію, і про тиск на бізнес, і про реформування ДФС, все це відноситься до одного документу, до чинного Податкового Кодексу України, який є джерелом корупції, контрабанди, податкового навантаження на фонд оплати праці та інше.
Я впевнений, що об’єднання або роз’єднання ДФС нічого не змінить. Прийдуть нові фахівці і знову будуть керуватися документом, який є абсолютним злом як податківцям, так і митникам.
Майже 4 роки як я був обраний на посаду Президента Асоціації платників податків України. Вже через рік Асоціацією був підготовлений проект Податкового Кодексу України, покликаного забезпечити гідні умови для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва. Проект пройшов широке обговорення з представниками влади, бізнесу, громадських організацій та науковцями майже по всій Україні.
Весь процес обговорення законодавчих змін переконав нас у правильності рішення щодо необхідності прийняття нового єдиного системного документа Податкового Кодексу Розвитку.
Ми переконані в тому, що лібералізація податкового законодавства, де буде податок на виведений капітал і одноразове нульове декларування, дасть можливість вивести економіку України з «тіні»».
Наприкінці свого виступу Грігол Катамадзе висловив надію, що «політичні сили нас почують».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ