В Офісі Президента України відбулася фінальна нарада по обговоренню напрацьованих законодавчих ініціатив

15 червня 2020 року відбулася нарада щодо напрацьованих законодавчих ініціатив з удосконалення Закону України № 466-ІХ (законопроєкт №1210) під головуванням заступника Керівника Офісу Президента України  Юлії Ковалів із залученням Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

В засіданні прийняли участь:

Світлана Воробей — Заступник Міністра фінансів України,

Олексій Олейніков – Заступник Голови ДПС України,

Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської

асоціації платників податків, Член Наглядової Ради УРБ, Надзвичайний і Повноважний Посол

та представники найбільших бізнес-асоціацій України.

21 травня цього року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Норми цього «скандального» Закону зразу викликали різку критику бізнес-середовища. І слід зауважити, що реакція Володимира Зеленського була невідкладна. Так, у зверненні до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля ним запропоновано спільно  з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи з метою впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень Закону № 466.

26 травня цього року Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе був запрошений заступником Керівника Офісу Президента України Юлією Ковалів на нараду з питань напрацювання законодавчих ініціатив з удосконалення Закону України № 466-ІХ.

Асоціація платників податків України, основним завданням якої є захист прав платників податків, завжди була послідовною у провадженні податкової політики, постійно приймаючи активну участь у розгляді та наданні пропозицій до законодавства в частині удосконалення норм, які сприяють розвитку бізнесу та економіки держави в цілому.

Так і цього разу в групу експертів від Асоціації були включені професійні фахівці:

Врублевська Лариса В’ячеславівна – Член Ради ВГО «Асоціація платників податків України», Керівник практики податкового, бухгалтерського обліку та трансфертного ціноутворення Компанії EUCON Юридичної Групи;

Черкашин Вячеслав Вячеславович – Експерт ВГО «Асоціація платників податків України» та Української Ради Бізнесу.

Протягом трьох тижнів експерти робочої групи напрацьовували пропозиції.

Сьогодні, 15 червня цього року відбулася фінальна нарада в офісі Президента України.

На початку свого виступу Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе

подякував Юлії Ковалів за те, що все ж таки прислухалися до голосу бізнесу та провели з ним конструктивний діалог. Грігол Катамадзе, звертаючись до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева виразив надію, що ті пропозиції, які надає постійно Асоціація від імені представників бізнесу, будуть і в подальшому опрацьовуватись та враховуватися Комітетом. А також подякував всій команді експертів, залучених до такої важливої для бізнесу роботи щодо напрацювання законодавчих ініціатив зі вдосконалення Закону України № 466-ІХ.

Грігол Катамадзе зазначив, що із наданих Асоціацією зауважень та пропозицій щодо необхідності внесення змін до Закону України за № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  дев’ять дуже важливих для бізнесу враховано повністю або частково.

Далі Президент ВГО АППУ акцентував увагу Юлії Ковалів та експертів на тому, що ряд деяких норм, пропозиції Асоціації по яких наразі не враховані, несуть ризики для окремих категорій бізнесу, зокрема:

—        надання нових потенційно дискреційних повноважень контролюючим органам;

—        внесення змін до Плану планових перевірок один раз протягом першого та другого кварталу.

Після цього Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе передав особисто заступнику Керівника Офісу Президента  України Юлії Ковалів лист Асоціації від 15 червня за № 604/1.

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ