Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв он-лайн участь у II податковому Конгресі

Організатор заходу – Університет державної фіскальної служби (Державний податковий Університет) на чолі з в.о. ректора Університету – Валентиною Унинець-Ходаківською.
Модератором заходу виступив заступник Голови Наукової ради Міністерства фінансів України- Захарій Варналій.
 
З вітальним словом захід відкрила в.о. Ректора університету – Валентина Унинець — Ходаківська. Вона привітала всіх учасників заходу зі святом.
У своєму виступі Президент АППУ Грігол Катамадзе привітав усіх зі святом та побажав колективу Університету подальшого процвітання та нових звершень.
Далі Президент Асоціації перейшов до питань бізнесу і влади.
«Я постійно публічно говорю про те, що в український бізнес давно «дозрів» і готовий працювати в «білу», але для цього органам законодавчої та виконавчої влади дуже важливо організувати та створити умови для якісного економічного зростання реальному сектору економіки», — зауважив він.
         Грігол Катамадзе привів декілька прикладів, як розвивається економіка та бізнес сусідніх країн, а також акцентував увагу щодо необхідності прийняття нового Податкового кодексу Розвитку, складовою частиною якого є такі фундаментальні зміни, такі, як:
 — реформування податкової системи шляхом її лібералізації, зокрема:   зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання в один податок податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску, із встановленням єдиної ставки 25%;
— введення мораторію на внесення змін до Податкового Кодексу Розвитку на три роки з моменту його прийняття;
— спрощення адміністрування податків;
— скорочення кількості податків та зменшення їх ставок за рахунок зниження неефективних видатків;
— перехід на сплату податку на виведений капітал (ПнВК) замість податку на прибуток підприємств.
 Президент Асоціації зауважив: «У разі запровадження податку на виведений капітал, як показує практика, за півтора-два роки ВВП країни зросте в середньому на 1,5% і як зазначив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев «податок на виведений капітал має бути реалізований в Україні тільки для бізнесу, який має обсяг операцій до 200 млн. грн. за рік, при цьому, було б правильним його запровадження на деякий час тільки в окремих регіонах країни».
Далі, Грігол Катамадзе  відмітив, що на сьогодні питання запровадження ПнВК є проблематичним, так як Україна відмовляється від його запровадження в рамках Меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
Також Президент АППУ зазначив, що неодноразово Асоціація надавала пропозицію щодо запровадження матеріальної відповідальності посадовій особі контролюючого органу, якою було винесено неправомірне рішення або нанесено неправомірні дії, які в подальшому скасовує суд.
Наприкінці свого виступу Президент Асоціації звернув увагу, що поліпшення підприємницького клімату в Україні та надійні партнерські відносини між владою і бізнесом будуть тоді, коли кожна із сторін усвідомить наявність відповідальності за вчинені порушення: платник податку за невиконання свого обов’язку із сплати податків, а контролюючі органи за вчинені неправомірні дії.
 «Всі ми добре усвідомлюємо, що максимальне спрощення системи оподаткування і зацікавленість у розвитку бізнесу, як з боку влади, так і безпосередньо суб’єктів господарювання  є запорукою майбутнього України. Впевнений, що нинішній Конгрес стане прекрасною нагодою для обміну досвідом та ідеями»,- наголосив Грігол Катамадзе.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ