ВГО АППУ продовжує активно приймати участь у реформуванні ДФС

25 лютого цього року в Міністерстві фінансів України відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику по податковому напряму. Участь у засіданні МРГ від Асоціації платників податків України прийняла Катерина Гривнак – начальник управління захисту прав платників податків України.
В ході засідання учасники МРГ, персональний склад якої затверджений наказом Мінфіну України від 29.01.2019 р. № 39 і до якого увійшли представники органів виконавчої влади, народні депутати України, міжнародні експерти та представники міжнародних організацій в Україні, а також незалежні експерти та представники громадських організацій, обговорювали проект Положення про Державну податкову службу України.
Голова засідання Заступник Міністра фінансів України Сергій Олексійович Верланов подякував всім за надання слушних пропозицій до проекту Положення, звернув увагу на те, що всі вони опрацьовані Мінфіном України, та запропонував провести конструктивну дискусію.
Групою по податковому напряму був проаналізований та опрацьовувався кожен пункт Положення про Державну податкову службу України, починаючи з визначення статусу ДПС, основних її завдань і повноважень, та закінчуючи питаннями однієї юридичної особи.
Важливо зазначити, що велика кількість пропозицій та зауважень до Положення, які надавались Асоціацією платників податків України, враховані по суті в кінцевій редакції проекту Положення, яка формувалася з урахуванням всіх наданих зауважень та пропозицій. Це стосується, зокрема, розробки та надання пропозицій щодо форм податкової звітності; контролю своєчасності подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності та сплатою податків, зборів, платежів, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, зборів, платежів; виключена функція «здійснює диференціацію платників податків» , оскільки така функція охоплюється обліком платників і виділяти її окремо недоцільно.
Також враховані пропозиції Асоціації щодо прийняття рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань та/або податкового боргу, а також про перенесення строків сплати розстрочених, відстрочених сум або їх частки щодо загальнодержавних податків та зборів.
З урахуванням наданих пропозицій до пунктів 34), 35), 36), 37), 40) в частині підслідності кримінальних проваджень слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (част. 3 ст. 216 КПК України), змінена кінцева редакція проекту Положення. .
Гостра дискусія відбулася з обговорення п. 42) кінцевої редакції проекту Положення щодо «вжиття заходів для виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванням тероризму».
Пункт 42 проекту Положення про ДПС, що прописана відповідно до редакції п. 350.1.4 ст. 350 ПКУ: «вживає заходів щодо виявлення і розслідування злочинів, пов’язаних з відмиванням, легалізацією, розкраданням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями» не відповідає КПК і значно розширює повноваження податкової міліції.
Тому заступником Міністра фінансів України Сергієм Олексійовичем Варлановим запропоновано опрацювати це питання і сформулювати редакцію, яка б не суперечила КПК України.
Також за пропозицією Асоціації врахована норма, яка внесена до Податкового кодексу України Законом України від 23.11.2018 р. № 2628 в частині надання органам місцевого самоврядування відповідної звітності у розрізі джерел доходів, а також надзвичайно важливим є врахування забезпечення співпраці ДПС з інститутами громадянського суспільства, забезпечення участі громадськості у реалізації державної політики за напрямами діяльності ДПС та інформування громадськості про свою роботу.
Щодо пропозиції Асоціації по встановленню відповідальності посадових осіб ДПС перед платниками податків за завдані збитки внаслідок неправомірних дій, або бездіяльності працівників податкових органів, то вона є слушною, але спочатку вимагає внесення змін до законодавства та буде врахована при їх підготовці.
Наприкінці зустрічі Сергій Варланов наголосив на тому, що попереду ще багато роботи, зокрема, необхідно буде внести зміни до великої кількості законодавчих актів і закликав активно включитись до цього процесу.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ