Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у Всеукраїнському онлайн-форумі «АРМА 2020: розшук та менеджмент активів»

8 вересня 2020 року Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Член Наглядової Ради УРБ, Член Колегії ДПС України, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе прийняв участь у Всеукраїнському онлайн-форумі «АРМА 2020: розшук та менеджмент активів».
Основною метою онлайн-форуму було експертне обговорення питань поточного стану реалізації механізмів виявлення, розшуку та управління активами в Україні. Місія заходу — просвітницька діяльність, яка може допомогти всім зацікавленим сторонам отримати корисну інформацію про сучасний стан реалізації державної політики у сфері виявлення, розшуку та управління активами, а також перспективи вдосконалення законодавства з цих питань.
Серед спікерів онлайн-форуму були відомі експерти в сфері виявлення, розшуку та менеджменту активів, представники органів державної влади, відомчі вітчизняні експерти, науковці, представники юридичної спільноти та громадських організацій.
Під час онлайн-форуму проводилися такі панелі:
1) державна політика у сфері виявлення, розшуку та управління активами;
2) виявлення та розшук активів;
3) управління арештованими активами, успішні кейси.
 
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе виступив на першій панелі на тему: «Створення служби фінансового розшуку: необхідність, виклики та ризики», на початку свого виступу він подякував Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Павлу Михайліді – Президенту Спілки кризис-менеджерів України, члену Громадської ради при АРМА за запрошення прийняти участь у Всеукраїнському онлайн-форумі.
Грігол Катамадзе презентував порівняльний аналіз річних обсягів і впливів на Державний бюджет України схем ухилення та уникнення оподаткування, який розроблений Інститутом соціально-економічної трансформації та Центром соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine, та поінформував, що Асоціація вже 5 років пропонує Концепцію щодо створення в Україні нового правоохоронного органу з протидії поширенню кримінальних загроз у сфері економіки; запобігання, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів у сфері економіки, що створюють загрозу життєвоважливим інтересам України.
Грігол Катамадзе зауважив, що законопроєкт 3087-д «Про Бюро економічної безпеки України» прийнятий у першому читанні, якщо він буде прийнятий у такому вигляді — це буде означати тільки одне — зміна назви, тому Асоціація платників податків України активно готує пропозиції до законопроєкту та в цілому по Концепції створення такого органу.
Також зауважив, що формування процесу досудового розслідування повинно базуватиметься на ILP-моделі, тобто керована розвідувальною аналітикою, а в основу процесу формування управлінських рішень повинна бути покладена система аналізу ризиків та загроз.
Грігол Катамадзе наголосив, що під час створення Служби фінансових розслідувань доцільним видається чітко визначити підслідність, яка б увібрала в себе повноваження наявних економічних підрозділів у структурі СБУ, Національної поліції, ДФС. Водночас новостворена структура не повинна бути перевантажена справами про незначні злочини, а також не повинна займатися адміністративними провадженнями. Разом із тим необхідно врахувати, що її повноваження не повинні дублювати повноваження інших правоохоронних органів.
Наприкінці свого виступу Грігол Катамадзе наголосив на необхідності врахування пропозицій експертного середовища та бізнесу до законопроєкт 3087-д та в Україні буде створено дієвий єдиний правоохоронний орган по розслідуванню злочинів у економіці.
 
Відео-запис виступу Грігола Катамадзе на Всеукраїнському онлайн-форумі «АРМА 2020: розшук та менеджмент активів» за посиланням: https://appu.org.ua/videos-collections/vistup-grigol-katamadze-na-onlajn-forumi-arma-2020-rozshuk-ta-menedzhment-aktiviv/

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ