ПРЕЗИДЕНТ АППУ ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ВЗЯВ ОСОБИСТУ УЧАСТЬ В П’ЯТОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ МСБ «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: РОЛЬ БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ»

22 березня цього року  в Києві (Intercontinental Kyiv Hotel) відбувся П’ЯТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ МСБ «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: РОЛЬ БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАНЬ».

В Форумі, зокрема, взяли участь:

Джон Дентон, Генеральний секретар Міжнародної торгової палати (ICC);

Яко Сільє, в.о. постійного представника ПРООН в Україні;

Андреас Хубер, директор програми швейцарського співробітництва в Україні, Посольство Швейцарії в Україні;

Геннадій Чижиков, Президент ТПП України;

Ігор Жовква, Заступник керівника офісу Президента України;

Давід Арахамія, Голова фракції «Слуга народу» у ВРУ;

Дмитро Наталуха, Голова Комітету ВРУ з питань економічного розвитку;

Ярослав Любченко, заступник Голови НАЗК;

Сергій Цівкач, виконавчий директор UkraineInvest (онлайн);

Артем Рибченко, Посол з особливих доручень Департаменту економічної дипломатії МЗС України;

Олексій Рябчин, радник Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та інші.

Також в заході взяли участь понад 150 представників членських бізнес-об’єднань на національному та регіональному рівнях, представники міжнародних бізнес-асоціацій та торгово-промислових палат, дипломатичні представники, керівники малого, середнього та великого бізнесу, представники органів влади, ділові медіа, громадські організації тощо.

Організаторами заходу виступили ТПП України та  Програма розвитку ООН в Україні.

Мета конференції: Синхронізувати аргументоване та чітке бачення учасників Форуму щодо інструментів  та векторів відновлення України за умов війни, що триває. Підвищити обізнаність про роль та значення діяльності бізнес-об’єднань у напрямах підтримки та адаптації до несприятливих умов ведення бізнесу в Україні, зміцнення економіки країни та розвитку міжнародних зв’язків, залучення інвестицій та сприяння експорту.

Обговорити роль бізнес-спільноти, зокрема МСБ, у роботі над планом відбудови й модернізації України. Розширити дискусію про участь українського й іноземного бізнесу в проєктах відновлення.

Консолідувати зусилля у напрямку досягнення консенсусу з проблемних питань та спільних дій для їх вирішення. Оцінити виклики, які матимуть місце в майбутньому, визначити вектори бажаних результатів та інструментарій спільних дій у стимулюванні відновлення  України.

Привернути увагу міжнародної спільноти до необхідності подальшої розбудови платформи партнерства та об’єднання зусиль, зокрема, з бізнес-об’єднаннями, як в Україні, так і в світі, з метою реалізації Плану відновлення.

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся Генеральний секретар Міжнародної торгової палати (ICC) Джон Дентон, який зазначив, що місія ІСС, особливо під час війни, полягає  у  всебічній міжкордонній  допомозі українському бізнесу, як  в пошуку  інвестицій, так і представленні його як частини глобальної бізнес-спільноти. Також він зупинився на важливих аспектах діяльності Міжнародної торгової палати, пов’язаних з підготовкою в 2022 році «зернового коридору» між Україною та країнами світу, який запобіг  харчовій  катастрофі в світі. При цьому, Джон Дентон зауважив, що дуже важливим для розвитку інновацій в українській економіці є здійснення інвестицій в приватний сектор, зокрема в розвиток невеликих об’єктів. Зі свого боку він виразив свою готовність до транскордонної взаємодії, а саме бути партнером та надавати підтримку українському бізнесу, особливо там, де є українська діаспора. «Швидка інноваційна економіка 21 століття — такою треба зробити Україну на  мапі економік світу» — зазначив Джон Дентон.

Далі перед присутніми виступив Президент ТПП України Геннадій Чижиков, який повідомив що ТПП, яка має величну та багату історію  та   є однією із поважних інституцій з підтримки бізнесу в світі, відзначає  свій 50 — річний ювілей. Він відмітив велику та важливу роль бізнес-спільнот як потужних об’єднань, які є голосом українського бізнесу на світовій економічній арені. Геннадій Чижиков  подякував Офісу Президента та Уряду за ведення постійного діалогу з бізнесом, в ході якого визначається потреба в реформах, які необхідно проводити саме  зараз, не відкладаючи на післявоєнні часи, та закликав учасників до активного спілкування  та плідної співпраці.

Темою виступу наступного спікера — заступника керівника офісу Президента України  Ігоря Жовкви була «Шлях до ЄС та НАТО, як запорука повоєнного відновлення України». Він акцентував увагу присутніх на здобутках, яких Україна, не зважаючи на воєнний стан, досягла на шляху до членства в Європейському союзі. Це і реформа судової гілки влади, і нові кадрові призначення в антикорупційних установах та інше.

«Зазначені кроки влади є дуже важливими, адже це є безперечним плюсом при прийнятті іноземними компаніями рішення про інвестиції в Україні» —  зазначив Ігор Жовква. Також він наголосив, що складовою перемоги є не тільки  зброя, фінансова підтримка партнерів, а й санкції, застосовані до країни — агресора. Важливим є розроблення механізму використання Україною заморожених активів рф у вигляді репарацій, компенсацій тощо, що є також одним із аспектів повоєнного відновлення України та розвитку бізнесу, а безперечною  гарантією безпеки країни після Перемоги може бути тільки членство в НАТО.

Голова фракції «Слуга народу» у ВРУ Давід Арахамія в своїй промові висвітлив основні аспекти взаємодії держави та приватного бізнесу, адже покриття більшої частки витрат на війну лягає саме на плечі вітчизняного бізнесу. Тому, держава має не заважати бізнесу, обережно розглядати всі новації і реформи в частині оподаткування та допомагати шукати нові шляхи для його розвитку, реновації, шляхів збуту продукції. При цьому він відмітив, що вже зараз спостерігається збільшення відсотку експорту саме продукції, а не сировини, що свідчить про незламність та стійкість українського бізнесу. Важлива роль бізнес-асоціацій в даній ситуації — це  роль посередника, медіатора  між бізнесом та владою задля співпраці  в напрямку його підтримки та захисту прав. Разом з тим, зазначив Давід Арахамія, що бізнесу треба бути готовим  до, часом, неприємних, але необхідних регуляцій на шляху до членства в Євросоюзі. І бізнес  — спільноти теж мають робити свій внесок в підготовку  свідомості населення до європейських норм ведення бізнесу.

Ще один  представник влади — Голова Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, в своїй промові зупинився на ролі держави в відбудові країни. «В України, на відміну від інших країни, є свій контекст, — зазначив він, — це факт руйнувань не окремих об’єктів, а цілих індустрій, з одного боку, і стратегічна впертість, можливість приймати нетипові рішення, які працюють, з іншого боку».  Також Дмитро Наталуха наголосив, що наразі, нажаль, через війну, є унікальна можливість розпочати  модернізацію  економіки через її відновлення, зміщуючи  акцент з сировини на додану вартість. «Головний рецепт для політиків зробити державу  успішною та процвітаючою — це зробити її «швидкою», — зазначив він.

Також під час Форуму відбулись дискусійні панелі на теми:  «Роль міжнародної бізнес спільноти та міжнародних бізнес-об’єднань у відновленні та відбудові України» та «Український досвід ведення бізнесу в умовах війни, історії успіху як рушій економічного відновлення», під час яких учасниками обговорювались проблемні питання малого та середнього бізнесу, побудова зрозумілих державних процедур, які будуть прийнятні для іноземних інвесторів, передумови для побудови «українського економічного дива»,  роль і значення  бізнес-спільнот у цьому процесі тощо.

Зустріч відбулася конструктивно в форматі діалогу. Учасники Форум мали змогу  обмінятися своїми думками на напрацюваннями щодо вирішення та уникнення складнощів в ключових питаннях відбудови  української економіки та залучення для інвестування в її відновлення.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ