Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України та Державною службою статистики України онлайн Вебінару за темами: «Роз’ яснення новацій податкового законодавства, якi вже набрали чинності 16 червня 2024 року» та «Цифрова трансформація в органах державної статистики».

18 червня цього року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з  ДПС України та Державною службою статистики України було проведено 15-й в цьому році черговий, безкоштовний для членів Асоціації, онлайн Вебінар за темами: «Роз’яснення новацій податкового законодавства, якi вже набрали чинності 16 червня 2024 року» та  «Цифрова трансформація в органах державної статистики».

Участь в заході взяли понад 50 учасників — керівники, головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів ВГО АППУ  з 16 регіонів України, зокрема, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської,  Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської,   Харківської,  Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва, а також Голови Рад Територіальних відділень ВГО  АППУ, їх заступники та Виконавчі директори, а саме: Дніпропетровської (Ірина Іваницька), Житомирської (Олена Астахова), Закарпатської (Марта Волощук), Полтавської (Галина Захарченко), Івано-Франківської (Олена Решетило), Львівської (Лілія Долінська), Черкаської  (Євгеній Нагорний), Харківської (Володимир Швадченко) областей.

Модерувала онлайн Вебінар Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

На початку заходу Людмила Герасименко зазначила: «Ми, як потужна бізнес-асоціація, знайшли спосіб допомагати платникам податків – нашим членам у вимушених умовах воєнного стану і адаптувались до викликів часу, навчившись працювати та жити в новій реальності, відключення світла і як наслідок, відсутність зв’язку та інтернету, через періодичні обстріли,  під час повітряних тривог, треба бігти в укриття та інше. Такі умови, звісно, не є нормою, проте ми були вимушені нормалізувати цей стан речей. В першу чергу, для самих себе, перейшли на дистанційну роботу аби продовжувати працювати та виконувати свою основну задачу – захист прав та законних інтересів платників податків – наших членів.  Приведу приклад, так, для порівняння. За аналогічний період нами було проведено  в 2022 році  —  4 онлайн Вебінари, в минулому році — 8 онлайн Вебінарів, в цьому році, з урахуванням того, що  27 червня ми проведемо ще один онлайн Вебінар, буде з початку року вже 16 онлайн Вебінарів. Це говорить про посилення ефективності та результативності нашої діяльності, зокрема, в освітньо-просвітницькому напрямку. Хочу подякувати своїм колегам та нашим надійним партнерам за злагоджену роботу. Працюємо тут і зараз, за будь яких умов, з вірою у святу перемогу й нашу Україну! Сьогодні ми більш оптимістичні. Особисто для мене – це не гасла», — наголосила Людмила Герасименко.

Також Віце-Президент ВГО АППУ, як завжди,  подякувала членам  Асоціації за своєчасну сплату членських внесків та надання благодійної допомоги, завдяки чому стає можливим проведення таких актуальних та затребуваних серед платників податків заході.

Далі Людмила Герасименко, виходячи з власного життєвого досвіду, надала учасникам заходу декілька порад для збереження ментального здоров’я під час війни: «Намагайтеся емоційно відсторонюватись від своїх проблем. Ви — це не Ваші проблеми. Ви – жива людська істота, більш складна, ніж усі Ваші проблеми разом взяті. Це означає, що Ви сильніші, ніж вони — Ви можете змінити і їх, і те, як Ви до них ставитеся. Найрозумніше, і часом найважче, що ми можемо зробити, потрапивши в якусь важку, неприємну ситуацію – скористатися своєю реакцією на неї, щоб загартувати свою волю та рішучість. Ви можете скільки завгодно хотіти кричати, кидатися в стіну предметами і лаятись матом – але Ви ж вище за це, правда? Пам’ятайте, нестримність емоцій, здебільшого, робить все гірше. І хоча трагедії – це справді погано, вони дають нам можливість стати сильнішими.

Життя не для того, щоб скаржитися, хвилюватися та турбуватися. Ніхто не знав, що важкі часи стануть нашим життям. Ніхто не вірив, я мабуть перша, що зло може жити поряд. Але кожен зрозумів, що немає більшого щастя ніж обіймати рідних, жити в своєму домі і ходити по рідній землі. Так мало треба для щастя і важко ми до нього йдемо… Ніхто не знає скільки часу у нас залишилось, ось чому ми повинні жити тут і зараз. Ми повинні насолоджуватись кожним моментом, проводити якомога більше часу з нашими родинами, друзями і людьми, яких ми любимо. Наше життя для того, щоб бути щасливими та вдячними. Щоб мати більше — будьте вдячні за те, що маєте вже зараз.

Наостанок, зауважу. Не звинувачуйте себе ні в чому (не поїхали раніше в більш безпечне місце, поїхали не туди, чому поїхали, а не залишилися і таке інше). Запам’ятайте: під час війни будь-які прийняті Вами рішення про безпеку Вашої сім’ї, Ваших близьких та рідних є правильними. І пам’ятаймо: будинки ми відбудуємо, речі – купимо. А от життя рідних людей найдорожче, що у нас з Вами є. Просто задумайтесь. Вам, як і мені, є за що дякувати долі», — резюмувала Модератор.

Освітньо-просвітницьку частину заходу розпочав заступник Голови Держстату з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артем Рудько  з темою виступу: «Цифрова трансформація в органах державної статистики». Також Артем Рудько відповів на запитання, яке попередньо надійшло від члена Асоціації  ПрАТ «Харківська бісквітна фабрика».

Другу тему онлайн  Вебінару: «Роз’ яснення новацій податкового законодавства, якi вже набрали чинності  16 червня 2024 року» детально висвітлив Олександр  Осаволюк, начальник управлiння координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управлiння ризиками.

Враховуючи існуючу у членів Асоціації проблематику виконання ДПС судових рішень, яка перебуває на контролі Генеральної дирекції ВГО АППУ, модератор заходу Людмила Герасименко,  поставила питання лектору Олександру Якимчуку, заступнику  директора  Департаменту — начальник управлiння супроводження спорів щодо відмови у реєстраціі податкових накладних Департаменту правового забезпечення,  який є куратором напрямку виконання рішень суду, зокрема, прийнятих на користь платників: «Чому продовжується практика несвоєчасного виконання рішень ДПС України, скажу конкретно, за справами по реєстрації податкових накладних? ДПС публічно інформує про усунення такої проблеми, яка була раніше? А на практиці це не так. Повторюсь. І ми, і платник ТОВ «ЗАКУПІВЛІ КОМ» — наш член Асоціації, були дуже здивовані та обурені відповіддю за підписом директора Департаменту правового забезпечення Катерини Чабан. «тривають заходи з виконання рішення….виконання рішення суду такої категорії потребує певного часу для його реалізації». У нас виникло запитання? По-перше, які тривають заходи з виконання рішення вже 2,5 місяці, з 03.04.2024 року?  По-друге, що має  на увазі контролюючий орган: строк чи термін?, зазначаючи у висновку: «певний час для реалізації? В нашому розумінні слово «певний» це — деякий, точно не визначений період у часі», — зауважила Модератор, також Людмила Герасименко повідомила, що Генеральною дирекцією повторно направлено запит на в.о. Голови ДПС України Тетяну Кірієнко по цьому конкретному кейсу щодо не виконання  ДПС рішення суду.

Олександр Якимчук запевнив Людмилу Герасименко, що рішення суду по реєстрації податкової накладної буде виконано ДПС України в найближчий час.

Далі, Модератор поставила питання Олександру Осаволюку: «Платник віднесений регіональним податковим органом до категорії «ризикових»  із-за ризиковості своїх контрагентів. Він використовує адміністративне своє право, ДПС України також не підтримало платника і він подає до суду, але ж Ви знаєте, що мабуть не менше двох років буде тяжба в судових інстанціях з податковим органом. В цей час, проходять документальні перевірки у контрагентів і їх всіх виводять з категорії «ризикових». Чому автоматично не виведено платника?», — поставила запитання Модератор.

Олександр Осаволюк надав відповідь на це запитання, а також проінформував, що ще з’ясує більш конкретно з розробниками програми.

Наприкінці заходу  Людмила Герасименко анонсувала проведення 27 червня цього року онлайн Вебінару з представниками ГУ ДПС у місті Києві, темами якого будуть останні зміни в податковому законодавстві та все про податковий борг, податкову заставу, адміністративний  арешт майна тощо, аргументувавши актуальність теми наступним. «На практиці, багато платників, як юридичних осіб, так і фізичних осіб, вже стикнулися з проблемою арешту майна. В електронному кабінету немає можливості платнику своєчасно побачити та зреагувати належним чином на Акт опису майна, що внесене контролюючим органом під заставу. Хоча орган ДПС  отримує від банківської установи інформацію про погашення  боргу, але процедура обтяження майна не припиняється автоматично датою сплати заборгованості», — зауважила Людмила Герасименко.

Також, Модератор заходу анонсувала проведення 11 липня цього року онлайн Вебінару за участю Віце-президента ВГО АППУ, Голови Комітету з питань безпеки ведення бізнесу КТПП, Голови АО «Яр.ВАЛ» Йосипа Бучинського за темою: «Актуальні особливості захисту бізнесу від необґрунтованих претензій правоохоронних органів в період воєнного стану».

Завершуючи онлайн Вебінар Віце-президент ВГО АППУ, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, висловила вдячність лекторам заходу Артему Рудько, Олександру Якимчуку, Олександру Осаволюку та  організатору з боку ДПС Ларисі Донцовій, заступнику начальника управління-начальнику відділу комунікацій з громадськістю та фахівцям Генеральної дирекції Антоніні Якимчук, Лесі Кашпур,  Вікторії Беспаловій за якісну підготовку та проведення заходу.

Завершуючи захід, Модератор заходу Людмила Герасименко побажала всім  Миру, світлих надій, впевненості в завтрашньому дні та якнайшвидшої Перемоги,  а також нагадала учасникам про зустріч на черговому онлайн Вебінарі вже 27 червня  цього року.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ