Відкритий лист члена Ради ВГО АППУ, співголови Комітету з податкових питань Американської торговельної палати, партнера ТОВ «ВТС Консалтинг» Олександра Шемяткіна до заступника Міністра фінансів України Сергія Верланова щодо ситуації з конкурсом на посаду Голови ДПС

Шановний Сергію! Звертаюсь до Вас з проханням зняти свою кандидатуру з конкурсу на голову ДПС. Чому?

Насамперед,
тому що переконаний, що виграєте саме Ви, але не через справедливий конкурсний відбір, а тому, що так вже було вирішено і узгоджено до моменту подання Вами документів для участі у конкурсі.

Звідки така впевненість?

Ні, це не інсайт, це логічний висновок з наступних фактів:
- Ви працюєте заступником Міністра фінансів та відповідаєте за податкові питання. Тому майбутній голова ДПС буде працювати саме з Вами. А якою буде ця співпраця, якщо не Ви виграєте на конкурсі? Отож, ніякої. А тому «якщо не виграєте» просто не існує.

- Має місце конфлікт інтересів, бо:

+ конкурсні умови готувала під Вашим керівництвом
робоча група з розділення ДФС на ДПС та ДМС. Робочу
групу формували особисто Ви. Саме з цієї робочої групи
Вами були відібрані експерти, які будуть проводити
співбесіду з кандидатами;

+ Ви продовжуєте виконувати обов’язки заступника
міністра фінансів та, незважаючи на Ваші заяви,
сьогодні були як заступник міністра фінансів на
податковому комітеті ВРУ;

+ Мінфін, якому підпорядковується ДФС, відверто Вас
підтримує, про що є заява на сайті про тримання
кулаків.

По-друге,
положення про ДПС, яке готувалось під Вашим керівництвом, фактично не є реформою, а переписує Податковий кодекс. Крім того, положення про ДПС - є невдалою спробою реінкарнувати податкову міліцію, яка наразі немає повноважень відповідно до ПКУ. Суспільство знову витрачає час та кошти на злиття/роз’єднання ДФС, яка залишається в тій самій парадигмі.

По-третє,
під час перебування Вас на посаді заступника міністра фінансів з податкових питань поширилась негативна практика ДФС, пов’язана з:
- витисканням авансових внесків з платників податку на
прибуток;

- необґрунтованим блокуванням податкових накладних
платників ПДВ;

- перевірки відшкодування ПДВ з метою відтермінувати
відшкодування.

Не виключаю, що Ви особисто можете не мати до цього відношення, але в такому випадку - скільки дисциплінарних проваджень або звільнень Ви ініціювали по відношенню до працівників ДФС?

Чи ви не в курсі, що робиться у підлеглому Вам відомстві?
Якщо не з Вашою мовчазної згоди це здійснюється, то, відповідно, внаслідок недогляду…

Отже, коли Ви займете посаду керівника ДПС (а це вже справа вирішена, якщо тільки Ви не відмовитись від участі), то є всі підстави вважати, що нічого в роботі ДФС (ДПС) не зміниться.

По-четверте,
під час перебування Вас на посаді заступника міністра фінансів значно погіршилась відкритість та прозорість роботи міністерства (це я на власному досвіді стверджую, порівнюючи роботу з Я.Бугрімовою, яка фактично виконувала ті обов’язки, які зараз виконуєте Ви). Тому є підстави вважати, що такий саме стиль керування буде перенесений до ДПС.

Враховуючи наведені обставини,
прошу Вас заради України згадати про гідність та вчинити як справжній мушкетер - припинити свою участь у конкурсі на посаду голову ДПС.

PS:
Прошу колег, які підтримують моє звернення, зробити репост.

Якщо значної підтримки не буде і я помиляюсь, то наперед готовий принести вибачення Сергію за моє спотворене психічне сприйняття ситуації.

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ