ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» провела он-лайн Робочу зустріч на тему: «Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку. Роль доступного фінансування у відновленні та стимулюванні розвитку експортної діяльності бізнесу в Україні»

14 березня 2023 року відбулась он-лайн Робоча зустріч членів Асоціації платників податків України з Експортно-кредитним агентством (ЕСА), за участю представників Укргазбанку, Ексімбанку,  Ощадбанку, Приватбанку, Кредобанку.

Метою заходу було  надання представникам малого та середнього підприємництва роз’яснень щодо можливостей підтримки експортно-орієнтованого українського бізнесу, обговорення з експертами ролі доступного фінансування у відновленні та стимулюванні розвитку експортної діяльності бізнесу в Україні тощо.

Модератором он-лайн Робочої зустрічі виступив Руслан Рохов, радник ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» .

Участь в заході взяли близько 50 представників суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності — членів АППУ з Львівської, Сумської, Одеської, Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Тернопільської, Запорізької, Чернівецької областей та міста Києва, серед яких, зокрема, керівник ТОВ «Тім Імпекс» — член Ради ВГО АППУ Аліна Скоморохова, головні бухгалтери ПП«БЕЛЬ» Ірина Чорна та ПРАТ «КИЇВСЬКИЙ КПК» Ніна Шевченко, заступник керівника АТ «Мотор Січ» Олександр  Алтанський. Також в зустрічі взяли  участь Голови Рад та виконавчі директори ТВ ВГО АППУ в Житомирській, Черкаській, Хмельницькій, Закарпатській, Луганській, Львівській, Тернопільській, Дніпропетровській, Полтавській, Волинській, Харківській областей та член Ради АППУ, Директор Директорату з питань економічного розвитку ВГО АППУ  Євген Юрко.

На початку заходу до присутніх з вітальним словом звернувся Президент АППУ Грігол Катамадзе, який подякував представникам Експортно-імпортного агентства за ініціативу провести зазначену зустріч, зазначивши при цьому, що вся діяльність Асоціації завжди, а особливо протягом останнього року, була направлена на допомогу бізнесу, відпрацювання кроків та умов його стимулювання, враховуючи при цьому, як дуже важливі безпекові умови та фінансову складову.

«У важких умовах війни, коли українському бізнесу необхідно одночасно робити кілька справ: зберегти і розвивати бізнес, вирішувати проблеми логістики, зберегти і розширити ринки для збуту своєї продукції, і, що важливо, шукати фінансові ресурси для цієї діяльності. Тому для нас було дуже важливо організувати таку платформу для безпосереднього спілкування ЄКА та їхніх банків-партнерів з бізнесом — членами АППУ, площадку, де встановлюються нові зв’язки між фінансовими установами та експортерами-виробниками», — зазначив Грігол Катамадзе.

 

 Президент Асоціації закликав учасників  до активного спілкування та консультацій   в рамках заходу.

    Оксана Очеретяна — член Правління Експертно — кредитного агентства, проінформувала присутніх щодо  діяльності ЕСА та  зазначила, що  це відкрита, клієнтоорієнтована державна компанія, яка допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку шляхом страхування та фінансування, а саме можливість  отримання банківської гарантії без застави майна та  захист українських експортно орієнтованих виробників від ризику не розрахунку контрагентів перед експортером, шляхом страхування договорів зовнішньоекономічної діяльності. За словами Оксани Очеретяної така система кредитування має попит серед експортерів та вже сприяла обсягу експорту в обсязі 3,2 млрд гривень.

      Руслан Рохов  презентував основні продукти ЕСА для стимулювання експорту в умовах війни — це портфельне страхування, страхування відтермінування платежу поставок та страхування банківських гарантій, зокрема по авансових платежах та зазначив, що на сьогодні партнерами ЕСА є в же п’ять банків, серед яких  АБ «Укргазбанк» та АТ« Кредобанк», які мають членство в ВГО АППУ. Також Руслан Рохов запросив до обговорення нових продуктів, над якими працює ECA.

Презентацію своїх кредитних та страхових можливостей в рамках співпраці з ЕСА представили фахівці Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку.

Проблематикою проведення експортних операцій суб’єктами ЗЕД в регіоні емоційно, вболіваючи за український бізнес в цілому, поділився Голова Ради ТВ АППУ в Тернопільській області Іван Іскерський. «Український експортер є безпорадним в нашій країні, оскільки немає належної підтримки від держави», — зазначив він. Далі Іван Іскерській навів «болючі точки» які, на його думку, фактично  унеможливлюють здійснення експортних операцій: це і заборона на експорт окремих видів товарів (в тому числі сировини) за визначеними кодами УКТ ЗЕД,  і встановлений 180-денний термін повернення валютної виручки, і відсутність належної допомоги вітчизняному бізнесу від державних інституцій за кордоном, особливо зараз, під час війни, коли виїзд за межі України є неможливим.

За результатами  обговорення проблем експортерів, зокрема законодавчо  встановлена заборона на експорт товарів та сировини за певними кодами УКТ ЗЕД,  Президентом АППУ Гріголом Катамадзе була  підтримана ініціатива щодо ретельного  опрацювання Проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків (Законопроект № 9015) та надання своїх пропозицій до профільного Комітету Верховної Ради України.

Також слушною, на його думку, є ідея проведення «круглих столів» за участю бізнес-асоціацій, Експортно-кредитного агентства та представників профільних комітетів ВРУ з питань оподаткування та розвитку економіки, на яких у формі публічних дискусій обговорити зміни до законодавства, які є необхідними для стимулювання вітчизняного експорту та розширення світових ринків збуту.

За підсумками зустрічі Грігол Катамадзе запропонував членам Асоціації та Головам Рад ТВ ВГО АППУ опрацювати  Законопроєкт № 9015 та протягом тижня надіслати до Генеральної дирекції ВГО АППУ свої зауваження/пропозиції до зазначеного документу.

«Тільки своєю активністю та, об’єднавши спільні зусилля, зможемо отримати той законопроект, який потрібен для розвитку бізнесу. Впевнений, що платники податків — члени ВГО АППУ, які мають діяльність у  сфері ЗЕД (експортні операції) зацікавлені у внесенні якісних змін до зазначеного Закону.

Шановні колеги! Ціль у нас єдина — фінансова стабільність держави через потужний та успішний бізнес», — наголосив Президент АППУ.

Онлайн-захід відбувся в  форматі конструктивного діалогу та був цікавим і насиченим для  всіх сторін.

 

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ