Президент АППУ, Віце-президент ЄАПП, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе взяв участь у робочій зустрічі представників УРБ з Головою Комітету ВРУ Данилом Гетманцевим

Сьогодні, 13 квітня цього року відбулася робоча зустріч членів Української Ради Бізнесу з Головою Комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев. Говорили про останні зміни до Податкового та Митного кодексів та їхній вплив на бізнес. Члени УРБ ставили питання щодо проблем із відшкодуванням ПДВ, щодо необхідності запровадження кредитних канікул підприємствам у постраждалих регіонах та щодо особливостей ЄП 2%.

Зокрема, Президент АППУ, Віце-президент ЄАПП, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе підняв питання щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України, які регулюють виробництво і обіг спирту етилового в Україні. Так, він розказав присутнім на зустрічі, що до ВГО АППУ звернулися два члени Асоціації, а саме: ТОВ «Спиртовий завод «Суходоли» та ТОВ «Спиртовий завод  «Лопатин», які мають ліцензії на виробництво спирту етилового та ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим. «Ці два спиртові заводи  у грудні 2020 року були одні з найперших в Україні приватизовані в рамках  Програми з приватизації підприємств спиртової галузі, а наразі без роботи залишилось понад двісті працівників Товариств, при цьому відбулось і зменшення дохідної частини в бюджет», — зазначив Президент АППУ Грігол Катамадзе.

«У зв’язку із воєнним станом, що введений в Україні, згідно Указу Президента №64/2022 від 22.02.2022 року всі без виключення підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості змушені були повністю зупинили своє виробництво. Основною причиною такої зупинки було введення заборони військово-цивільними адміністраціями областей і районів оптово-роздрібної торгівлі лікеро-горілчаними виробами.  Відтак, виробники лікеро-горілчаних виробів в Україні не можуть реалізувати свою продукцію оптово-роздрібним продавцям, а спиртові заводи України позбавлені можливості реалізовувати спирт на внутрішньому ринку України. Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль закликав суб’єктів підприємницької діяльності приступати до роботи, виробляти продукцію, реалізовувати її і таким чином наповнювати бюджет України. Зазначені підприємства можуть самостійно укласти Контракти на поставку спирту денатурованого суб’єктам господарювання в країни Європейського союзу, оскільки на даний час є гостра необхідність у такій продукції. Від цього наша крана тільки «виграє», збільшиться надходження валютної виручки в Україну», — зауважив Грігол Катамадзе.

Президент АППУ Грігол Катамадзе звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева з питанням чи розглянуто Звернення Асоціації з актуального питання.

Данило Гетманцев відповів Гріголу Катамадзе, що в даний час вже в першому читанні розглянутий Законопроєкт за № 7233 від 30.03.2022 року, яким, зокрема, дозволено виробляти етиловий денатурований спирт на акцизних складах і він найближчим часом буде прийнятий в цілому.

Платники податків – члени ВГО АППУ завжди можуть розраховувати на підтримку Асоціації та особисто Президента АППУ Грігола Катамадзе.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ