Відбулася он-лайн Робоча зустріч Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко з в.о. начальника ГУ ДПС у Житомирській області Олександром М’ясковським

16 січня цього року в рамках роботи комунікаційних платформ ГУ ДПС у регіонах та у місті Києві, відбулася перша, в цьому році, он-лайн Робоча зустріч  за участю представників:

Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» — Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко та начальника управління – Лесі Кашпур;

Головного управління ДПС у Житомирській області:

  • Олександра М’ясковського — в.о. начальника Головного управління ДПС у Житомирській області;
  • Богдана Костюка — начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків;
  • Дениса Мельниченка — начальника управління оподаткування юридичних осіб;
  • Алли Корнійчук — завідувачки сектору інформаційної взаємодії.

представників підприємства – члена Асоціації —  співвласника групи компаній родини Мерхеж, до складу якої входить ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»,  Родріга Мерхежа та Радника керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку Оксани Симоненко.

За допомогою роботи таких платформ представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами, вирішувати проблемні питання платників податків  виключно в правовому полі більш оперативно та якісно.

Робоча зустріч була присвячена обговоренню питання неприйняття Таблиць даних платника податку – члена Асоціації ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО».

Модератором заходу виступила Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Людмила Герасименко привітала всіх присутніх з Новим 2023 роком — роком Перемоги, також привітала  Олександра М’ясковського  — в.о. начальника Головного управління ДПС у Житомирській області з призначенням на відповідальну посаду та побажала йому натхнення, плідної роботи,  заради добробуту українського народу. «Маю надію, що сьогоднішня зустріч пройде у форматі конструктивного діалогу, бо ми всі добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. І перемогти в цій «клятій війні» без функціонування бізнесу просто неможливо. Навіть в умовах війни бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони», — зазначила Генеральний директор ВГО АППУ.

На початку своєї промови, Модератор заходу зауважила податківцям: «Впевнена, що після ретельної перевірки первинних, підтверджуючих документів, Ви як члени Комісії, які сьогодні присутні на нашому спільному заході,  вивели з категорії «ризикових»,  ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» рішенням від 24.10.2022 року за  № 1377».

Далі, Людмила Герасименко розкрила проблему платника ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» — представника реального сектору економіки та коротко охарактеризувала фінансово-господарську діяльність підприємства:

«Основним видом діяльності ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування, як сільськогосподарське підприємство, платник єдиного податку 4 групи.

Для ведення господарської діяльності ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» використовує 816 орендованих земельних ділянок. Станом 01 січня 2022 року загальна  площа ділянок становить 1924,35 га, в  тому числі орендованих  у фізичних осіб — 1893,8463 га та орендованих у юридичних осіб (ОТГ) — 30,5037 га», — повідомила Генеральний директор ВГО АППУ.

Людмила Герасименко акцентувала увагу представників ГУ ДПС у Житомирській області, що 07 жовтня 2022 року ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», як податковий агент,  перерахувало податку на доходи  фізичних осіб — ПДФО – 467,4 тис. грн. та військового збору – 28,0 тисяч  гривень. «В мене питання? Багато зараз платників на обліку в Вашому регіоні, що сплачують одним платежем майже півмільйона гривень ПДФО, яке, зокрема, є істотним джерелом фінансування діяльності органів місцевого самоврядування, так наразі необхідних», — зауважила Модератор.

Далі Генеральний директор ВГО АППУ  Людмила Герасименко  проінформувала представників ГУ ДПС у Житомирській області про напрацювання фахівцями Генеральної дирекції по ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», зокрема, «ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» не має власної техніки, тому підприємство залучає техніку інших компаній для посіву, збору врожаю, а також для обробітку земельних угідь, в тому числі й з екіпажом. Це пояснює незначну кількість працівників в штаті підприємства. Однак, вже з 01 жовтня 2022 року в штат було прийнято ще 5 осіб, та встановлена середня заробітна плата 8340 грн.  Виплата зарплати здійснена в період з серпня 2022 року по грудень 2022 року. За даний період підприємством сплачено відповідні зарплатні податки на суму понад 65,0 тисяч гривень.

Для заправки орендованої техніки ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» використовує пальне, яке зберігає в резервуарі. Ліцензія на зберігання пального  отримана в 2021 року з терміном дії до 2026 року.

Підприємство не має власних складських приміщень, тому для зберігання врожаю користується послугами сторонніх елеваторів, звіт за формою 20-ОПП по яких поданий до податкової.

Частина врожаю  була реалізована підприємству, яке експортує зерно в такі країни світу, як Об’єднанні Арабські Емірати, Ліван та інші. І вже на сьогодні підприємством-експортером отримана валютна виручка,  яка становить 3 мільйони доларів 700 тисяч доларів США. В мене постає логічне питання? Чи може валютна виручка в дуже значних розмірах надходити в країну за «повітря», тобто безтоварні операції?», — наголосила Людмила Герасименко.

Далі слово взяв представник з боку ГУ ДПС у Житомирській області:

Богдан Костюк — начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Житомирській області.  Він окреслив питання, які слугували причиною неприйняття таблиці даних ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО», а саме: «починаючи з жовтня 2022 року, за інформацією баз даних ДПС, фінансово-господарська діяльність по підприємству не здійснювалася, жодних послуг підприємством сплачено не було», — зазначив Богдан Костюк.

В свою чергу, Радник керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку  ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  Оксана Симоненко, надала пояснення по деяких зауваженнях з боку представників ГУ ДПС у Житомирській області, які брали участь у он-лайн Робочій зустрічі і зазначила: «фінансово-господарська діяльність по підприємству, починаючи з жовтня 2022 року, жодних послуг сплачено ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  не було, так як цьогоріч несприятливі погодні умови для збору соняшнику та кукурудзи. Весь соняшник на полях згнив через неможливість проведення робіт по збору врожаю, а збір врожаю кукурудзи тільки в кінці грудня  розпочато. Вся техніка задіяна та знаходиться на полях», — наголосила Оксана Симоненко.

Наступним взяв слово  Денис Мельниченко — начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Житомирській області. Він, зокрема, зауважив: «сьогодні заплановано чергове засідання роботи Комісії і так як Пояснення та копії документів та Таблиці даних платника ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО»  подані на розгляд, ми готові їх розглянути і прийняти відповідне рішення».

Наприкінці своєї промови Людмила Герасименко подякувала податківцям за проведену он-лайн Робочу зустріч у форматі конструктивного діалогу, розуміння проблем бізнесу і зазначила, що має надію про усунення в подальшій роботі непорозумінь між представниками ГУ ДПС у Житомирській області та ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» шляхом подання підприємством якісних Пояснень та підтверджуючих документів, з урахуванням наданих податківцями рекомендацій під час проведення заходу.

Наостанок зустрічі, Людмила Герасименко наголосила: «Колеги! Я впевнена, що давно настав час змінювати правила гри та зійти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця». Погоджуюсь з платниками, які говорять, що замість підтримки податківці ще збільшили тиск, відносячи їх до ризикових, блокуючи ПН/РК та не враховують Таблиці.

Спілкуючись з регіональними податківцями по проблемах наших членів, неофіційно всі посилаються на вказівку ДПС України, спілкуючись з керівництвом Департаменту ризикових, мене запевнюють, що такого апріорі бути не може. Виходить в податковій системі якесь замкнуте коло.

Особливо зараз це не на часі, навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу.

Бізнес сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив цю довіру. Необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу, який сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив довіру. Думаю буде доречним зараз нагадати усім слова великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків», — завершила свою промову Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу. Представники ТОВ «БАРАНІВКА-АГРО» мали змогу розповісти про діяльність свого підприємства, задавати питання та отримували відповіді від податківців.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
19.06.202411:16 Постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. № 703 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165» 19.06.202410:36 Бізнес пропонує уряду екстрене реагування для забезпечення стійкості енергетичної системи України 18.06.202416:27 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України та Державною службою статистики України онлайн Вебінару за темами: «Роз’ яснення новацій податкового законодавства, якi вже набрали чинності 16 червня 2024 року» та «Цифрова трансформація в органах державної статистики». 12.06.202414:59 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України онлайн Вебінару за темою: «Роз’яснення окремих норм оподаткування на період дії військового стану» 10.06.202406:00 Привітання Віце-президента, Генерального директора АППУ Людмилу Герасименко з 9-тою річницею перебування на займаній посаді від Президента ВГО АППУ Грігола Катамадзе та колективу Генеральної дирекції ВГО АППУ. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ