ВГО АППУ прийняла участь у конференції по обговоренню питань запровадження РРО

24 липня цього року начальник управління захисту прав платників податків ВГО «Асоціація платників податків України» Катерина Гривнак прийняла участь у конференції на тему «Е-РРО — оптимальна сфера застосування та технології за участю заступника Міністра фінансів України Світлани Воробей, представників Державної податкової служби України, бізнесу та громадськості.

Розпочалась конференція із презентації «Оподаткування мікробізнесу – міжнародний досвід», у якій представлено аналіз запровадженої спрощеної системи оподаткування в різних країнах із зазначенням її особливостей, розміру ставок, граничного обсягу доходів за рік, товарного обліку, співпраці із загальною системою оподаткування тощо.

Під час презентації наголошувалось на тому, що тотальна фіскалізація не є поширеною практикою та «світовим трендом». Моделі фіскалізації у більшості країн відповідають ключовому принципу – фіскалізація не потрібна малому та мікробізнесу у випадках, коли підприємці обмежені у можливостях для перевищення граничних лімітів спрощеної системи. Такі підходи використовуються в країнах ЄС та Азії:

— РРО не потрібні до певної суми річного обігу;

— РРО не потрібні для певних категорій товарів/послуг або навпаки – потрібні для певних ризикових категорій товарів/послуг;

— РРО не потрібні для ринків та невеликих площ;

— РРО не використовується для малого бізнесу, натомість ставка податку залежить від торговельних площ, видів товарів, кількості найманих працівників.

Під час презентації також були представлені методологія та результати обрахунку реальних доходів ФОП – платників єдиного податку для 2 та для 3 груп, графік розподілу кількості ФОП 2 групи за задекларованими доходами із висновками, що зловживання у вигляді перевищення дозволеного законом обороту мають масовий характер, однак до них вдається абсолютна меншість ФОП, а із зв’язкуіз їх збільшенням, вони взагалі будуть маргінальними.

Катерина Гривнак у своєму виступі зазначила, що Асоціація платників податків України спільно із Територіальними відділеннями та представниками бізнесу опрацювала проблемні питання, які виникають при застосуванні спрощеної системи оподаткування та ті зміни, які прийняті Законами № 128 та № 129, в тому числі, в частині застосування РРО, та надавала свої пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Асоціація неодноразово наголошувала, що запровадження тотальної фіскалізації для платників єдиного податку 2 та 3 груп є недоцільним, так як під дію застосування РРО буде потрапляти велика кількість представників бізнесу, які фактично не зможуть досягнути встановленого річного обсягу доходів. Це, зокрема, стосується перукарень, косметичних салонів, зоомагазинів тощо. Крім того, бізнес хвилює сам процес функціонування РРО, робота фіскального серверу. Тому РРО мають застосовуватись тими суб’єктами, хто потенційно виходить за межі оборотів, тобто доцільним є збереження фіскалізації саме для ризикових груп товарів/надання послуг.

Катерина Гривнак запропонувала ще раз спільно доопрацювати надані всіма  пропозиції, з тим щоб законопроект, який пропонується, був зареєстрований та впроваджений.

Учасниками конференції обговорено питання ефективності застосування РРО при реалізації побутової техніки, впровадження застосування РРО водіями таксі, доцільність застосовувати РРО саме для ризикових категорій товарів, так як проблематичним є контроль за досягненням обсягів.

Заступник Міністра фінансів України Світлана Воробей виразила своє бачення щодо застосування РРО суб’єктами спрощеної системи оподаткування, наголосила на тому, що прийнято ряд нормативно-правових актів, які стосуються запровадження РРО.

Це, зокрема, наказ Мінфіну про порядок реєстрації та застосування програмних РРО та наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів, а також 22 липня цього року Урядом затверджено низку постанов, якими визначаються вимоги до програмних РРО та приведено до вимог чинного законодавства діючі акти Кабінету Міністрів України, що регулюють сферу застосування РРО.

Світлана Воробей зазначила на необхідність ознайомлення із прийнятими нормативно-правовими актами та наголосила на тому, що Міністерство фінансів готово обговорювати пропозиції бізнесу.

Наприкінці конференції було обговорено питання запровадження програмних РРО. Представники Державної податкової служби України ознайомили присутніх з тим, що зараз проходить тестування програмних РРО, звернулися до всіх про надання пропозицій у разі виникнення проблем у роботі з  фіскальним сервером. Вони також зазначили, що з метою інформування платників податків з питань впровадження програмних РРО ДПП України створено банер «Програмні РРО» на офіційному веб-порталі ДПС, в якому розміщена актуальна інформація, пов’язана із таким впровадженням.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ