Президент АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у першій панелі Форуму «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади»

Президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе 11 жовтня цього року прийняв участь в якості спікера у першій панелі «Податкова та соціальна політика» Форуму «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади», який відбувся в Києві. Платформою заходу став конференц-зал «Атріум» готелю Fairmont. Участь у заході також взяли:

  • Данило Гетманцев – голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
  • Микола Бабенко – секретар Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів;
  • Олексій Кучер – Голова Державної регуляторної служби України та інші.

Організаторами Форуму були: Національна бізнес-коаліція та Українська Рада Бізнесу.

Модератором заходу виступив співзасновник «Громадського радіо» Андрій Куликов.

Свій виступ Президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе  розпочав з того, що подякував за дотриману обіцянку, яка була частиною передвиборчої кампанії, Президенту України Володимиру Зеленському, за створення єдиного нового органу з аналітичною і правоохоронною функцією, яка буде займатися виключно  злочинами економічного характеру. «Партія «Слуга Народу», яка є найбільшою політичною силою в парламенті, виконала обіцянки Президента і в січні цього року вже було прийнято Закон щодо створення Бюро Економічної Безпеки України», сказав він.

Також Грігол Катамадзе зауважив, що він шість з половиною років, разом з колегами, прикладав максимум зусиль для вирішення питання щодо створення Бюро, під час проведення численних круглих столів, конференцій, публічних виступів, але останні три з половиною місяці утримувався від коментарів і жодного разу не прокоментував ні сам процес підготовки, ні проведення конкурсу, а ні його підсумків.

Далі Президент Асоціації  підняв декілька важливих питань, які пов’язані  із запуском роботи Бюро Економічної Безпеки України, зокрема питання «підслідності», не зважаючи на те, що з моменту прийняття Закону пройшло дев’ять місяців, а з моменту підписання Президентом шість місяців.

Коротко зупинився на Законопроєкті № 3959-1 « Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро Економічної безпеки України», який повинен містити норму, що буде зобов’язувати усі інші правоохоронні відомства, у випадка відкриття кримінального провадження за статтею підслідною БЕБ, передавати справу для подальшого розслідування до Бюро впродовж 5 або 10 днів.

До того ж Грігол Катамадзе навів просту арифметику і привів приклад того, скільки у витратній частині Бюджету на 2022 рік закладено на Бюро Економічної Безпеки. Розділив суму, закладену у витратній частині на БЕБ, а вона становить 621 млн. грн. і розділив її тільки на  1 тисячу працівників бюро —  в результаті отримали суму, якої не достатньо навіть на забезпечення заробітної плати працівникам.  «Тому є деякі сумніви щодо якості роботи нового органу. Але зауважу, що я і команда Асоціації платників податків,  уважно слідкуємо за роботою запуску нового органу і ретельно вивчаємо кожен кейс», — зауважив він.

Наостанок Президент Асоціації звернувся до представників влади, які були присутні на заході, та наголосив про необхідність присутності представника бізнес-спільноти на засіданні Погоджувальної Ради.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ