Президент АППУ Грігол Катамадзе та Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач провели робочу зустріч

19 квітня 2021 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент ЄАПП, Член Колегії ДПС України Грігол Катамадзе та Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко взяли участь в оф-лайн робочій зустрічі з Виконавчим директором UkraineInvest Сергієм Цівкачем, IR-експертом (Investor relations експертом) Офісу сталих інвестицій Феліксом Титаренко та Керівником Управління з правових питань та регуляторної політики UkraineInvest Євгенієм Шакотько.

На початку робочої зустрічі Президент АППУ Грігол Катамадзе коротко розповів про Асоціацію платників податків України, зокрема: «Асоціація понад 20 роки представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу всіх ключових секторів економіки по всій Україні, та яка представлена в областях України та у м. Києві: відкрито 25 Територіальних Відділень та створено 105  Місцевих осередків. Сьогодні Асоціація об’єднує 3254 платники податків — членів Асоціації, на  яких працює біля 2 млн. громадян України. Наша місія це сприяння впровадженню реформ з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми, забезпечення прискореного економічного зростання та стимулювання бізнесу до детінізації, добровільної сплати податків до бюджету України заради розвитку вітчизняного виробництва та залучення інвестицій».

Президент АППУ зауважив, що вже майже 6 років Асоціація платників податків України, займаючись питаннями реформування податкової системи в цілому, і податкового законодавства акцентує увагу на двох ключових позиціях це:

  • прийняття нового податкового кодексу Розвитку, складовою частиною якого є такі фундаментальні зміни, як заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, скорочення кількості та ставок податків, зниження навантаження на фонд оплати праці, особливе податкове регулювання вільних індустріальних зон, одноразове нульове декларування доходів громадян;
  • докорінні зміни в системі боротьби з економічними злочинами, створення в Україні нового єдиного правоохоронного органу боротьби з економічною злочинністю.

Грігол Катамадзе зазначив, що Президент України Володимир Зеленський, виконуючи одну з ключових передвиборних обіцянок, не дивлячись на опір певного політичного спектра, зайняв принципову позицію, став на сторону українського бізнесу і наполегливо просував ідею створення єдиного аналітичного з правоохоронними функціями органу досудових розслідувань і остаточно поставив крапку в цьому питанні, підписавши  22 березня цього року Закон України «Про Бюро економічної безпеки України» № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

«Ми були активно залучені в процес підготовки цього Закону не один рік. Наступає дуже важливий етап — етап формування кадрового складу Бюро економічної безпеки України і це питання має бути під пильною увагою бізнес-середовища. Переконаний, зараз дуже важливо нам гідно виконати нагальне завдання і наповнити БЕБУ висококваліфікованими, патріотичними з бездоганною репутацією кадрами. І до-речі, я глибоко переконаний, що наразі є багато патріотичних, фахових працівників правоохоронних органів і вони також мають право приймати участь у конкурсі на зайняття посад у новому органі БЕБУ», — зауважив Грігол Катамадзе. Президент АППУ розповів учасникам робочої зустрічі, що під час проведення Міжнародного науково-практичного Круглого столу «Побудова ефективної системи підготовки фахівців з економічної безпеки держави та правоохоронної діяльності» і УДФСУ, де був одним із спікерів, він звернувся особисто до директора Академії з протидії економічної злочинності Лондонського Сіті — Кріса Фелтона з проханням допомоги, а саме: направленням перших, хоча б десяти набраним аналітикам та слідчим Бюро економічної безпеки України до Великобританії для проходження короткострокових курсів підвищення кваліфікації та переймання  досвіду.

«Разом з цим, наразі актуальним стає питання щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», безліч підзаконних актів, і нам необхідно продовжити не просто моніторити ситуацію, а і підключати наших експертів до цього процесу. вкрай необхідним уявляється налагодження конструктивного діалогу між представниками влади та бізнесу, ще й тому, що законопроєкт за реєстраційним номером 3959-1 несе низку ризиків та загроз для ефективної роботи Бюро економічної безпеки України, наступає дуже відповідальний період – формування нового органу БЕБУ. Тому було вирішено провести  17 травня цього року Науково-практичну он-лайн конференцію щодо законодавчого забезпечення діяльності БЕБУ з фахівцями Національного юридичного Університету імені Ярослава Мудрого, Національної академії внутрішніх справ, представниками ВГО АППУ, УСПП та Антикризової Ради громадських організацій з обговоренням питань щодо необхідності внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та інших нормативно-правових актів тощо, пов’язаних з ефективністю роботи Бюро економічної безпеки України», — розповів Президент АППУ.

А також, він зауважив: «ще влітку 2020 року було проведено ряд Круглих столів з представниками бізнес-асоціацій, громадських організацій, бізнес-середовища та експертами щодо обговорення важливого для країни питання -концептуальних положень щодо створення БЕБУ. Після проведення даних Круглих столів авторським колективом було розроблене опитування з метою подальшого оцінювання ризиків та загроз фіскальної безпеки України, до проходження якого були залучені представники ДПС, ДФС, Держмитслужби та бізнес-середовища. Метою аналізу був стратегічний аналіз, за яким було визначено 243 загрози у сфері фіскальної безпеки.

Виходячи з чого, 19 квітня цього року Прем’єр-міністру України           Денису Шмигалю направлене спільне Звернення представників ВГО АППУ та УСПП з пропозицією залучення до розроблення проектів актів Кабінету Міністрів України фахових спеціалістів Асоціації платників податків України та Українського союзу промисловців і підприємців».

Далі, Грігол Катамадзе розповів, що Асоціація платників податків України є членом Європейської та Світової Асоціацій платників податків, зазначив напрямки співпраці з Асоціаціями, а також зауважив, що після проведеного в лютому 2020 року Міжнародного бізнес-форуму Level Up Ukraine 2020 від обласних державних адміністрацій отримані інвестиційні проекти, які направлені на розгляд Європейській Асоціації платників податків.

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко зауважила учасникам робочої зустрічі на тому, що в 2019 році Грігола Катамадзе було обрано Віце-президентом Європейської Асоціації платників податків.

Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач розповів, що урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій був створений у 2016 році.

Команда UkraineInvest підтримує інвесторів у реалізації їхніх проєктів на території України. За час свого існування, UkraineInvest допоміг розблокувати понад 4 млрд доларів США прямих іноземних інвестицій та вирішити більше 120 питань інвесторів.

Нещодавно UkraineInvest було визначено уповноваженою установою щодо супроводу інвестиційних проектів із значними інвестиціями, згідно із Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні».

За зверненням інвестора UkraineInvest як спеціально уповноважена установа надає інвестору організаційну та консультативну допомогу щодо підготовки та реалізації інвестиційних проєктів, а також взаємодіє з органами державної влади, органами місцевого самоврядування з питань, пов’язаних із супроводом підготовки та реалізації інвестиційних проєктів.

Сергій Цівкач наголосив, що на сьогодні  спостерігається велика зацікавленість з боку інвесторів. З моменту набрання чинності Законом, UkraineInvest отримав більше 10 запитів від потенційних інвесторів щодо можливості надання державної підтримки їхнім інвестиційним проектам відповідно до Закону. Потенційний обсяг інвестицій у такі інвестиційні проекти складає понад 1 млрд доларів США.

Investor relations експерт Офісу сталих інвестицій Фелікс Титаренко значив, що завдання напряму Investor relations є інформаційне супроводження потенційних інвесторів, зацікавлених в купівлі державних активів. Інвестори звертаються до Фонду державного майна України із запитами щодо експертних роз’яснень приватизаційного законодавства України, умов участі в аукціонах, необхідних для участі в аукціоні документів та інше, тому співпраця АППУ, ФДМУ та UkraineInvest є вкрай важливою.

Під час робочої зустрічі було вирішено провести дві он-лайн конференції в другій половині травня 2021 року з Презентацією об’єктів приватизації у регіонах:

1 – за участю представників АППУ, ФДМУ, UkraineInvest, Держгеонадра та Європейської Асоціації платників податків;

2 – за участю Голів Рад ТВ ВГО АППУ в областях та місті Києві, керівників регіональних відділень ФДМУ, членів ВГО АППУ та представників UkraineInvest.

Президент АППУ Грігол Катамадзе вручив Виконавчому директору UkraineInvest Сергію Цівкачу книги видатних людей: Лі Куан Ю «Із третього світу в перший», Франклін Делано, Роберт Даллек «Рузвельт», Мартін Ґілберт «Черчилль», при цьому, зазначивши, що праці видатних реформаторів різних країн були видані українською мовою за сприяння Асоціації платників податків України.

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко звернулася до Виконавчого директора UkraineInvest Сергія Цівкача та Керівника Управління з правових питань та регуляторної політики UkraineInvest Євгенія Шакотько з пропозицією опрацювання наявних в них пропозицій щодо внесення змін до чинного законодавства України, як це було зроблено після підписання Меморандуму про співробітництво між АППУ та ФДМУ по законопроектам за реєстраційними номерами відповідно 4572 та 4574.

Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував Виконавчому директору UkraineInvest Сергію Цівкачу та Investor relations експерту Офісу сталих інвестицій Феліксу Титаренку за те, що зустріч пройшла у форматі відкритого конструктивного діалогу, за результатами якої намічені конкретні плани співпраці ВГО АППУ та UkraineInvest.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ