ВГО АППУ спільно з ТВ АППУ у Львівській області провели Круглий стіл

12 вересня цього року в приміщенні Львівської облдержадміністрації (м. Львів, вул. Володимира Винниченка, 18), Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ у Львівській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепції єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ,

Наталія Євченко — Радник Президента ВГО АППУ,

Ірина Білотіл — Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,

Катерина Гривнак — Начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ,

Юлія Щитнік — Начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ,

а також Олег Гетман — Економіст, експерт Економічної експертної платформи.

Участь у Круглому столі взяла Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Львівській області Лілія Долінська, а також запрошені гості: Василь Лозинський — заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, Сергій Скробач — заступник начальника Львівського управління офісу ВПП ДФС, Андрій Антонищак — Віце-президент ВГО АППУ, Іван Іскерський — Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Тернопільській області, Василь Дутко — Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Волинській області,  представники бізнесу Львівщини, громадських організацій, асоціативних структур та наукового середовища.

Відкрила засідання Круглого столу Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Львівській області Лілія Долінська, розпочавши із церемонії нагородження переможців Регіонального рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018» Львівщини. Вона зазначила, що завдяки ефективній роботі бізнесу та добровільній сплаті податків — Львівська область процвітає, як будується, так і розвивається. Серед переможців рейтингу у категорії великі платники податків: ПП «Нордік», ТОВ «Мебель-Сервіс», ТОВ «ТВК «Львівхолод», ПАТ «Кредобанк».

У категорії середні та малі платники податків – ТОВ «Вівера Груп», ТОВ «Самбірська сонячна станція», ТДВ «Львівський Маяк», ТОВ «Кен Пак Яворів», ТОВ «НОВА КНИГА», ТОВ «Еко-Дім».

У церемонії нагородження переможців взяли участь:

— Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, який виразив впевненість у тому, що сумлінні платники податків — це успішна робота кожного платника. А також зазначив, що є розуміння того, що ВГО АППУ є організацією, яка активно працює над вдосконаленням податкового та митного законодавства і прикладає максимальних зусиль для захисту прав платників податків.

— Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе у своєму вітальному слові поінформував учасників Круглого столу, що 5 вересня цього року Президент України Володимир Зеленський надав йому громадянство України та зазначив, що все його життя пов’язане з Україною — починаючи із отримання досвіду і закінчуючи сім’єю.

Грігол Катамадзе поінформував присутніх, що Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» був започаткований ще у 2011 році і проводиться щорічно. Це дворівневий конкурс, де Львівщина завжди є активним учасником.

Лілія Долінська розповіла учасникам Круглого столу про благодійний проект «Львів очима дітей АТО». «Добра справа два століття живе», під цим гаслом було проведено психологічну реабілітацію дітей із зони АТО (переможці Всеукраїнського конкурсу «Україна очима дітей АТО») в рамках проекту «Дитинство без сліз». Учасниками стали 25 учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Кремінної, Сватового, які гостювали у Львові з 20 червня до 28 червня 2019 року. Лілія Долінська вручила намальовані дітьми-художниками картини та висловила щиру вдячність благодійникам даного проекту, а саме: Головам правління ПАТ «Галичфарм», ПАТ «Кредобанк»,  ПрАТ «Львівобленерго», ТзОВ «АБСОЛЮТ ВЕСТ СЕРВІС».

Далі Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе перейшов до обговорення проекту Податкового кодексу Розвитку та ТОП — 10 пріоритетів розвитку українського бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями.

Грігол Катамадзе заначив, що наразі треба встигати за тим ритмом, який задано Президентом України Володимиром Зеленським та Урядом. ВГО АППУ, в свою чергу, розпочала рух з точки зору лібералізації податкового законодавства.

Серед ТОП — 10 пріоритетів розвитку українського бізнесу Грігол Катамадзе виділив найважливіші інституційні зміни — зокрема, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби фінансових розслідувань, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.

Також Грігол Катамадзе поінфорував, що Українська Рада Бізнесу підписала Меморандуми про співпрацю з партією «Слуга народу» та партією «Голос».

Економіст, експерт Економічної експертної платформи Олег Гетман у своєму виступі акцентував увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний та презентував розрахунки компенсаторів бюджетних витрат. Такі розрахунки напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.

Радник Президента ВГО АППУ Наталія Євченко зазначила, що на сьогодні проводиться масштабне обговорення з бізнесом змін до податкового законодавства та наголосила на позитивних зрушеннях у всіх сферах економіки.

Віце-президент ВГО АППУ Андрій Антонищак акцентував увагу на тому, що Державна регуляторна служба надала фахову оцінку тим законопроектам, які є загрозою для бізнесу. А також, Андрій Антонищак зазначив, що зміни потрібно приймати в комплексі, до податкового та митного законодавства.

Грігол Катамадзе поінформував присутніх, що ВГО АППУ надіслала лист Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву з приводу того, що Асоціація виступає проти норм щодо розширення з 2021 року фіскалізації розрахункових операцій для платників єдиного податку 2-3 груп спрощеної системи оподаткування, «оскільки зазначені нововведення без радикальних заходів масової експлуатації програмного РРО можуть зашкодити малому та мікро- бізнесу та мати від’ємний соціальний ефект». Президент ВГО АППУ зазначив: «16 вересня цього року Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики буде проводити Круглий стіл з питань обговорення законопроектів 1053 та 1073. Представники Асоціації приймуть активну участь у заході і доведуть свою принципову позицію».

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе далі зазначив: «як відомо Асоціація входить до УРБ, є одним із її фундаторів. УРБ вже об’єднує                    78 бізнес-асоціацій. Експерти УРБ уважно розглянули законопроекти                    № 1209 та № 1210 щодо вдосконалення адміністрування податків і зборів та зробили висновок щодо необхідності відкликання зазначених законопроектів для продовження роботи над ними».

 

Голова Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області Ігор Коць у своєму виступі наголосив на необхідності всіляко підтримувати малий та середній бізнес, а також створювати для них сприятливі  умови, щоб не породжувати корупцію.

Наприкінці, підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати Асоціації пропозиції/зауваження щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку для їх опрацювання та висловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Львівської області щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

Грігол Катамадзе закликав усіх присутніх розбудовувати успішну українську економіку.

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ