ПРЕЗИДЕНТ АППУ ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ВЗЯВ УЧАСТЬ В СЛУХАННЯХ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА ТЕМУ: «ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАСЛІДКІВ ВІЙНИ»

24 березня цього року в Києві (вул. Банкова, 5-7) відбулись слухання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему: «План відновлення України від наслідків війни».

В заході взяли оф-лайн участь:

НАТАЛУХА Дмитро Андрійович — Голова Комітету з питань економічного розвитку;

ТАРУТА Сергій Олексійович — Перший заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку;

 СВИРИДЕНКО Юлія Анатоліївна —Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України;

КІНАХ Анатолій Кирилович —Президент Українського союзу промисловців і підприємців;

КИСИЛЕВСЬКИЙ Дмитро Давидович-Заступник голови Комітету з питань економічного розвитку;

КАВА Олександр Степанович —Заступник Міністра фінансів України;         

ТИХОНОВ Сергій Андріянович — Заступник Міністра з питань стратегічних галузей економіки України.

Від ВГО АППУ в заході взяли участь Президент Асоціації Грігол Катамадзе, Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко, Член Ради АППУ, Президент Української Асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій, Голова Ради ТВ ВГО АППУ у Львівській області Лілія Долінська. Також в заході взяли участь представники інших відомств та установ, бізнес- асоціацій та наукової спільноти.

Понад  200 учасників взяли участь он-лайн.

Модерувала захід Олександра Гуменна — експерт команди Доктрини Україна-2030.

З вітальним словом до присутніх виступив Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, який  зазначив, що головна ідея таких слухань — це зрозуміти, які шляхи треба спільно розробити, щоб  допомогти державі відновити економіку та створити зацікавленість у інвесторів з точки зору можливостей та перспектив.

Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко в своїй промові акцентувала увагу на необхідності створення умов для повернення українців додому, а  це, насамперед, робочі місця, відновлена інфраструктура, фінансова допомога держави тощо. Також вона зазначила, що драйвером економічного розвитку країни будуть приватні фінанси, адже 50% бюджету покривають  саме податкові надходження бізнесу. Тому вже зараз треба працювати над створенням умов підтримки бізнесу, а саме привабливих умов кредитування, підвищення кваліфікації працівників, податкові преференції тощо.

Перший заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку  Сергій Тарута звернув увагу присутніх на необхідності мати тактику і візію  розвитку економіки на майбутні 10-15 років. Він зауважив, що зважаючи на демографічну ситуацію в країні, модель відновлення економіки повинна бути людиноцентрічною, а розробка тактичних дій — максимально інклюзивною.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах в своїй промові навів основні, на його думку, фактори, які треба врахувати при обговоренні стратегії відновлення країни. По — перше, це фактор часу, важливо працювати вже в режимі поточного часу; по-друге, провести аудит пошкодженого та зруйнованого майна з подальшою розробкою кроків його обліку, проєктування, інвестування тощо; по — третє, адресний характер взаємодії з донором, враховуючи специфіку воєнної України, розвиток територій тощо.

Асоціація повністю підтримує критику дій влади Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Президента Української аграрної конфедерації — Леоніда Козаченко, який в своїй промові, зокрема, зазначив: «Є величезна кількість проблемних питань які в сегментах і реального сектору економіки, наприклад, сільське господарство, енергетика в стратегічних галузях, машинобудування, металургія, корисні копалини, легка промисловість, тощо, але є ще соціальна сфера і так далі, і по цих окремих напрямах нам треба проводити окремі наради. Наш колега виступав і я з ним не згоден, коли є Стратегія розвитку держави, і є програма реалізації цієї Стратегії – чого немає? Ось що було колись, а зараз немає? Є Програма, до-речі, вона з’явилась нещодавно, де прописані певні напрямки діяльності в сфері законодавчої, виконавчої влади і є які Міністерства за це відповідають, але немає термінів реалізації тих заходів, які там прописані. Тому потрібна конкретика, якщо термін визначений, відповідальні повинні за ці заходи з реалізації звітувати з Міністерства Економіки. Міністр через три місяці максимум звітується в Верховній Раді за це, якщо він не виконав на 70 % тих завдань які були поставлені – він іде у відставку. Прем’єр-міністр України півроку колись мав термін, коли він звітується про невиконання Програми яка, я ще раз підкреслюю, повинна бути визначена  в часі і всі заходи, які там прописані на законодавчому та виконавчому рівнях бути здійснені», — наголосив Леонід Козаченко. Звертаючись до Першого віце-прем’єра-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко, Леонід Козаченко зокрема зазначив: «На рівні окремих Міністерств, пані Юлія, у Вас повинна бути така ж сама Програма, вона не буде публічною, буде внутрішньою, але там чітко повинні бути зазначені конкретні Департаменти та відповідальні фахівці за ті чи інші питання. Якщо вони так само перед Вами щомісяця звітують та не виконують ці завдання – Ви їх міняєте… І от коли ми з Вами щотижня збираємось, була така домовленість, що не треба силою, а треба добровільно, щоб Уряд сів, як у Азовсталі, без їжі на тиждень, тільки воду, щоб пили і прописали оцю конкретику, яку необхідно реалізовувати», — підсумував Леонід Козаченко.

Серед інших учасників в обговоренні також взяв участь Олег Гетман — економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи, який звернув увагу присутніх на те, що майже півроку лежить без руху комплексний документ — План відновлення плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, в створенні якого взяли участь  провідні  експерти, науковці, бізнес-асоціації, та який включає 24 напрямки розвитку та відновлення країни, в тому числі і всі аспекти, які були озвучені на слуханнях. Проте цей документ досі не затверджено Національною радою та, відповідно, не може бути реалізований.

Слід зазначити, Президент АППУ Грігол Катамадзе опікується питанням реалізації Плану відновлення України від наслідків війни з самого початку його створення.

Адже, як відомо, Національна рада з відновлення України від наслідків війни  на чолі з Головою Офісу Президента України Андрія Єрмака та Прем’єр — Міністра України Дениса Шмигаля була створена, згідно Указу Президента України  № 266 від 21 квітня 2022 року.

Головною метою Національної ради стали підготовка комплексного Плану відновлення від наслідків війни та забезпечення широкого консенсусу щодо пріоритетів післявоєнного відновлення серед зацікавлених сторін, включаючи громадянське суспільство та бізнес асоціації.

Для ефективної підготовки напрацювань до Плану відновлення за тематичними напрямками в рамках Національної ради, були  створені тематичні Робочі групи.

В складі робочих груп Національної ради за відповідними напрямками участь в розробці Плану взяли  11 членів Правління ВГО АППУ.

Активна робота представників ВГО АППУ в складі членів Національної  ради  тривала понад 3 місяці,  надавалися пропозиції щодо відновлення України від наслідків війни, які попередньо Асоціацією обговорювалися з бізнес-спільнотою.

Особисто Грігол Катамадзе активно працював у складі двох робочих груп, зокрема: «Відновлення діяльності підприємств» та «Спрощення регуляторного середовища».

Вже в 2023 році Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе двічі, а саме —  23 січня на  Конференції «Відновлення України — економічний та соціальний аспекти», за участю представників більше ніж 40 бізнес-асоціацій, та 14 лютого  на Конференції «Відновлення України — відкриті дані та стимулювання інвестицій», за участю 60 бізнес-асоціацій, піднімав питання перед Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим та Головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою, які, до — речі, входять до складу Національної ради,  щодо необхідності невідкладного затвердження остаточної редакції Плану відновлення України від наслідків війни.

Слід подякувати Дмитру Наталусі за те, що дотримався свого слова  та провів сьогодні слухання в Комітеті  ВРУ з питань економічної політики щодо наступних кроків по реалізації напрацювань з формування Плану відновлення України.

Робочі групи протягом 3 місяців напрацювали дуже потужний документ —  План відновлення України від наслідків війни, який був готовий вже у вересні  минулого року, до якого є додатки: № 1 «Нормативно правове забезпечення» та №2 «Розрахунки пропонованих загальнонаціональних проєктів».

План пріоритетних дій Уряду на 2023 рік, який  Кабінет Міністрів України затвердив під час засідання 14 березня цього року відобразив лише до 20 відсотків пропозицій, зазначених в Плані відновлення, напрацьованих експертами.

Маємо надію, що за підсумками комітетських слухань буде прийнята рекомендація Плану на обговорення на Національній Раді з відновлення України від наслідків війни  з можливістю подальшого його затвердження Урядом.

Поділитись новиною:
Останні новини
25.04.202413:19Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 24.04.202416:30Актуальні питання особливостей оподаткування акцизним податком, обігу та ліцензування підакцизних товарів у період дії воєнного стану 24.04.202415:28Останні зміни у формі Декларації з податку на прибуток підприємств та порядок її заповнення платниками податку за І квартал 2024 року ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. 12.04.202417:11 Віце-президент ВГО АППУ Олександр Саєнко взяв участь в Конференції на тему: «Трудова міграція: світовий досвід та українська специфіка» ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ