ПРЕЗИДЕНТ АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ — ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ВЗЯВ УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ «МОДЕРНІЗАЦІЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ»

21 грудня цього року відбулася Конференція «МОДЕРНІЗАЦІЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ» за участю Голови партії «Слуга Народу» — Олени Шуляк, Голови ТСК Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства посадовими особами Бюро економічної безпеки (БЕБ) народного депутата ВРУ Ярослава Железняка та інших.

Організатори зустрічі: Українська рада бізнесу, та «Національна бізнес-коаліція».

Від представників бізнесу участь взяли як оф-лайн, так і он-лайн.

Під час Конференції  було обговорено потребу в модернізації спрощеної системи України, покращення умов роботи малого та мікробізнесу в Україні.

На початку своєї промови, Президент АППУ Грігол Катамадзе зазначив: «Думаю, що я не скажу нічого нового, що всі війни, в першу чергу, є війнами економік. Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. І якщо б не наші західні партнери, наша економіка б не витримала. Нам треба думати вже сьогодні про перезавантаження економіки країни і основну ставку ставити на малий та середній бізнес. За для цього держава має адаптувати податкове навантаження і податкові правила до воєнних умов, для сприяння виживанню бізнесу в умовах війни.

До-речі, я був дуже здивований, прочитавши в Пояснювальній записці до Законопроєкту за № 8143 від 20 жовтня цього року щодо домогосподарств, які можуть здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність без державної реєстрації його як підприємця, як суб’єкту господарювання, що в Україні, відповідно до інформації Держстату налічується майже 15 млн. домогосподарств. Не треба взагалі нікому їх чіпати», — наголосив Грігол Катамадзе.

Президент АППУ зазначив: «тут я б поставив три крапки. Але, враховуючи, що сьогодні присутній з нами Голова ТСК Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства посадовими особами Бюро економічної безпеки (БЕБ) Ярослав Железняк, я не можу не підняти питання роботи БЕБ. Тому, що те, про що ми говоримо сьогодні, торкається і його роботи. Ми разом з народними депутатами працювали над Законом щодо створення БЕБ і я Вам скажу відверто, що він насправді дуже гарний. Цей Закон дозволяє зробити перші рішучі кроки для переходу на нову модель виявлення, запобігання та управління ризиками в економічній та фінансовій безпеці. І один з ключових моментів і нинішнє керівництво БЕБ про це говорить ,це – ризик-орієнтовний підхід. Але, багато з них не розуміють, про що йде мова. Бо вони не знають, їх цьому не вчили, вони знають застарілу радянську модель боротьби з економічними злочинами. Нажаль, не прийшли ті люди, які в цьому розуміються. В сучасних успішних країнах світу США, Великобританії, в більшості країн Європи, вже впродовж тривалого періоду апробовано зовсім інша модель боротьби з економічними злочинами — ILP (Inteligence Led Polising) модель, яка спрямована на превенцію злочину і в цьому випадку ключову роль відіграє аналітичний продукт. Що відбувається в новоствореному органі БЕБ? Він реагує на здійснений вже факт і тільки потім розпочинають його розслідування. Ніхто не подумав, що написавши ризик-орієнтовний підхід, треба далі розробляти законопроєкти, інші інструкції, в тому числі Методологію проведення аналізу фінансово — економічних ризиків», — зауважив Грігол Катамадзе.

Далі, Грігол Катамадзе довів до присутніх учасників Конференції: «Виходячи з поточних реалій, ще в травні 2022 року, наша експертна група розпочала процес підготовки нової Методології проведення аналізу фінансово — економічних ризиків. В даний час, коли Україна воює за цінності свободи й демократії та захищає Європу від подальшої російської агресії, весь державний ресурс, включаючи таку необхідну підтримку з боку наших партнерів, насамперед США та Великобританії, спрямований на оборону та звільнення окупованих територій України і ми добре розуміємо, що держава не має «вільних» коштів. Тому, ми, як неурядова організація Асоціація платників податків України, вирішили підтримати новостворений орган і підготували Продукт нової сучасної моделі запобігання економічним та фінансовим злочинам. Наразі ми працюємо з західними партнерами щодо фінансування його остаточного завершення і потім безоплатно його передамо  БЕБ, але вже іншим працівникам, які будуть готові використовувати Методологію проведення аналізу фінансово — економічних ризиків правильно. Переконаний, що налагоджена робота Бюро Економічної Безпеки України стане ефективним інструментом також і для наших західних партнерів, які активно підтримують Україну, яка захищає свою незалежність, відбиваючи широкомасштабну агресію рф», — завершив свою промову Президент АППУ Грігол Катамадзе.

Наприкінці, Грігол Катамадзе звернувся  до Голови партії «Слуга Народу»  Олени Шуляк та Голови ТСК Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства посадовими особами Бюро економічної безпеки (БЕБ) Ярослава Железняка: « Якщо буде цікаво, ми готові представити наш продукт – Методологію проведення аналізу фінансово — економічних ризиків».

Конференція відбулася конструктивно в дружній атмосфері. Учасники зустрічі мали змогу висловити та обмінятися своїми думками та ідеями щодо модернізації спрощеної системи оподаткування.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ