ВГО АППУ провела практичний семінар з питань оподаткування

23 жовтня цього року у конференц-залі № 3 готелю «Козацький» за адресою: вул. Михайлівська, 1/3, у місті Києві,  ВГО «Асоціація платників податків України» вчетверте в цьому році провела безкоштовний практичний семінар для платників податків – членів АППУ.

Семінар проведений спільно з досвідченими фахівцями ГУ ДФС у місті Києві та партнерами ВГО АППУ, а саме: Віце-президентом  ВГО АППУ, Головою Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» Йосипом Бучинським; Керівником практики бухгалтерського і податкового обліку та трансфертного ціноутворення Міжнародного правового центру «EUCON» Ларисою Врублевською; Керівником комітету з питань фінансів та бюджету ФПБАУ Сергієм Рогозним; Адвокатом Дмитром Куликом; Керівником департаменту роботи з клієнтами компанії «Semantrum» (ГК Ліга) Ярославою Карібіною.

Дуже приємно відзначити активність членів ВГО АППУ — учасників заходу та їх склад представників: ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», ПрАТ «Концерн Хлібпром», ТОВ «ТД Ельдорадо», ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «Перша логістична компанія», АТ «Таскомбанк», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ ЦРС «Аврора», АБ «Укргазбанк», ТОВ «Ернст енд Янг. Аудиторські послуги», ТОВ «Фірма «Технова», ТОВ «Хоспіко», ТОВ «Флайтек» та інші.

Всього в заході взяли участь 63 підприємства – члени Асоціації з міста Києва, Київської, Львівської, Харківської, Сумської та інших областей.

З вітальним слово виступила Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко.

Людмила Герасименко зауважила, що Асоціація існує за рахунок вступних та щорічних членських внесків, що дає їй можливість успішно реалізовувати свої основні завдання та традиційно подякувала учасникам заходу за своєчасну сплату членських внесків.

Людмила Герасименко наголосила, що для Асоціації завжди ключовим було дослухатись до думок та прагнень наших членів, дізнаватись про нові тенденції та сучасні виклики у сфері оподаткування.

Повідомила, що Асоціацією проведене широке обговорення Концепції Податкового кодексу Розвитку та законодавчих змін, а саме: у 2019 році —  Круглих столів в 12 областях України та у місті Києві. Обговорення проходили не лише із членами АППУ, але й із вченими вищих навчальних закладів, економістами, громадськими діячами, податківцями, міжнародними експертами.

За результатами проведених Круглих столів прийнято ряд Резолюцій та направлено відповідні зауваження і пропозиції до Верховної РАДИ України.

Так, Асоціація виступила за необхідність відміни ліцензування зберігання пального, яке використовується суб’єктами господарювання виключно для забезпечення власних виробничих потреб, яке активно було піднято у  Волинській і Тернопільській областях. Маємо надію, ліцензування на зберігання пального для власних потреб скасують, законорпроект за №2248 зареєстровано – сказала Людмила Герасименко.

Також Генеральний директор ВГО АППУ проінформувала, що незабаром, відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків України-2018».

Незважаючи на важке становище, з метою стимулювання добровільної і чесної сплати податків, підвищення престижу українського платника податків, Асоціація в цьому році провела Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків України-2018».

01 жовтня цього року відбулося підсумкове засідання Вищої рейтингової комісії з визначення переможців. Із 381 підприємств-учасників конкурсу із різних регіонів України визначено 53 переможців!

Людмила Герасименко нагадала усім присутнім, що у Рейтингу можуть брати участь підприємства трьох категорій – великі, середні, малі і участь на всіх етапах конкурсу безкоштовна. Генеральний директор ВГО АППУ закликала всіх присутніх до участі в Рейтингу в наступному 2020 році. З умовами конкурсу можна ознайомитися на офіційному сайті АППУ. За бажанням номінанта,  Заявки на участь у Рейтингу на всеукраїнському рівні можуть подаватися або Територіальних відділень Асоціації в областях та місті Києві, або безпосередньо до Генеральної дирекції Асоціації платників податків України.

Рейтинг публічно закріплює статус учасників конкурсу як надійних партнерів у відносинах з державою.

Людмила Герасименко запропонувала усім присутнім заповнити «Анкету-опитування», для визначення тем на наступний захід та представників яких органів виконавчої влади та партнерів ВГО АППУ необхідно запросити. Генеральний директор АППУ зауважила, що проведення масово-роз’яснювальної та освітньої роботи серед платників податків було і залишається одним із пріоритетних завдань Асоціація, до того ж, на безоплатній основі.

Також, Людмила Герасименко зазначила, що інформацію «анонс» про заходи Асоціації завчасно публікує на її офіційному сайті new.appu.org.ua та на сторінці Facebook та групі в Facebook, відео виступи лекторів публікує на Ютуб сторінці Асоціації.

 

Керівник департаменту роботи з клієнтами компанії «Semantrum» (ГК Ліга) Ярослава Карибіна провела презентацію системи онлайн — моніторингу та управління репутацією «SEMANTRUM». Розповіла як у ЗМІ та соціальних мережах своєчасно  виявити «негатив» щодо репутації компанії, бренду, власнику, проаналізувати його та вжити невідкладних заходів, щоб запобігти завданню шкоди діловій репутації компанії.

Віце-президент ВГО АППУ, Голова Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» Бучинський Йосип Валентинович висвітлив тему: «Відкриття кримінального провадження в сфері фінансово-господарської діяльності. Що потрібно знати платнику податків, щоб бути в безпеці від відкриття кримінального провадження». Йосип Валентинович навів актуальні приклади тиску на бізнес правоохоронними органами з допомогою безпідставно відкритих кримінальних проваджень  та поділився деякими аспектами захисту платників податків від необґрунтованих претензій контролюючих та правоохоронних органів.

Адвокат Кулик Дмитро Анатолійович розповів про податкові перевірки за новими правилами виступивши з темою: «Податкові перевірки:
невідворотне покарання чи перевірка на міцність? У своєму виступі Дмитро Анатолійович підняв питання незаконності коригування план-графіку перевірок, надав поради щодо підготовки до податкової перевірки та розповів про порядок звернення до суду.

Начальник управління контролю за обігом підакцизних товарів та адміністрування акцизного податку Головного управління ДПС у м. Києві Король Анатолій Володимирович виступив з темою: «Контроль за обігом та зберіганням пального», під час якого  навів аналіз паливного ринку станом на 01.01.2019 та розповів про динаміку паливного ринку міста Києва.

Анатолій Володимирович доповів про результати контролю з урахуванням змін введених з 01.07.2019 року: ліцензування діяльності з пальним, цільове використання палива для авіа транспорту, контрольно-перевірочні заходи за обігом та залишками палива; модернізація СЕАРП в СЕАРП та СЕ.

Член Правління ВГО АППУ, керівник практики бухгалтерського і податкового обліку та трансфертного ціноутворення Міжнародного правового центру «EUCON» Врублевська Лариса В’ячеславівна пояснила учасникам заходу методику підготовки документації з трансфертного ціноутворення, про вибір методу ціноутворення та його обґрунтування.

 

Член Ради ФПБАУ, Керівник комітету з питань фінансів та бюджету ФПБАУ Рогозний Сергій Анатолійович презентував тему:  «Торгова дебіторська заборгованість: оцінки за правилами МСФЗ, ПСБО та Податкового кодексу» з наведенням конкретних практичних прикладів.

Начальник Управління захисту прав платників податків ВГО АППУ Гривнак Катерина Богданівна виступила з темою: «Земельний податок та орендна плата за землю».

Катерина Гривнак у своєму виступі акцентувала увагу на правильності застосування рішень органів місцевого самоврядування про запровадженню плати за землю, на визначенні бази оподаткування – нормативно грошової оцінки землі, основних питань щодо оренди земель державної і комунальної власності, а також питань, які пов’язані із операціями з нерухомого майна.

Людмила Герасименко в черговий раз запевнила усіх присутніх, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» цілковито можуть розраховувати на їх підтримку.

Окремо подякувала працівникам Генеральної дирекції ВГО АППУ за якісну підготовку та проведення семінару для платників податків — членів ВГО АППУ: начальника Управління методології та роз’яснення податкового законодавства Ірину Білотіл, начальника Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ Юлію Щитнік, системного адміністратора Андрія Горячкіна.

 

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ