Реформа системи містобудівного контролю та нагляду: підприємці за прозорі умови ведення бізнесу та за викорінення корупції у цій галузі

Представники бізнес-асоціацій – члени Української Ради Бізнесу – зустрілися з народною депутаткою України, головою партії «Слуга народу» Оленою Шуляк та заступницею Міністра розвитку громад та територій України Наталією Козловською. Учасники обговорили реформу системи містобудівного контролю та нагляду, зокрема, законопроєкт №5655, який готується до другого читання, а також інші важливі для бізнесу питання.

 

Під час зустрічі зазначалося, що експерти та правоохоронці вважають дозвільну діяльність у сфері будівництва одним із основних джерел корупції, а система державного архітектурно-будівельного контролю в Україні була і залишається однією з найбільш корумпованих сфер. Тому назріла потреба суттєвого реформування та перезавантаження системи містобудівного контролю та нагляду. Саме на це спрямований законопроєкт №5655.

Світовий досвід доводить, що немає ліпшого способу боротьби з корупцією, ніж створення конкурентного прозорого ринкового середовища, а також запровадження розумної регуляції та автоматизації надання послуг у відповідній сфері, зазначили учасники зустрічі. Олена Шуляк презентувала реформу системи містобудівного контролю та нагляду, яка на меті має подолання корупції, впровадження цифрових послуг і демонополізацію функцій контролю й нагляду.

 

Представники бізнесу відзначили законопроєкт як вкрай необхідний, оскільки радикально покращить ситуацію із дозвільною документацією при будівництві. Зокрема, участь у зустрічі взяли Грігол Катамадзе (Асоціація платників податків України), Дмитро Кохан (Всеукраїнська аграрна рада), Анатолій Долинний (Українська федерація індустрії безпеки), Борис Емельдеш (Всеукраїнська професійна асоціація підприємців) та інші керівники провідних асоціацій, члени УРБ.

 

Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, зазначив, що протягом листопада члени асоціації, компанії різних галузей економіки з усієї України, відпрацювали текст проєкту закону до другого читання і відзначають, що це справжня реформа, на яку бізнес чекав багато років. Проєкт якісний, позбавляє сектор бюрократії та мінімізує корупційні ризики, тому законопроєкт необхідно приймати в цілому якнайшвидше.

 

Грігол Катамадзе

«Всеукраїнська професійна асоціація підприємців підтримує законопроект №5655, ми однозначно проти корупції та за прозорі умови ведення бізнесу», – заявив президент Всеукраїнської професійної асоціації Борис Емельдеш.

 

Борис Емельдеш

Дмитро Кохан, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, наголосив, що аграрний бізнес за багато років втомився від зарегульованості та корупційності при контролі будівництва. Проєкт №5655 – це системна реформа, яка повністю підтримується аграрним сектором.

 

Дмитро Кохан (у центрі)

«Питання корупції, хабарів – воно нікуди не поділося. Навіть у воєнний час. Основний фокус реформи містобудування – максимально зруйнувати всі корупційні ланцюжки і всі існуючі монополії» – зазначила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

 

«Однією зі складових реформи є цифровізація сфери містобудівного контролю та нагляду, що призведе до мінімізації корупції та людського впливу завдяки IT-інструментам, а також підвищить рівень зручності для громадян і бізнесу. Зокрема, планується переведення всіх процесів в електронну систему та запровадження автоматичного надання дозволів, сертифікатів та інших документів через цю систему.

 

Також реформа передбачає децентралізацію владних повноважень і розподіл функцій контролю та нагляду; позбавлення органів місцевого самоврядування дозвільних функцій та збільшення їхніх повноважень щодо незаконних забудов; підвищення відповідальності учасників будівельного процесу тощо. Реалізація цього проєкту забезпечить зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечить побудову прозорої та ефективної системи містобудівного контролю і нагляду, запровадить принцип альтернативності вибору органу з містобудівного контролю” – підкреслила  Олена Шуляк.

 

Олена Шуляк, Наталія Козловська

Окрім питання реформування системи містобудівного контролю та нагляду, під час зустрічі також обговорювалася низка суміжних питань:

 

  • страхування великих ризиків в Україні, зокрема військових ризиків у будівництві;
  • спрощення умов для отримання ліцензій на будівництво або на вибір забудовника – спрощений декларативний порядок щодо ліцензування;
  • проблема у реформуванні судової системи України – необхідність ліквідації ОАСК;
  • проблема неоптимальної моделі ринкового нагляду в Україні;
  • допомога бізнесу із відрядженнями – проєкт Є-відрядження.

 

За підсумками дискусії учасники дійшли згоди за всіма питаннями, які обговорювалися, і домовилися про подальшу співпрацю з реалізації важливих для країни реформ.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ