Робоча зустріч Начальника Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з керівництвом та представниками ВГО АППУ

21 січня 2022 року відбулася он-лайн Робоча зустріч Начальника Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з керівництвом та представниками ВГО АППУ. Участь взяли понад 30 представників платників податків – членів Асоціації, Голови Рад (заступник) Територіальних відділень ВГО АППУ в регіонах та у місті Києві, а також члени Ради ВГО АППУ.
 Модератором заходу виступив Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.
Метою  зустрічі було обговорення ефективності співпраці бізнесу та Офісом Генерального прокурора України, виявлення наявної проблематики у підприємців та окреслення ключових напрямків можливої взаємодії в подальшому.
         Організатор заходу – Генеральна дирекція Асоціації платників податків України.
Модератор – Президент АППУ Грігол Катамадзе відкрив захід, привітав усіх учасників та подякував Олексію Бонюку за ініціативу проведення такої Робочої зустрічі, яка дає можливість безпосереднього спілкування з представниками бізнесу, обговорення проблем та пропозицій в роботі Департаменту та отримання зворотного зв’язку. Також Грігол Катамадзе акцентував увагу на  важливості створення Департаменту як підрозділу, головним завданням якого став захист інвестицій. При цьому він нагадав, що Асоціація вже має досвід співпраці з Департаментом, адже, за зверненням Олексія Бонюка, два наші представники в складі робочої групи брали участь в розробці положень, як захищати інвестиції.
 «Я думаю важливо, що шановна Ірина Валентинівна Венедіктова вирішила разом з колегами заснувати такий Департамент для захисту інвесторів. Сподіваюся, що головним повинно бути саме захист не іноземних, а  вітчизняних інвесторів, на яких тримається наша держава», — наголосив Грігол Катамадзе.

 

Далі слово взяв Начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк. «На сьогодні питання захисту інвестицій — це один із напрямків діяльності органів прокуратури. Використовуючи прокурорський інструментарій, ми ретельно проводимо розслідування кожної справи, 200 проваджень у нас на контролі», — наголосив Олексій Бонюк. Також він зазначив, що 20 млрд. грн.  — це економічна ефективність роботи з моменту створення Департаменту захисту інвестицій, а саме півтора року.
До обговорення долучився Доктор економічних наук,  член Ради ВГО АППУ Захарій Варналій, який у своєму виступі подякував Генеральній дирекції ВГО АППУ за організацію такого важливого для бізнесу заходу. Також він поставив три, на його думку, актуальні запитання, а саме:
  • Роль прокуратури в боротьбі з деофшоризацією;
  • Роль Бюро економічної безпеки України в боротьбі з економічними злочинами;
  • Роль проєкту «Інвест-няні» для вітчизняних інвесторів.
Олексій Бонюк запевнив Захарія Варналія, що всі звернення, які надійдуть до Департаменту, який він очолює, будуть обов’язково опрацьовані належним чином, бо прокуратура – це саме той орган, який може втручатися в роботу будь-якого правоохоронного органу.
Платники податків-члени Асоціації мали змогу озвучити проблемні питання, які наявні сьогодні у бізнесу.  Зокрема, ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА»Юридичний радник  підприємства Павло Беспалов у своєму зверненні охарактеризував ситуацію зі зникненням товару при переміщенні його через митний кордон України, який безслідно зник при затримці його на митному посту «Ужгород». 
Президент холдингу  ТОВ «ЛВР ГРУП» — Людмила Русаліна у своєму виступі  привітала всіх з зимовими святами та подякувала за можливість спілкування у такому форматі. Зокрема, Людмила Русаліна  окреслила основні проблеми розвитку інвестицій, насамперед вітчизняних. «Це жахливий  розвиток рейдерства, особливо в аграрному секторі. І як не прикро – більшість рейдерських захоплень проходить за безпосередньою участю силових структур. Враховуючи зазначене, прокуратура може бути активним захисником бізнесу, який потерпає від незаконних дій рейдерів» — зазначила вона.
Ще однією проблемою бізнесу, на думку Людмили Русаліної, є безпідставне втручання правоохоронних органів в господарську діяльність підприємств, яке має корупційні цілі. Тому  діяльність Департаменту може стати дієвим інструментом захисту інвесторів від дій правоохоронців .з одного боку, в той же час буде дисциплінувати платників.
Підсумовуючи, Людмила Русаліна запропонувала укласти Меморандум про співпрацю та партнерство між  Офісом Генерального Прокурора та Асоціацією платників податків України, в рамках якого спільно діяти з питань протидії рейдерству та захисту інтересів вітчизняних інвесторів.
Також до слова був запрошений Вячеслав Дереча — Директор Директорату ВГО АППУ, Директор АО «Яр.ВАЛ». Він детально зупинився на проблематиці: «Тиск на бізнес в Україні з боку контролюючих органів» та коротко охарактеризував декілька ситуацій, які мають місце в адвокатській практиці АО «Яр.ВАЛ».. Зокрема, висвітлив ситуацію з вилученням готівкових коштів у громадянина іноземної держави, при цьому акцентував увагу, що дії правоохоронців відбулися попри заборону суду. Також  Вячеслав Дереча  звернув увагу на низьку ефективність роботи новоствореного органу БЕБУ.
В заході було підняте проблемне питання по ТОВ «КЕРАМЕЙЯ», яке детально висвітлив Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Сумській області Андрій Фролков.
Підводячи підсумки обговорення, Начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк, запевнив учасників заходу, що всі подані Звернення від ВГО «Асоціація платників податків України» до Офісу Генерального прокуратура, будуть розглянуті належним чином, в рамках чинного законодавства.
Грігол Катамадзе подякував усім учасникам за активність та небайдужість до проблем, які були озвучені, запевнив, що всі підняті питання будуть взяті на контроль та висловив надію на продовження подальшої тісної співпраці Асоціації з Департаментом кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора.
Наприкінці зустрічі, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко звернулася до представників бізнесу з проханням надати Генеральній дирекції ВГО АППУ всі озвучені Звернення для їх узагальнення в термін до кінця робочого дня 24 січня цього року.
Зустріч пройшла конструктивно, у форматі діалогу.
За результатами Робочої зустрічі домовилися про офіційне направлення Генеральною дирекцією ВГО АППУ  до Офісу Генерального прокурора Звернення представників бізнесу з регіонів від ВГО «Асоціація платників податків України».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ