Всім відомо, що поетапно розширюється сфера застосування РРО для платників спрощеної системи оподаткування.

На теперішній час РРО не застосовується єдинниками всіх груп, якщо річний обсяг доходу не перевищує 1 млн. гривень.

При цьому обов’язковим є використання РРО платниками єдиного податку       2 та 3 груп, які здійснюють наступні види діяльності:

— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

— реалізацію лікарських засобів;

— реалізацію виробів медичного призначення.

З 1 січня 2021 року буде обов’язковим використання РРО платниками єдиного податку, які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст. 9 Закону «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів.

З 1 квітня 2021 року використання РРО (звичайний чи програмний) стає обов’язковим для усіх платників єдиного податку незалежно від того, який дохід отримано, крім платників єдиного податку 1 групи.  

З 01.08.2020 року платники податків зможуть використовувати програмні РРО на добровільній основі, як альтернатива класичним РРО.

 Запровадження програмних РРО передбачено Законом України від      20.09.2019 р. № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

В якості програмних РРО можливо буде використовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо), який за допомогою спеціального програмного забезпечення може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС. Відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

Міністерством фінансів України затверджено наказ про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів.

Зокрема, наказом від 23.06.2020 р. № 317 затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмних РРО в режимі оф-лайн.

Наказом від 18.06.2020 р. № 306:

  • вдосконалено форму і зміст розрахункових документів щодо РРО та/або програмних РРО;
  • затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;
  • забезпечено можливість зазначення штрих-кодів товарів.

В тому числі зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій,  зокрема щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.

 З метою інформування платників податків з питань впровадження програмних РРО ДПС створено банер «Програмні РРО» на офіційному веб-порталі ДПС, в якому розміщується актуальна інформація, пов’язана із таким впровадженням, а також про посадових осіб ДПС, які супроводжують цей напрям роботи.

 https://mof.gov.ua/uk/news/zaversheno_derzhavnu_reiestratsiiu_nakaziv_minfinu_pro_zastosuvannia_programnikh_rro-2254

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ