ВГО АППУ активно приймає участь у процесі реформування ДФС

22 лютого цього року, в Міністерстві фінансів України відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику по митному напряму.
Активну участь в засідання взяв Член Правління, Голова Комітету Асоціації платників податків України з митних питань Анатолій Макаренко, який обраний Членом Міжвідомчої групи щодо реформування органів ДФСУ та представляє Асоціацію в ній. Приємно відзначити, що в засіданні також приймав участь Віце-президент Асоціації платників податків України, народний депутат України Андрій Антонищак, представляючи Комітет з питань митної та податкової політики Верховної Ради України.
В ході засідання учасники групи, серед яких були як представники органів виконавчої влади, так і міжнародних та громадських організацій (Постанова КМУ № 1202 від 27.12.2018 р.), обговорювали проект Положення про Державну митну службу України.
Загалом обговорення було більш ніж продуктивним. Голова засідання Заступник Міністра фінансів України Сергій Олексійович Верланов зберігав дискусію у конструктивному руслі. Ще на податку засідання, Представник Асоціації платників податків України з митних питань, Член Міжвідомчої групи щодо реформування органів ДФСУ Анатолій Макаренко, наголосив: «ми є консультативно-дорадчий орган, ми допомагаємо Міністерству фінансів України, рішення приймає Кабінет Міністрів України».

Групою по митному напряму був проаналізований та опрацьовувався кожен пункт Положення, починаючи з визначення статусу Державної митної служби України, закінчуючи питанням однієї юридичної особи.
Анатолій Макаренко, як Член Міжвідомчої групи щодо реформування органів ДФСУ, відстоював пропозиції щодо посилення статусу митної служби, визначивши її як «центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом».
Під час засідання Заступник Міністра фінансів України Сергій Верланов нагадав усім присутнім, що Міністерство фінансів України розпочало роботу з розподілу Державної податкової служби України і Державної митної служби України, в тому числі разом з міжнародними колегами, оскільки разом Державна податкова служба України і Державна митна служба України не можуть розвиватися, тому що в них різні функції та наголосив: «Державна митна служба повинна бути сильною і незалежною».

Також дискусійними були питаннями щодо основних завдань митної служби та організації її діяльності, її прав та повноважень, взаємодії зі структурними підрозділами її апарату, особливого конкурсного порядку призначення на посаду керівника (його заступників), процедури погодження призначення (звільнення) керівників її територіальних органів тощо.
Варто відзначити, що із наданих пропозицій Асоціацією платників податків України до проекту Положення про Державну митну службу України - десять враховані Міністерством.
Крім цього, Представник Асоціації платників податків України з митних питань, Член Міжвідомчої групи щодо реформування органів ДФСУ Анатолій Макаренко звернувся до заступника Міністра Сергія Верланова, наполягаючи на тому, щоб Міністерство фінансів України підтримало Державну митну службу закріпивши її місце дислокації за адресою: вул. Дегтярівська, 11-г. м. Київ, стверджуючи, що без наявності нормального офісу, не може буде повноцінного функціонування митної служби. «Це один з основних елементів організації роботи майбутньої незалежної і сильної служби» - сказав Анатолій Макаренко.
Пропозиція Представника Асоціації платників податків України підтримана Міністерством фінансів України, у Положенні зафіксовано: місцезнаходження Держмитслужби України: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-г.
Наступне засідання Міжвідомчої робочої групи, а саме по податковому напрямку, на якому буде обговорено вже проект Положення про Державну податкову службу України, відбудеться 25 лютого цього року.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ