ПРЕЗИДЕНТ АППУ ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ ВИСТУПИВ НА КОНФЕРЕНЦІЇ «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ — ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТИ»

за участі Голови партії Слуга народу — Олени Шуляк,

Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики — Данилом Гетманцевим та  Голови Державної регуляторної служби України – Олексія Кучера.

 23 січня цього року відбулася Конференція  за участі Голови партії Слуга народу Олени Шуляк, Головою Податкового комітету Данилом Гетманцевим та Голови Державної регуляторної служби України Олексієм Кучера  «Відновлення України — економічний та соціальний аспекти», в якій в форматі оф-лайн, взяв участь Грігол Катамадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент Асоціації платників податків України, Віце-президент ЄАПП, член Наглядової Ради УРБ.

Організатори заходу: Українська Рада Бізнесу та Національна бізнес коаліція, Партнери заходу: CIPE-Ukraine, Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.

Також у Конференції взяли участь представники  понад 40 бізнес-асоціація, як он-лайн так і оф-лайн, а саме:

  • Борис Емельдеш, президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців;
  • Михайло Непран, перший Віце Президент Торгово-промислової палати;
  • Дмитро Кохан, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, член Наглядової Ради УРБ;
  • Юрій Сивицький, Голова правління Асоціації Software Ukraine, засновник Intecracy group;
  • Анатолій Долинний, керівник Української федерації індустрії безпеки, член Наглядової Ради УРБ;
  • Черкач Вікторія, керівниця Асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів;
  • Ольга Пантелеймонова – член Ради ВГО АППУ,  генеральний директор і співзасновник Ukrainian Producers Hub;
  • Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу;
  • Тетяна Андріанова, учасник платформи Бізнес100;
  • Дмитро Загуменний, керівник Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів та інші.

Під час  Конференції були обговорені наступні питання:

1) Які плани по відновленню економіки у 2023 році? План відновлення України.

2) Як стимулювати тимчасових біженців повертатись в Україну у 2023 році (соціальні, податкові та економічні стимули)

3) Сприяння українським виробникам, зокрема допомога їм у відносинах з торговими мережами .

4) удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність, чітке розмежування вимушеного підприємництва на окупованих територіях та пособництва державі-агресору;

5) підвищення якості законодавчих змін, проведення аналізу витрат-вигід при реєстрації всіх законопроєктів у Парламенті.

6) масштабна дерегуляція — мінімізація кількості дозволів та ліцензій (зак-т №8058)

7) Як відбуватиметься відбудова та відновлення України; формування житлових фондів або будівництво нового житла для ВПО; механізми забезпечення прав постраждалих та ВПО на житло: тенденції?

Захід відкрив  Модератор – Олег Гетман —  координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

Далі з вітальним словом до учасників Конференції звернувся Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики — Данило Гетманцев.

Зокрема, він зауважив: «Завдання, які перед нами стоять сьогодні – це наші спільні завдання. Ми завжди відкриті до діалогу та спільної роботи з бізнес-асоціаціями».

Наступною з вітальним словом до учасників Конференції звернулася Олена Шуляк

Голова партії «Слуга народу».

Вона також наголосила, що  є відкритою до діалогу та співпраці в межах своєї компетенції та, зокрема, зауважила: «2023 рік  є роком Перемоги та потребує кропіткої, масштабної роботи, адже «відновлення країни» — це не тільки відновлення зруйнованого майна та житла, а й системи реформ країни».

Наступним до слово був запрошений Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

У своєму виступі Президент Асоціації, зокрема, наголосив: «Виходячи з теми сьогоднішньої Конференції і присутності Данила Гетманцева, який є Секретарем Національної Ради з відновлення України від наслідків війни, хочу сказати: була створена Рада, робочі групи за напрямками роботи, ми всі багато працювали над проєктом Плану відновлення України, який був навіть оприлюднений, ще декілька місяців потому ми вже тоді говорили, коли ж він буде затверджений Кабінетом Міністрів України і я чесно скажу, не розумію чому він досі так і не затверджений? Я не можу сьогодні не сказати про наступне: вчора дивився інформацію зі Звіту Польського економічного інституту. Так,  українці в 2022-му із січня по вересень, відкрили 45% усіх нових іноземних компаній в Польщі. зареєстрували 10 200 ФОПів і 3 600 компаній.  75% опитаних підприємців відкрили бізнес у Польщі, щоб залучити кошти для себе та своїх сімей, при цьому 66% з них вже заявили, що продовжать діяльність у Польщі, незалежно від ситуації в Україні, лише 4% опитаних компаній мають намір припинити свою діяльність в країні та повернутися в Україну, як тільки це дозволить ситуація. З одного боку це добре, з іншого погано, ми ж все ж таки рухаємося в сторону Європейського Союзу, я впевнений, що ми обов’язково станемо членами ЄС і якщо наші представники будуть в Польщі чи інших Європейських країнах це теж буде нас посилювати», — зауважив Президент Асоціації.

Далі, Президент Асоціації привів приклад з нещодавньою ситуацією, яка була висвітлена в пості Данила Гетманцева щодо державних закупівель на потреби Міністерства оборони України. «Ми розуміємо, що довго перевіряти тендери МО не може, бо наприклад, продукти харчування потрібні вже сьогодні, треба годувати військових. Але є закриті тендери, наприклад,  на військову техніку тощо, які і не потрібно відкривати в умовах війни, і в цьому контексті в мене питання? Створили ТСК по роботи БЕБУ, йде розслідування, яке прояснить, яка там ситуація. Треба вже сьогодні думати що далі? Абсолютно погоджуюсь, що Закон гарний і треба, щоб він працював. Наприклад, згідно Закону БЕБ повинен був розробити Методологію проведення  фінансово-економічних ризиків, для цього ж нічого не треба ні грошей, ні навіть великих фахівців, але чомусь вони це не зробили?», — зауважив  Грігол Катамадзе.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, зокрема, відреагував щодо Бюро економічної безпеки: «Всі Ви знаєте мою думку стосовно Бюро економічної безпеки, але ще треба  закцентувати увагу, що відновлення України — процес величезних коштів — 750 млрд., напевне, буде ще більша сума,  враховуючи, що руйнування йдуть і далі. Хто буде це контролювати? Відповідь тут одна Бюро економічної безпеки. Це ми з Вами фактично зробили такий Закон та єдиний орган. Якщо ми бачимо, що це все ті ж з податкової міліції, то питання виникне у наших партнерів чи дадуть вони гроші?  Не дадуть, якщо вони будуть невпевнені, в тому, що навіть натяк чи думка на розкрадання буде присікатись «на корню». І ми бачимо, що зараз цього гарантувати не можливо, принаймні моя однозначна позиція полягає в перезавантаженні БЕБ, в тому числі із залученням іноземних партнерів», — акцентував увагу учасників заходу Данило Гетманцев.

Президент Асоціації платників податків України поставив Голові Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики  Данилу Гетманцеву питання: «Коли ж все таки КМУ затвердить вже розроблений план по відновленню країни?».

«Нажаль на нього в мене немає відповіді, дійсно він доопрацьовується вже досить давно ще з липня місяця, доручення Прем’єр міністра про доопрацювання Плану в межах Кабінету міністрів було дано дев’ятнадцятого числа, і я особисто звертався декілька разів і до Прем’єр міністра, і до Кабінету міністрів. На жаль, ми з Вами не маємо більш-менш остаточної редакції, але в мене вселяє надію те, що в нас з’явився Віце — прем’єр з відновлення, я думаю що це потужна людина. Я спілкувався минулого тижня з ним і переконаний, що він візьме все «в свої руки» і ми приведемо це до того етапу, де можна говорити, що План вже діє і він є вже, як документ», — відповів Данило Гетманцев.

Окрім цього, Данило Гетманцев зауважив, що великим позитивом Плану відновлення, який спільно з представниками бізнес-спільноти розроблявся в травні – червні минулого року, є те, що він вже є і деякі аспекти його першого розділу вже частково реалізовані, а саме: реформа трудового законодавства та процес приватизації, який породжував корупційну складову. Також він зауважив щодо питання публічних закупівель та звернув увагу, що на сьогодні немає чіткого плану публічних закупівель для потреб держави. «Нам потрібно розвивати своє власне виробництво, а цей процес відповідно потребує значних коштів, наявність яких на сьогодні є проблемою», — наголосив Голова Комітету.

Під час Конференції  Грігол Катамадзе  вніс свій коментар стосовно публічних закупівель та привів приклад: «Туреччина збудувала свій потенціал в умовах санкцій, при відсутності сторонньої допомоги», — сказав Президент Асоціації.

Під час обговорення третього питання: «Сприяння українським виробникам, зокрема допомога їм у відносинах з торговими мережами», Президент Асоціації Грігол Катамадзе, зокрема, запропонував вже розробити проєкт Закону, який би сприяв українським виробникам, зокрема допомоги їм у відносинах з торговими мережами та прийняти його».

Олена Шуляк також наголосила на важливості затвердження нової програми Міністерства відновлення, щоб за допомогою цифрових механізмів збирати всю необхідну інформацію, яка буде найкращим інструментів боротьби з корупцією.

Зустріч відбулася конструктивно в форматі діалогу. За підсумками Конференції учасники домовились спільно опрацювати обговоренні питання, а також проводити такі зустрічі на регулярній основі.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ