Представники ВГО «Асоціація платників податків України» взяли участь в Конференції «Відновлення України — ключові пріоритети бізнесу та влади»

27 вересня цього року  відбулась Конференція «Відновлення України — ключові пріоритети бізнесу та влади», в якій взяли участь Голова партії Слуга народу, голова Комітету ВРУ питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, Голова АРМА Олена Дума, заступник міністра економіки України (ТВС) Віталій Кіндратів, директор Департаменту економіки безпеки і оборони Сметанко Сергій, Надзвичайний та Повноважний Посол, Заступник Голови АРМА, Катамадзе Грігол, та представники Української Ради бізнесу.

Організатори: Українська Рада Бізнесу, Національна бізнес коаліція.

Партнери заходу:  Help- Hilfe zur Selbsthilfe e. V.

Аналітичний партнер:  Економічна експертна платформа.

Від ВГО АППУ в заході  взяли  участь офлайн – Віце-президент Йосип Бучинський, онлайн: Віце-президент Вячеслав Некрасов, Віце-президент, Генеральний директор Людмила Герасименко, начальники  управлінь Генеральної дирекції Леся Кашпур  та Вікторія Беспалова.

На Конференції були обговорені, зокрема,  такі питання:

  • Відбудова країни за новими стандартами, відшкодування військових збитків громадянам;
  • Бронювання — вдосконалення поточної моделі діючого бронювання:
  • скасування військового обліку на підприємствах (ведення військового обліку на підприємстві є фактично дублюванням цього процесу);
  • Вдосконалення роботи додатку Резерв +;
  • Вдосконалення процедури е-Бронювання через портал Дія;
  • Взаємодія АРМА та бізнесу, вдосконалення роботи АРМА — законопроєкти №11009, 10069, 11137д;
  • Окремі питання по законопроєкту 11416-д .

 

Модератором заходу виступив Олег Гетьман, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

До слова була запрошена  Олена Шуляк, яка привітала всіх учасників заходу та запропонувала перейти відразу до обговорення питань по суті.

Першим, на чому зупинилася Голова партії «Слуга народу», стало питання проєкту Закону  «Про державний бюджет на 2025 рік», який так активно на сьогодні обговорюється в Комітетах ВРУ,  та в якому значна частина видатків становлять видатки на оборону.

Також, вона наголосила на тому, що в даному проєкті Закону не передбачено видатків за програмою Є-відновлення та зауважила: «Між Комітетом та Міністерством фінансів України була гостра дискусія стосовно питання видатків за програмою Є-відновлення, але на бік Комітету стало Міністерство відновлення, яке пропонувало закласти в бюджет суму видатків на програму Є-відновлення понад 40 млрд. гривень, але особисто я подала правку на  9 млрд. гривень».

Наступним питанням, на якому зупинилася Олена Шуляк було питання публічного обговорення Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України…» за участю органів місцевого самоврядування, Громадських організацій, при застосуванні механізму його виконання виникає корупційна складова. Згадала вона і за поняття «зелений курс», яке в процесі євроінтеграції є пріоритетним.

«Сьогодні діє Закон про запровадження нових стандартів для відновлення зруйнованого фонду і такий Закон потрібно було б запровадити раніше», -наголосила Олена Шуляк.

Акцентувала увагу Голова партії на ключових трьох стандартах відновлення фонду, серед яких виокремила наступні:

Енергоефективність;

Стандарт безпеки та запровадження єдиного реєстру споруд-укриттів;

Питання безбар’єрності, доступності та інклюзивності, в тому числі й освітньої.

Олена Шуляк детально висвітлила питання розроблення програм комплексного відновлення, якими активно зараз займаються понад   250 прогресивних громад  країни, аналізуючи при цьому такі показники як: екологічний, включаючи розмінування, наявність будівельного сміття тощо.

Наприкінці свого виступу Олена Шуляк, Голова партії «Слуга народу» подякувала бізнесу, що на сьогодні він продовжує сплачувати податки та наповнювати бюджет країни і наголосила про необхідність шукати точки синергії, як бізнесу, так і прогресивним громадам.

Сергій Сметанко, відповідаючи  на запитання учасників щодо розгляду Урядом можливостей залучення на пільгових умовах бізнесу до фінансування відбудови інфраструктурних об’єктів  акцентував увагу присутніх, що Урядом  розроблено механізм  реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги, який затверджено Постановою КМУ від 05.07.2024 року за № 927 «Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги» та закликав використовувати його в здійсненні перемовин з іноземними партнерами. Сергій Сметанко також коротко охарактеризував основні кроки Міністерства економіки України, направлені на вдосконалення поточної моделі діючого бронювання, зазначивши, що єдиним важливим ресурсом для країни в підтримці її економіки та обороноздатності є люди, і для підтримки балансу між потребами бізнесу та Збройних сил України, необхідно продовжувати шукати  оптимальний, швидкий, без маніпуляцій шлях та спосіб  проведення бронювання.

 

По питанню взаємодії АРМА та бізнесу виступила Олена Дума, яка зазначила, що всі питання, які піднімаються на Конференції є дотичними до діяльності АРМА, адже результативність діяльності Агентства є вагомим чинником поповнення бюджету. Голова АРМА проінформувала учасників про діяльність та досягнення Агентства, особливостях  формування та ведення Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, який працює у відкритому доступі та відзначила про рівень фінансування АРМА, якого недостатньо для  формування фахового кадрового складу відомства та його якісного маркетингу діяльності. Окремо  Олена Дума проінформувала учасників заходу про напрацьовані АРМА законодавчі ініціативи, які мають на меті створення належних умов для якісного виконання функцій та повноважень АРМА, зокрема, вона наголосила про важливість підтримки народними обранцями  Законопроєктів: від 12.02.2024 р. за №11009 «Про внесення змін до статті 21 Закону України “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо підвищення ефективності управління активами, від 18.09.2023р. за №10069 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності діяльності у сфері виявлення, розшуку та управління активами», від 16.04.2024 року за №11137д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку поновлення прав на користування надрами та деяких інших питань у сфері надрокористування».

Грігол Катамадзе, в своєму виступі зупинився на основних напрямках діяльності АРМА, зокрема, управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, з метою збереження чи збільшення  їх економічної вартості шляхом:

— передачі активів в управління на підставі договору управління;

— розпорядження – реалізації відповідних активів з подальшим розміщенням готівкових коштів на рахунках у державних банках до закінчення кримінального провадження.

Заступник Голови АРМА виступив з пропозицією до представників бізнес-спільнот надати свою підтримку Законопроєктам №11009, 10069, 11137д та сприяти в як найшвидшому їх розгляду Верховною Радою України, що наддасть можливість АРМА ефективніше працювати та поповнювати бюджет країни. Наприкінці виступу Грігол Катамадзе подякував учасникам заходу за  змістовний діалог та    закликав представників бізнесу до активної співпраці з Агентством.

Конференція відбулася в форматі конструктивного, відкритого діалогу та обміну думками щодо виявлення та подолання  ключових викликів для бізнесу та сприяння владою реалізації  важливих бізнесу змін.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ