Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у Презентації діяльності Офісу Генерального прокурора у сфері захисту інвестицій

10 вересня 2020 року Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Член Наглядової Ради УРБ, Член Колегії ДПС України, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе прийняв участь у Презентації діяльності Офісу Генерального прокурора у сфері захисту інвестицій.

Презентація відбулася в приміщенні Офісу Генерального прокурора.

Участь в заході прийняли:

Ірина Венедіктова — Генеральний прокурор;

Міхеіл Саакашвілі — Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ;

Олексій Симоненко — заступник Генерального прокурора;

Ігор Мустеца — заступник Генерального прокурора;

Олексій Бонюк — начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій;

Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Член Наглядової Ради УРБ, Член Колегії ДПС України, Надзвичайний і Повноважний Посол;

Марчін Свєнчіцький — Бізнес-омбудсмен;

Олена Кошарна — голова Ради директорів Американської торговельної палати в Україні;

Ганна Деревянко — виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації;

Татьяна Прокопчук — Віце-президент Американської торговельної палати в Україні;

Климов В’ячеслав — Президент Спілки Українських Підприємців;

Олександр Олійник — член Президії Ради Федерації роботодавців України;

Сергій Гайдайчук — засновник та Президент  CEO Club Ukraine;

Ярослав Романчук — член Української Ради Бізнесу;

Олександр Громико — Президент Української асоціації виробників електротехніки.

«Рейдерство, тиск на бізнес з боку правоохоронців під час гучних обшуків, які б’ють по репутації компаній – ми почали системно боротися з цими явищами. Налагоджений механізм оперативного обміну інформацією щодо таких кейсів з інвест-середовищем, щоб адекватно реагувати на будь-які невмотивовані слідчі чи процесуальні дії. В усіх таких справах прокуратура тільки на стороні закону та порядку»,- заявила Генеральний прокурор.

У своєму виступі Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе зокрема зазначив: «Шановна Ірино Валентинівно. Дякую за надану можливість висловити позицію ВГО «Асоціації платників податків України» з питання захисту інвестицій.

Насамперед, хочу висловити слова подяки за Ваше рішення створити в рамках ОГП Департамент по захисту інвестицій. Розумію, що це не є Вашим обов’язком, але цим рішенням Ви продемонстрували бажання та конкретні кроки у процесі створення позитивного інвестклімату в країні.

Виступаючі до мене колеги — представники бізнес – спільноти, наводили конкретні приклади тиску на бізнес, тому я не хочу говорити про окремі кейси, а хотів би зосередити Вашу увагу, на наш погляд, на дуже важливому питанні. А до того трошки відхилюсь від теми. Вчора розмовляв з одним бізнесменом – українцем, який останні 10 років мешкає в Італії і останні                           6 років інвестує приблизно 80 млн. доларів, де ви думаєте? В Грузії. На моє питання коли ж Ви плануєте інвестувати в Україну, він відповів — поки не закінчиться ситуація, коли кожен місяць до бізнеса з перевірками приходять різні правоохоронні органи, ми в Україну не будемо нічого інвестувати.  Хто страждає від цього, хто втрачає — звичайно наша країна. Ще одне відхилення від теми, але на мій погляд, важлива річ , у лютому цього року мене обрано Віце-президентом Європейської асоціації платників податків. Що ми одразу зробили, звернулись до Голів обласних адміністрацій надати нам проєкти і нам не тільки відповіли,  а і надали проєкти, з якими наразі ми працюємо з нашими європейськими колегами, з однією метою —  залучити європейські інвестиції в країну. Але хочу Вас запевнити, що європейські колеги дуже добре знають про проблеми нашого чинного законодавства, судової системи, тиску на бізнес різними правоохоронними структурами тощо.

Тому, шановна Ірино Валентинівно, хочу звернутись до Вас з проханням підтримати нашу команду в пропозиціях створити один єдиний орган по розслідуванню злочинів у економіці, на абсолютно нових засадах. Запевняю Вас, що законопроект 3087-д  прийнятий  у першому читанні, якщо він буде прийнятий у такому вигляді — це буде означати тільки одне — зміна назви. Таке рішення не поверне довіру суспільства, бізнеса, зокрема, до правоохоронних органів.

Підтримайте, будь ласка, ідею створення такого органу, який у  процесi досудового розслідування повинно базуватися на ILP моделі (Intelligence Led Policing), тобто керована розвідувальною аналітикою.

В основу процесу формування управлінських рішень повинна бути покладена система аналізу ризиків та загроз.

Це остаточно дасть можливість назавжди зупинити тиск на бізнес та заспокоїти бізнес – середовище».

Генеральний прокурор миттєво відреагувала на цю пропозицію і відповіла, що правильним буде обговорювати цю тему в профільному Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Грігол Катамадзе відповів Генеральному прокурору, що Асоціація активно працює з Головою Комітету Гетманцевим Данилом Олександровичем, а також з іншими представниками Комітету та наразі готує своє бачення і пропозиції, як по Законопроєкту, так і в цілому по Концепції створення такого органу. Генеральний прокурор також зазначила, що її радники будуть готові включитися в цей процес.

Олександр Громико — член Наглядової ради УРБ підняв питання про те, що останнім часом збільшується кількість випадків операцій з так званими «скрутками», при цьому зазначив, що ця робота ускладнюється ще й тим, що ДПС начебто відключила від баз даних ДФС. Цим наразі не дає можливість ДФС активно боротися зі «скрутками».

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе відповів Олександру Громико: «шановний Олександре Володимировичу, я як член колегії ДПС не можу не відреагувати і не сказати Вам та присутнім, що останні місяці керівництво ДПС почало проводити справжню боротьбу з цією проблемою, так званими «скрутками», при цьому зауважу, що показник збільшення надходжень до бюджету, як раз сам за себе говорить. Я б просив Вас, або наведіть конкретні приклади, або будьте обережні у своїх висловлюваннях. Що стосується, як Ви кажете «відключення ДФС» від баз даних — це не відповідає дійсності, і тут просив би Вас бути коректним, піднімаючи таке питання в присутності Генерального прокурора».

У ході зустрічі сторони обговорили кроки для підвищення довіри бізнесу до правових механізмів захисту від злочинних посягань. Зокрема, запровадження стандартів діяльності прокурорів у кримінальних провадженнях щодо суб’єктів господарювання задля запобігання «замовним» кримінальним провадженням, рейдерству, незаконному втручанню та тиску на бізнес.

«Ми не можемо собі дозволити говорити гаслами, ми повинні розбиратися у кожній конкретній справі. Також потрібні зміни до законодавства, які допоможуть нам зробити цю роботу ефективнішою. Ми — не мрійники. Змінити інвестиційний клімат в Україні самотужки неможливо. Тому давайте працювати синергійно», — резюмувала Ірина Венедіктова.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ