Грігол КАТАМАДЗЕ | У цю кризу бізнес чекає від влади зниження важкого податкового тягаря

Прийшла у світ біда. Оголошена в усьому світі пандемія коронавірусу. Україна також на карантині, в країні фінансова криза. Найближчі пару місяців, а може й більше, будуть дуже складними. Головне завдання усім нам наразі позбутися паніки і зрозуміти, що врятувати ситуацію зможемо тільки разом.

Джерело:  ua-times.com

По-перше, давайте будемо все ж таки вдячні владі за хоча б якусь оперативну їх реакцію.

По-друге, очевидно, що бізнесу зараз дуже потрібна підтримка з боку держави. Влада для того і існує, щоб робити швидко якісь, навіть екстра неординарні, заходи, щоб допомогти бізнесу, особливо малому та середньому, створювати невідкладно їм відповідні умови та інше.

Закон щодо захисту бізнесу від наслідків COVID-19 має низку важливих для бізнесу рішень, але це напівзаходи! На превеликий мій жаль, невелика частина пропозицій УРБ реалізована, залишилась ще низка важливих запропонованих заходів, які можуть мінімізувати збитки бізнесу від кризи. Таких як, зниження податкового навантаження для найбільш соціально незахищених верств населення та працівників, термінова заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, заміна моделі оподаткування майна, запровадження одночасно оптимальної моделі податкової амністії – особливого порядку декларування фізичними особами майнового стану, активів (доходів), які не задекларовано у минулих періодах, але зауважу, позиція нашої Асоціації, без застосування будь-яких штрафних санкцій, розширення переліку витрат дозволених для включення до податкової знижки з ПДФО, зокрема, витрати на лікування та проживання під наглядом лікарів пенсіонерів, батьків з дітьми на період карантину, тимчасове запровадження нульової ставки ПДВ на імпортоване медичне обладнання для допомоги під час пандемії та прискореної амортизації (100% від вартості) у складі витрат з податку на прибуток та інші. При цьому, наприклад, наша Асоціація чітко запропонувала одним із компенсаторів, і це очевидне, скорочення чисельності контролюючих органів, зменшення зарплат і премій посадових осіб, в тому числі міністрів, членів наглядових рад та інших чиновників. Треба нарешті поставити крапку, хоча б з моральної точки зору. Вся видаткова частина державного бюджету повинна бути переглянута, щоб максимально зосередити весь існуючий фінансовий ресурс на програмах виживання як громадян, так і бізнесу.

Реальне сприяння інвестиціям у виробництво на території нашої держави, особливо, якщо це стосується критичних галузей або товарів.

Зайвий раз, повторюся. Чому досі не перепрофільоване українське виробництво. Де маски, спирт, дезінфектори в аптеках? Компаній сьогодні пропонують засоби індивідуального захисту та дезінфекційні засоби за непомірно високими цінами. Мені здається це злочин. Невідкладно треба відновити або створити повні виробничі цикли, особливо у критичних сферах та інше.

Що потрібно ще зробити?

Свою відповідь Вам почну з того, що прочитав в інеті «поради» екс-міністра розвитку економіки Тимофія Милованова «5 кроків, щоб покращити фінансову ситуацію малому та середньому бізнесу», одним з яких є заклик бізнесу: «перевести максимальну кількість співробітників на спрощену систему оподаткування для зниження податкового навантаження».

Вибачте, наче б то читати «без сліз» це неможливо. Але, якщо серйозно вдуматися, з позиції роботодавця, то це головне, на що чекає наразі бізнес – значного зниження важкого тягаря для них, податкового навантаження на фонд оплати праці. Це дозволить їм, насамперед, утриматись від скорочення персоналу і, як наслідок, знизити соціальне напруження. Владі необхідно розуміти, чим «легше» бізнес пройде кризу, тим менше безробітних їй доведеться утримувати за свій рахунок, зволікати із цим ніяк не можна. Навіть тимчасове зменшення ставки ЄСВ з 22 відсотків до, наприклад, 10 відсотків, дасть можливість «вижити» МСБ. Бо тотальний карантин не витримає ніякий бізнес.

Я глибоко переконаний, що поєднавши та скоординувавши наразі зусилля бізнес – об’єднань з владою, ми зможемо ефективно протидіяти поширенню в Україні коронавірусу, знайти шляхи виходу із фінансової кризи та не допустити руйнівних наслідків пандемії для економіки України. Зараз як ніколи бізнес-асоціаціям важливо бути ефективними. «Підштовхувати» владу.

Наприклад, Асоціація платників податків України, яку я очолюю вже майже 5 років, продовжує свою активну роботу, незалежно від того, що ми працюємо з 18 березня цього року у віддаленому режимі роботи! Досвід, який ми зараз переживаємо – це досвід дистанційної роботи. І ми робимо все максимально можливе, аби ефективно налаштовувати свою роботу, підтримувати своїх членів Асоціації.

Наприкінці нашого діалогу, зауважу в черговий раз, варто пам’ятати, що ініціатором і основним агентом змін зазвичай виступає держава, визначає стратегії, цілі перетворень та кроки їх реалізації. В котре наголошую, сьогодні, як ніколи раніше, бізнес чекає від влади реальних кроків для впровадження вкрай необхідних для бізнесу реформ. Наразі у влади з’явилася унікальна історична можливість, причому є всі інструменти для цього, щоб зробити реальні швидкі кроки.

Думаю, що усі зі мною погодяться, що наше майбутнє стосується всіх українців – від простих громадян до найбагатших бізнесменів та найвпливовіших політиків.

Щиро бажаю усім нам миру, міцного здоров’я. Живіть і насолоджуйтеся кожним моментом свого життя, дотримуйтесь спокою та не піддавайтеся паніці.

Грігол Катамадзе, Член Наглядової Ради УРБ, Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Надзвичайний і Повноважний Посол

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ