ВГО АППУ провела безкоштовний практичний семінар он-лайн у форматі відеоконференції для своїх членів

26 травня 2020 року ВГО «Асоціація платників податків України» провела безкоштовний для членів Асоціації практичний он-лайн семінар з найактуальніших питань у форматі відеоконференції.

Семінар проведений спільно з партерами Асоціації, а саме: Віце-президентом  ВГО АППУ, Головою Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» Йосипом Бучинським, Керівником комітету з питань фінансів та бюджету ФПБАУ Сергієм Рогозним, Керівником практики бухгалтерського і податкового обліку та трансфертного ціноутворення Юридичної Групи «EUCON» Ларисою Врублевською, Адвокатом, молодшим партнером ЮК «Legal House» Дмитром Куликом,  Адвокатом, Керуючим партнером ТОВ «ІЮК «АСКОЛЬД» Іриною Олейник, Заступником директора департаменту з питань праці — начальником відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Державної служби України з питань праці Володимиром Гончаруком,  Начальником Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ Іриною Білотіл.

Дуже приємно відзначити активність членів ВГО АППУ — учасників заходу та їх склад представників: ПрАТ «Індар», ПрАТ «СБК», ПрАТ «Концерн Хлібпром», ТОВ «Епіцентр К», ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «Перша логістична компанія», ПрАТ «Київський КПК», ТОВ «Свісс Кроно», АТ «Таскомбанк», АБ «Укргазбанк», ТОВ «Білоцерківхлібопродукт», ТОВ «Стар Медіа», ТОВ «Фірма «Технова», АТ «Бротеп-Еко», СП ТОВ «Модерн Експо», ТзОВ «СЕ Борднетце-Україна», ТзОВ «Снєжка-Україна», та інші.

Всього в заході взяли участь понад 70 підприємств – членів Асоціації з міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Сумської, Харківської, Чернігівської, Чернівецької, Рівненської, Тернопільської областей.

Відкрила захід Генеральний директор Асоціації – Людмила Герасименко, яка, привітала всіх учасників семінару та лекторів, а також зазначила, що досвід, який ми зараз переживаємо – це досвід дистанційної роботи. З 18 березня Асоціація працює «дистанційно» і при цьому ні на один день не зупиняла свою роботу. Час був і залишається непростим, проблемних питань у бізнесу все більше і більше. Команда Асоціації, незалежно від того, що працює у віддаленому режимі роботи, продовжує свою активну роботу. І ми робимо все максимально можливе, аби ефективно налаштовувати свою роботу, підтримувати своїх членів Асоціації. Цей відрізок життя треба усім нам пережити з найменшими втратами.

По-перше, Людмила Герасименко подякувала члену Ради Асоціації – ректору Національного університету державної фіскальної служби України, доктору економічних наук, професору — Пашку Павлу Володимировичу та проректору з інфраструктури цього ж університету — доценту Яровій Оксані Анатоліївні за надання якісного ресурсу для проведення заходу та професійних фахівців, які майже тиждень нас підтримували – вчили та консультували усіх учасників та лекторів.

Людмила Герасименко традиційно, подякувала членам Асоціації за те, що вони й надалі залишаються партнерами Асоціації платників податків України, особливо в цей важкий для всіх період! Особливу щиру вдячність висловила тим, хто незважаючи на труднощі сплатив щорічні членські внесків в березні-квітні-травні цього року, а деякі навіть надали Асоціації благодійну допомогу. Це дало можливість АППУ «вистояти» особливо в ці два карантинні місяці.

Генеральний директор Асоціації Людмила Герасименко зазначила, що під час карантину для членів АППУ — платників податків Асоціація запропонувала ряд галузевих зустрічей у форматі Інтернет-конференцій з Першим Віце-Президентом Асоціації, Головою Комітету ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим. Всі бажаючі могли взяти участь у зустрічі та особисто надати свої пропозиції Комітету. І подякувала усім хто прийняв в цьому участь. Всі пропозиції змін до законодавства, в тому числі і на період карантину узагальнюються спеціалістами Асоціації та невідкладно направляються Голові Комітету ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики Гетманцеву Данилу. Також наголосила на тому, що дуже багато зауважень та пропозицій активних членів Асоціації вже враховано.

Людмила Герасименко попросила всіх членів Асоціації бути активнішими, адже не так складно навіть відмітити відповіді галочками в анонімних опитуваннях, які Асоціація направляє на електронні пошти членів АППУ.

Наразі фахівці Асоціації повернулися до доопрацювання законопроєкту 1210 – наразі вже Закону №466! Людмила Герасименко зауважила, що Всім відомо, що з підписанням Закону України № 466 Президент України Володимир Зеленський звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля —  запропонував спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради нові законодавчі ініціативи, в тому числі зменшити розміри штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Тому, Людмила Герасименко попросила кожного з учасників семінару – членів АППУ долучатися, надавати свої зауваження і пропозиції до Асоціації у термін до 28 травня включно, не пізніше, на електронну адресу Асоціації: info-appu@ukr.net.

Людмила Герасименко зауважила, що Асоціація регулярно надає платникам податків – членам АППУ детальні роз’яснення законодавства щодо дозволів та заборон під час карантину, приймає від членів зауваження та пропозиції.

Генеральний директор Асоціації Людмила Герасименко коротко розказала про результати онлайн-опитування «Як епідемія COVID-19 впливає на вашу компанію», яке Асоціація провела через сайт, розсилку членам Асоціації та в соцмережах. Результати опитування свідчить, що 35 % опитаних знаходяться у відпустці за власний рахунок, 26 % компаній скоротили тривалість робочого часу, 24 % компаній урізали заробітку плату, 15 % взагалі скоротили штат. Тож дохідність населення падає, кількість безробітних зростає. Респонденти стверджують, що 12 % компаній вже взагалі припинили діяльність, а 25 % розглядають варіант закриття бізнесу. Тимчасово призупинили діяльність 35 % компаній. Взагалі, 28 % опитаних не впевнені, що вистоять в кризу.

Далі Людмила Герасименко зауважила, що зважаючи на складність економічної ситуації, Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків — 2019» переноситься вже на наступний рік. Цього року Асоціація осучаснила даний конкурс та скоротила кількість номінацій. Тому, перемога буде варта того – але вже в наступному році! Критерії, умови, номінації все на офіційному сайті у рубриці «Сумлінні платники податків».

Генеральний директор Асоціації Людмила Герасименко наголосила на тому, що 27 травня 2020 року тільки у членів потужної Асоціації є можливість прийняти участь у он-лайн зустрічі АППУ з В.о. Голови ДФС України Сергієм Солодченко, якому підпорядковується вся податкова міліція України.

Людмила Герасименко нагадала всім учасникам семінару, що «анонси» про заходи Асоціації завчасно публікується на офіційному сайті АППУ https://appu.org.ua/  та на сторінці Facebook та групі в Facebook. Відео виступи лекторів публікуємо на Ютуб сторінці Асоціації. Розсилається платникам податків – членам АППУ.

 Далі перед присутніми виступили лектори, які висвітлили найбільш актуальні на даний час питання оподаткування та трудового законодавства.

Дмитро Кулик — Адвокат, молодший партнер ЮК «Legal House» виступив з темою: «Податкові перевірки 2020: чого очікувати бізнесу? (з урахуванням Закону № 466-ІХ від 16.01.2020)».

Ірина Олейник — Адвокат, Керуючий партнер ТОВ «ІЮК «АСКОЛЬД» висвітлила тему: «Адміністративний арешт майна у разі недопуску до перевірки: міфи та актуальна реальність».

Йосип Бучинський — Віце-президент ВГО АППУ, Голова Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» презентував тему: «Актуальні особливості податкових перевірок суб’єктів господарювання. Межі компетенції правоохоронних органів по контролю діяльності бізнесу. Як захиститись від необґрунтованих претензій».

Володимир Гончарук — Заступник директора департаменту з питань праці — начальника відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Державної служби України з питань праці виступив з актуальною темою: «Накладення штрафів за порушення законодавства про працю».

Сергій Рогозний — Член Ради ФПБАУ, Керівник комітету з питань фінансів та бюджету ФПБАУ презентував тему: «Дисконтування: випадки застосування та методика розрахунків».

Лариса Врублевська — Керівник практики бухгалтерського і податкового обліку та трансфертного ціноутворення Юридичної Групи «EUCON» виступила з найактуальнішою на сьогодення темою для бізнесу: «Зміни законодавства у сфері ТЦУ 2020. Практика перевірок контрольованих операцій, документації. Якість обґрунтування відповідності принципу «витягнутої руки» умов контрольованих операцій. Контрольовані іноземні компанії трансфертне ціноутворення (Закон № 466-іх від 16.01.2020)».

Ірина Білотіл — Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ висвітлила учасникам семінару питання, які стосуються останніх змін податкового законодавства, в частині теми: «Податок на нерухомість 2020: кому, коли і скільки треба заплатити?».

Наприкінці заходу Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко відмітила, що Семінар пройшов на одному диханні, подякувала чудовим професійним спікерам, хорошій аудиторії та окремо подякувала працівникам Генеральної дирекції ВГО АППУ за якісну підготовку та проведення семінару.

В черговий раз запевнила усіх присутніх, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» цілковито можуть розраховувати на підтримку.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ