Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе взяв участь в Конференції, присвяченій питанням відшкодування збитків бізнесу від агресії рф

18 березня 2026 року в місті Києві відбулась Конференція за участі керівників бізнес-асоціацій — членів Української Ради Бізнесу та представників законодавчої та виконавчої влади за темою: «Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України: фіксація шкоди, завданої бізнесу».
Участь в заході взяли:
Олена Шуляк, народна депутатка України, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Маркіян Ключковський, виконавчий директор Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.
Ігор Терехов, Харківський міський голова, Голова Асоціації прифронтових міст і громад (онлайн).
Михайло Непран, перший віцепрезидент ТПП України та інші.
Від ВГО АППУ в заході офлайн взяв участь Президент Грігол Катамадзе.
Учасники зустрічі обговорили механізм роботи Міжнародного Реєстру збитків (RD4U), створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією російської федерації проти України, починаючи з 24 лютог2022 року на території України, в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму. Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та знаходиться в м. Гаага.
На Конференції виступив Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, який подякував фахівцям за кропітку роботу при створенні та наповненні Реєстру збитків, завданих агресією російської федерацією Україні та зазначив: «Серед членів Асоціації платників податків України є багато компаній, які постраждали від цієї агресії. І для них буде дуже важливим почути інформацію про стан справ з Реєстром, процесом відшкодування збитків тощо. Разом з тим, у мене є запитання: яким чином буде наповнюватися Фонд відшкодування — за рахунок репарацій агресора чи за рахунок підтримки партнерів? Це є важливим питанням і з точки зору справедливості, і з точки зору оперативності».
Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу, учасники обмінялись думками та обговорили проблемні питання в роботі Реєстру.

