Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв участь в якості спікера у роботі Міжнародного науково-практичного Круглого столу «Побудова ефективної системи підготовки фахівців з економічної безпеки держави та правоохоронної діяльності»

16 квітня 2021 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент ЄАПП, Член Колегії ДПС України Грігол Катамадзе взяв участь в якості  спікера у  роботі Міжнародного науково-практичного Круглого столу  «Побудова ефективної системи підготовки фахівців з економічної безпеки держави та правоохоронної діяльності», організатором якого виступив Університет Державної фіскальної служби України.

Також у заході взяли участь:

— заступник керівника Департаменту міжнародних відносин Міністерства фінансів Грузії — Давід Шакарашвілі;

— генерал командир, Академії фінансової гвардії Італії — Б. Боніфаціо Бертетті;

— співробітник з підготовки кадрів Агентства з підготовки правоохоронних органів Європейського Союзу — Крістіан Калеа;

— начальник відділу організаційно-методичного забезпечення досудових розслідувань Головного слідчого управління Державного Бюро розслідувань — Андрій Савченко;

— директор Академії з протидії економічної злочинності Лондонського Сіті — Кріс Фелтон;

—  т.в.о. начальника Учбового центру ДПС Республіки Азербайджан — Міралі Казімов та інші.

Модератор  заходу — Василь Чмелюк, к.ю.н., проректор з питань підготовки кадрів податкової міліції – начальник Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Університету ДФСУ.

Мета Круглого столу: вирішення актуальних питань підготовки висококваліфікованих фахівців з економічної безпеки держави та правоохоронної діяльності, а також використання міжнародного досвіду та світових практик .

Ключовими темами для обговорення сьогоднішнього заходу  стали:

—  підготовка фахівця з економічної безпеки держави;

—  фахівець з економічної безпеки держави очима влади та бізнесу;

—  міжнародний досвід;

— удосконалення професійної підготовки працівника правоохоронного органу.

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернулися:  Антон Монаєнко – д.ю.н., професор, в.о. ректора Університету ДФСУ та   Вадим Мельник – к.ю.н., Голова Державної фіскальної служби України.

У своєму вітальному слові Антон Монаєнко  привітав усіх присутніх  он-лайн зустрічі та коротко розповів діяльність Університету в напрямку підготовки висококваліфікованих фахівців податкової міліції, зокрема він зазначив: «Ми плануємо надалі здійснювати підготовку фахівців з економічної безпеки держави, а відповідно і вивчати досвід зарубіжних країн».

У своїй промові Вадим Мельник зауважив, що Державна фіскальна служба України на сьогодні це фактично тільки правоохоронний орган, роботу якого потрібно «перелаштовувати» відходячи від  традиційних підходів боротьби з економічною злочинністю. «Інтелект і аналітика – це ті дві складові, на яких має базуватися робота працівника органу по боротьбі з економічними злочинами», — зокрема наголосив голова Державної фіскальної служби України.

Також Вадим Мельник окреслив основні  три позиції на яких необхідно сконцентрувати увагу в зв’язку з прийняттям 28 січня 2021 року  Закону України «Про Бюро економічної безпеки України»:

  1. Визначення навчального закладу, який буде здійснювати підготовку відповідних фахівців.
  2. Залучення до процесу навчання фахівців з інших держав.
  3. Запровадження методики визначення причин, а не наслідків у сфері економічних злочинів.

На початку свого виступу Президент АППУ Грігол Катамадзе коротко розказав про Асоціацію платників податків України, яка понад 20 років представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу всіх ключових секторів економіки по всій Україні та яка представлена в усіх областях України та у м. Києві. Грігол Катамадзе розповів учасникам заходу, що вже майже 6 років, як він, очолюючи Асоціацію платників податків України, займаючись питаннями реформування податкової системи в цілому, і податкового законодавства, зокрема особисто опікується питаннями докорінних змін в системі боротьби з економічними злочинами, а саме: створенням нового єдиного органу Бюро економічної безпеки України. «Бо виступаючи від бізнес-спільноти, я знаю як бізнес сьогодні на собі відчуває роботу «незбалансованих» правоохоронних органів», — зауважив він.

Також Грігол Катамадзе в своєму виступі зазначив, що Президент України Володимир Зеленський, виконуючи одну з ключових передвиборних обіцянок, не дивлячись на опір певного політичного спектра, зайняв принципову позицію, став на сторону українського бізнесу і наполегливо просував ідею створення єдиного аналітичного з правоохоронними функціями органу досудових розслідувань і остаточно поставив крапку в цьому питанні, підписавши  22 березня цього року Закон України «Про Бюро економічної безпеки України»   № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

Президент АППУ  наголосив учасникам Круглого столу: «Діяльність Бюро економічної безпеки України має базуватися на двох складових, а саме: аналітична робота та правоохоронна функція». Наприкінці він звернувся особисто до директора Академії з протидії економічної злочинності Лондонського Сіті — Кріса Фелтона з проханням допомоги, а саме: направленням перших, хоча б десяти набраним аналітикам та слідчим Бюро економічної безпеки України до Великобританії для проходження короткострокових курсів підвищення кваліфікації та переймання  досвіду.

Наостанок Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував організаторам Круглого столу за запрошення взяти участь у заході в якості спікера та висловив надію на подальшу плідну співпрацю в створенні  ефективного Бюро економічної безпеки України — це сприятиме створенню нової моделі  боротьби з економічними злочинами.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ