Відбулася он-лайн Робоча зустріч Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко з в.о. начальника ГУ ДПС у Житомирській області Олександром М’ясковським

16 січня цього року в рамках роботи комунікаційних платформ ГУ ДПС у регіонах та у місті Києві, відбулася перша, в цьому році, он-лайн Робоча зустріч  за участю представників:

Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» — Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко та начальника управління – Лесі Кашпур;

Головного управління ДПС у Житомирській області:

  • Олександра М’ясковського — в.о. начальника Головного управління ДПС у Житомирській області;
  • Богдана Костюка — начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків;
  • Дениса Мельниченка — начальника управління оподаткування юридичних осіб;
  • Алли Корнійчук — завідувачки сектору інформаційної взаємодії.

представників підприємства – члена Асоціації —  співвласника групи компаній родини Мерхеж, до складу якої входить ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»,  Родріга Мерхежа та Радника керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку Оксани Симоненко.

За допомогою роботи таких платформ представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами, вирішувати проблемні питання платників податків  виключно в правовому полі більш оперативно та якісно.

Робоча зустріч була присвячена обговоренню питання неприйняття Таблиць даних платника податку – члена Асоціації ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО».

Модератором заходу виступила Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Людмила Герасименко привітала всіх присутніх з Новим 2023 роком — роком Перемоги, також привітала  Олександра М’ясковського  — в.о. начальника Головного управління ДПС у Житомирській області з призначенням на відповідальну посаду та побажала йому натхнення, плідної роботи,  заради добробуту українського народу. «Маю надію, що сьогоднішня зустріч пройде у форматі конструктивного діалогу, бо ми всі добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. І перемогти в цій «клятій війні» без функціонування бізнесу просто неможливо. Навіть в умовах війни бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони», — зазначила Генеральний директор ВГО АППУ.

На початку своєї промови, Модератор заходу зауважила податківцям: «Впевнена, що після ретельної перевірки первинних, підтверджуючих документів, Ви як члени Комісії, які сьогодні присутні на нашому спільному заході,  вивели з категорії «ризикових»,  ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» рішенням від 24.10.2022 року за  № 1377».

Далі, Людмила Герасименко розкрила проблему платника ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» — представника реального сектору економіки та коротко охарактеризувала фінансово-господарську діяльність підприємства:

«Основним видом діяльності ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування, як сільськогосподарське підприємство, платник єдиного податку 4 групи.

Для ведення господарської діяльності ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» використовує 816 орендованих земельних ділянок. Станом 01 січня 2022 року загальна  площа ділянок становить 1924,35 га, в  тому числі орендованих  у фізичних осіб — 1893,8463 га та орендованих у юридичних осіб (ОТГ) — 30,5037 га», — повідомила Генеральний директор ВГО АППУ.

Людмила Герасименко акцентувала увагу представників ГУ ДПС у Житомирській області, що 07 жовтня 2022 року ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», як податковий агент,  перерахувало податку на доходи  фізичних осіб — ПДФО – 467,4 тис. грн. та військового збору – 28,0 тисяч  гривень. «В мене питання? Багато зараз платників на обліку в Вашому регіоні, що сплачують одним платежем майже півмільйона гривень ПДФО, яке, зокрема, є істотним джерелом фінансування діяльності органів місцевого самоврядування, так наразі необхідних», — зауважила Модератор.

Далі Генеральний директор ВГО АППУ  Людмила Герасименко  проінформувала представників ГУ ДПС у Житомирській області про напрацювання фахівцями Генеральної дирекції по ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», зокрема, «ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» не має власної техніки, тому підприємство залучає техніку інших компаній для посіву, збору врожаю, а також для обробітку земельних угідь, в тому числі й з екіпажом. Це пояснює незначну кількість працівників в штаті підприємства. Однак, вже з 01 жовтня 2022 року в штат було прийнято ще 5 осіб, та встановлена середня заробітна плата 8340 грн.  Виплата зарплати здійснена в період з серпня 2022 року по грудень 2022 року. За даний період підприємством сплачено відповідні зарплатні податки на суму понад 65,0 тисяч гривень.

Для заправки орендованої техніки ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» використовує пальне, яке зберігає в резервуарі. Ліцензія на зберігання пального  отримана в 2021 року з терміном дії до 2026 року.

Підприємство не має власних складських приміщень, тому для зберігання врожаю користується послугами сторонніх елеваторів, звіт за формою 20-ОПП по яких поданий до податкової.

Частина врожаю  була реалізована підприємству, яке експортує зерно в такі країни світу, як Об’єднанні Арабські Емірати, Ліван та інші. І вже на сьогодні підприємством-експортером отримана валютна виручка,  яка становить 3 мільйони доларів 700 тисяч доларів США. В мене постає логічне питання? Чи може валютна виручка в дуже значних розмірах надходити в країну за «повітря», тобто безтоварні операції?», — наголосила Людмила Герасименко.

Далі слово взяв представник з боку ГУ ДПС у Житомирській області:

Богдан Костюк — начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Житомирській області.  Він окреслив питання, які слугували причиною неприйняття таблиці даних ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», а саме: «починаючи з жовтня 2022 року, за інформацією баз даних ДПС, фінансово-господарська діяльність по підприємству не здійснювалася, жодних послуг підприємством сплачено не було», — зазначив Богдан Костюк.

В свою чергу, Радник керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку  ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  Оксана Симоненко, надала пояснення по деяких зауваженнях з боку представників ГУ ДПС у Житомирській області, які брали участь у он-лайн Робочій зустрічі і зазначила: «фінансово-господарська діяльність по підприємству, починаючи з жовтня 2022 року, жодних послуг сплачено ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  не було, так як цьогоріч несприятливі погодні умови для збору соняшнику та кукурудзи. Весь соняшник на полях згнив через неможливість проведення робіт по збору врожаю, а збір врожаю кукурудзи тільки в кінці грудня  розпочато. Вся техніка задіяна та знаходиться на полях», — наголосила Оксана Симоненко.

Наступним взяв слово  Денис Мельниченко — начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Житомирській області. Він, зокрема, зауважив: «сьогодні заплановано чергове засідання роботи Комісії і так як Пояснення та копії документів та Таблиці даних платника ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  подані на розгляд, ми готові їх розглянути і прийняти відповідне рішення».

Наприкінці своєї промови Людмила Герасименко подякувала податківцям за проведену он-лайн Робочу зустріч у форматі конструктивного діалогу, розуміння проблем бізнесу і зазначила, що має надію про усунення в подальшій роботі непорозумінь між представниками ГУ ДПС у Житомирській області та ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» шляхом подання підприємством якісних Пояснень та підтверджуючих документів, з урахуванням наданих податківцями рекомендацій під час проведення заходу.

Наостанок зустрічі, Людмила Герасименко наголосила: «Колеги! Я впевнена, що давно настав час змінювати правила гри та зійти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця». Погоджуюсь з платниками, які говорять, що замість підтримки податківці ще збільшили тиск, відносячи їх до ризикових, блокуючи ПН/РК та не враховують Таблиці.

Спілкуючись з регіональними податківцями по проблемах наших членів, неофіційно всі посилаються на вказівку ДПС України, спілкуючись з керівництвом Департаменту ризикових, мене запевнюють, що такого апріорі бути не може. Виходить в податковій системі якесь замкнуте коло.

Особливо зараз це не на часі, навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу.

Бізнес сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив цю довіру. Необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу, який сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив довіру. Думаю буде доречним зараз нагадати усім слова великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків», — завершила свою промову Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу. Представники ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» мали змогу розповісти про діяльність свого підприємства, задавати питання та отримували відповіді від податківців.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
28.02.202415:42 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками ДПС України та ГУ ДПС у Львівській області 27.02.202412:21 27 лютого 2024 року, відбулася зустріч представників ВГО АППУ з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим. 22.02.202418:33 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі з членами Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Спілкою українських підприємців 21.02.202420:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі начальника Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з представниками провідних бізнес-асоціацій 21.02.202417:55 Сьогодні 21 лютого в Брюсселі пройшов перший день зустрічі Європейської Комісії та України щодо здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 23 «верховенство права та основоположні права та свободи». ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ