Запровадження податку на виведений капітал може стати надважливим кроком назустріч бізнесу для виходу з кризи

Начальниця управління методології та роз’яснення податкового законодавства Генеральної дирекції ВГО АППУ прийняла активну участь 22 квітня цього року у онлайн-конференції за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, представників підприємств галузей машинобудування, металообробки та приладобудування, членів бізнес-асоціацій — членів Української Ради Бізнесу.

Конференція була організована в рамках галузевих консультацій для підготовки пропозицій до законопроєкту, спрямованого на підтримку вітчизняного бізнесу після завершення карантину. Модератором конференції виступив голова Податкового Комітету Торгово-промислової палати України Дмитро Михайленко.

«Готові вислухати ваші пропозиції — як зупинити падіння економіки, відновити наші позиції в такій галузі, як машинобудування. Парламент уже прийняв низку антикризових заходів для виробників – наприклад, рішення про прискорену амортизацію основних засобів. На наш погляд, відсутність оновлення основних засобів виробництва є головною перешкодою, яка стримує розвиток українських підприємств. За підсумками зустрічі та з урахуванням ваших побажань буде підготовлено проєкт закону, і ми з вами повернемося до обговорення вже напрацьованого документу», — підкреслив Данило Гетманцев.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов перерахував шість заходів, які, на думку роботодавців, сприятимуть відновленню реального сектору виробництва:

— цільові довгострокові програми кредитування;
— використання публічних закупівель для підтримки національного виробника;
— кредитні канікули, перенесення термінів сплати кредиту після завершення карантину або пізніше;

— звільнення від плати за землю і від податку на нерухоме майно на місяць після карантину і пізніше;

— звільнення від сплати ЄСВ за працівника на період вимушеного простою;
— спеціальне мито на імпорт для вирівнювання платіжного балансу.

Віталій Смердов, директор Палати податкових консультантів, перерахував кілька податкових заходів, які можуть допомогти машинобудівним підприємствам під час кризи. Зокрема, деякі механізми, відпрацьовані на галузі сільського господарства, можливо поширити і на машинобудування, наприклад: часткове відшкодування витрат на залучення кредитів всередині України. Також, на думку експерта, варто розглянути можливість хоча би тимчасового зниження розміру єдиного соціального внеску за умов збереження кількості працівників.

Президент Української асоціації виробників, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Олександр Громико запропонував прийняти законодавство про індустріальні парки, завдяки чому можна було би створити значну кількість робочих місць. Для стимулювання вітчизняної галузі машинобудування варто підняти мито на готові імпортні вироби і водночас – знизити мито на комплектуючі імпортного виробництва, які використовуються українськими підприємствами, підкреслив президент асоціації.

«Зараз ідеальний момент для запровадження податку на виведений капітал. Якщо раніше ми чули заперечення, скільки держава втратить від несплаченого податку на прибуток, — то сьогодні, коли багато компаній показують збитки — саме час запроваджувати податок на виведений капітал. Втрати держбюджету від недонадходжень податку на прибуток в період рецесії експерти оцінюють як дуже незначні. Водночас запровадження ПнВК замість ПнП – суттєво сприятиме залученню інвесторів. Україна з’явиться на радарах світових інвестицій», — наголосив Олександр Громико.

«Асоціація платників податків України цілком підтримує пропозицію щодо запровадження наразі податку на виведений капітал для підприємств із оборотом до 200,0 млн. гривень на перехідний період 2 роки, про що йшлося під час однієї з попередніх онлайн-конференцій із Головою  комітету Данилом Гетманцевим. Разом із тим, відстоюємо позицію, що ПнВК у підсумку повинен бути введений для всіх платників. Це стане дійсно реальним кроком підтримки українського бізнесу в нинішніх умовах», — підтримала Ірина Білотіл, представниця Асоціації платників податків України.

«Запровадження ПнВК для малого і середнього бізнесу — це створення умов для його зміцнення та зростання сьогодні та перспективи для зростання економіки в майбутньому. А для швидкого й ефективного результату — потрібне запровадження ПнВК для великого бізнесу, оскільки саме великі платники можуть виступити основним інвестором в економіку. ПнВК повинен бути введений для всіх платників! До того ж, просимо ПнВК розглядати не як недоотримання до бюджету, а як інвестування цих коштів у розвиток української економіки. На фоні кризи це може стати реальним і дієвим кроком для підтримки бізнесу», додала Ірина Білотіл.

Учасники дискусії наголошували на необхідності стимулювати внутрішній попит на продукцію машинобудування і сприяти технологічним інноваціям. Також виробників хвилюють питання перенесення термінів сплати кредитів та доступне кредитування. Крім того, представники підприємств пропонували вдосконалити закон про публічні закупівлі, аби українські виробники мали перевагу перед іноземними в тих закупівлях, які здійснюються за бюджетні кошти.

Парламентський комітет з питань економічного розвитку розробляє законопроєкт про локалізацію, який надасть переваги під час закупівель українським виробникам, зазначив, коментуючи пропозиції учасників наради, Дмитро Кисилевський. «Ми виділили кілька галузей, де держава або є єдиним покупцем, або має значну частку в закупівлях. Це залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт (автобуси, тролейбуси, трамваї), обговорюємо також енергетичне машинобудування, комунальну техніку, спецтехніку. Якщо виробництво твоєї продукції локалізоване в Україні на певну частку, — ти отримуєш право брати участь у закупівлях. Якщо ні – то не маєш права. Це дозволить відрізати імпортерів, які просто везуть сюди техніку, але не створюють нічого в Україні», — пояснив заступник голови комітету.

Як повідомлялося, раніше відбулися онлайн-зустрічі голови податкового комітету з представниками легкої промисловості, хімічної та фармацевтичної галузей, а також суднобудування та авіабудування.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ